raver  Dołączył: 25 Lis 2008
Adaptery Tilt-Shift Mirex
Czy ktoś z Was posiadał adapter Mirex?
Zastanawiam się nad mozliwością zakupu takiego adaptera.. (w ramach obejscia ceny Samyanga 24mm TS).. :)
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
A o jaki bagnet Ci chodzi? PK? Nie obiło mi się o słuch, że Mirex, Zork czy Arax robią adaptery pod PK (pewien nie jestem :roll: ). Ponoć są, ale na większe "formaty". Arax robi obiektywy Kiev T/S z mocowaniem PK (35 mm prawie 700$ kosztuje).
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Są Araxy, mocujące szkła Pentacona Sixa, do PK.
 
raver  Dołączył: 25 Lis 2008
Patrząc na stronę Mirexa http://www.mirex-adapter.de/preisliste.htm widać, że dla mocowania PK, obługuje jedynie pentaxowe i mamiyowe szkla 645 oraz obiektywy z mocowaniem T2.. Szkoda szkoda..
Fajnie by bylo podpiac obiektyw FF do APS-C przez TS... marzenie scietej glowy
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Taki adapter nigdy nie może pracować ze szkłem z tego samego bagnetu, na który jest przejściówka. Chodzi o odległość rejestrową. Dlatego oferowane są one do szkieł średnioformatowych, bo tam jest dużo wieksza ta odległość i jest miejsce na samą przejściówke.
 
raver  Dołączył: 25 Lis 2008
Niestety zdaję sobie z tego sprawę :( Pewnie do niektórych "efektowych" zastosowań dało by radę ale to nie o to chodzi. W sumie przejściówka na T2 kosztuje niewiele...

A z innej beczki - wiesz jak przelicza się ekwiwalent ogniskowej ze sredniego formatu na APS-C? 
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak samo, jak z każdego innego - dzielisz długość (szerokość) materiału światłoczułego jednego formatu przez drugi.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przekątna większego / przekątna mniejszego.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Długi bok większego/długi bok mniejszego. :P
Jeśli proporcje takie same, to tak jak plwk powiedział, a w innym przypadku musisz wybierać, po którym boku mierzyć. W przypadku np.m4/3, czy 6x6 w porównaniu do 3:2 dzielenie przekątnych daje baaardzo orientacyjną informację.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Michu napisał/a:
dzielisz długość (szerokość) materiału światłoczułego jednego formatu przez drugi.
a nie przekątną?

[ Dodano: 2014-01-07, 17:08 ]
Sory, gorączkę mam, dopiero teraz widzę, że plwk już to napisał :roll:
 
raver  Dołączył: 25 Lis 2008

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach