piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dziękuję za ekspresową odpowiedź :-) (nie spodziewałem się, że Ktoś może być na forum o tej godzinie ;-) )

Co do ostrości to nie oczekuję zbyt wiele po zestawie kitowych obiektywów - miałem na myśli raczej ogólne opinie użytkowników o tych szkłach, ponieważ nie dotarłem do dokładniejszych testów (z pewnością są tutaj byli użytkownicy hybrydek). Dziękuję za Rawy - to dla mnie najlepsze rozwiązanie porównawcze.

Co do oferty Europasata - czy cena nie jest jakaś podejrzanie niska? Za zestaw z 1 kitem 1950zł, a z 2 kitami 2100... W/g skąpca 50-200 poza zestawem jest wart co najmniej 999zł :-? Przepraszam za lamerskie pytania ale czy są jakieś dwie wersje tego obiektywu?

Pozdrawiam serdecznie
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Dziękuję za ekspresową odpowiedź :-) (nie spodziewałem się, że Ktoś może być na forum o tej godzinie ;-) )

Wystarczy uświadomić sobie, że Internet działa również poza granicami IV RP ;-) Kiedy w Polsce jest noc, ja tu foruma pilnuję, żeby nie ukradli.
piotrecius napisał/a:
Co do ostrości to nie oczekuję zbyt wiele po zestawie kitowych obiektywów - miałem na myśli raczej ogólne opinie użytkowników o tych szkłach, ponieważ nie dotarłem do dokładniejszych testów (z pewnością są tutaj byli użytkownicy hybrydek).

Jeśli się zdecydujesz na zestaw 18-55+50-200 - będziesz zadowolony. To rozsądny kompromis cenowo-jakościowy. Warto dodać, że dostajesz do tych szkieł w zestawie dedykowane osłony przeciwsłoneczne. W porównaniu do hybryd, stracisz na jasności szkła. I tak GO dostaniesz płytszą, ze względu na fizyczny rozmiar matrycy, ale skoro pisałeś wcześniej o tym, że chciałbyś tą GO mieć mniejszą - warto również zacząć to, co Pentaksiarze lubią najbardziej - polowanie na manualne szkła. Taki SMC-A 50/1.7 za 250 zł powinien dostarczyć Ci sporo radości.
piotrecius napisał/a:
Co do oferty Europasata - czy cena nie jest jakaś podejrzanie niska? Za zestaw z 1 kitem 1950zł, a z 2 kitami 2100... W/g skąpca 50-200 poza zestawem jest wart co najmniej 999zł :-?

To trochę jest podejrzane... 50-200 w biednych krajach, takich jak USA, kosztuje poniżej $200.
Jeśli jednak to prawda, to chyba warto brać.

Jeszcze zamieszam Ci w głowie - nie wiem, czy jest jeszcze szansa na nowy *ist DS, jeśli nie - rozejrzyj się za Samsungiem GX-1S, to koreański odpowiednik *ist DS2. "Seria" DS ma nad DL dwie spore przewagi, lepszy wizjer i współpracę z lampami TTL.
piotrecius napisał/a:
Przepraszam za lamerskie pytania ale czy są jakieś dwie wersje tego obiektywu?
Nie, jest tylko jeden SMC-DA 50-200/4-5.6.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Fakt, nie zwróciłem uwagi na "NY" pod Twoim avatarem ;-) . Miło, że Ktoś zawsze na warcie stoi i pilnuje forum :mrgreen:

Wywołałem rawy i jestem mile zaskoczony. Patrząc moim amatorskim okiem dostrzegam minimalny spadek ostrości przy brzegach kadru lecz na pewno zjawisko to nie jest mocniejsze niż w moim S9500 - w pełni do zaakceptowania, nawet przy maksymalnej dziurze. :-)

Kiepsko już dzisiaj o nowego DSa - wprawdzie są jeszcze egzemplarze w jakimś internetowym sklepie ale ceny mają wysokie (około 3000zł) a w Alledrogo raczej z drugiej ręki tylko. Co do Samsunga GX-1S to z tego co znalazłem w specyfikacji nie obsługuje on lamp TTL - jedynie p-TTL. Patrzyłem w sklepie przez wizjer K100D i GX-1L (układ luster) i w porównaniu do EVF w S9500 to jak niebo a ziemia. Znajomy ma Nikona D50 - tam też wizjer minimalnie gorszy jest od tego pentamirror'a w Pentaksie. Zastananwiam się czy ten pryzmat wart jest kilkuset złotych więcej :-? .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O obsługę TTL przez GX-1S spytaj się użytkowników bo chyba jednak posiada. Wizjer z pryzmatem jest o kilkanaście procent większy, ponadto jest większy bufor do zdjęć seryjnych i AF 11-to punktowy.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie wiem jak wyglądają zdjęcia z S9500

http://www.heodes.neostrada.pl/galeria/ - polecam szczególnie "świętokrzyskie klmiaty" ;-)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Piotrecius, potwierdzam to co mówi Jarek odnośnie ostrosci. Zdjęcia z KaSetki na pierwszy rzut oka mogą się wydać lekko mydlane, ale przy bardzo dużym powiększeniu widać że mój c***** s2 is nie jest w stanie oddać tylu szczegółów, więc przy własnoręcznym wyostrzaniu efekt będzie znacznie lepszy niż z hybrydy
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
podejrzewam, że jeśli chodzi o ogólnie pojętą "ostrość", to lustrzanka z kitowymi szkłami może przegrać z hybrydą.


W zdecydowanej wiekszosci przegrywają kity z luster.
Ja mialem poprzednio hybryde Panasonica FZ-20, ktory to miał szkło Leica (2.8 w całym zakresie) i przy porownaniu jakosci z lustrzankami z kitami (Nikona D50, EOS 350D itp.) jakosc obiektywu Panasonica jest bez porownania lepsza (ostrosc oraz kwestia aberracji).
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
pxm napisał/a:
W zdecydowanej wiekszosci przegrywają kity z luster.

wszystko zależy jakie kity porównujemy do jakich hybryd. Wszyscy napewno się zgodzą że kit od 350d powinien znaleźć się "poza klasyfikacją" a ów Lumix może meć zacne szkiełko; ale z tego co w życiu widziałem obiektywy kompaktów strasznie potrafią aberrować. No i trzeba pamiętać o wyostrzaniu już w aparacie
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
hamster napisał/a:

Wszyscy napewno się zgodzą że kit od 350d powinien znaleźć się "poza klasyfikacją"


Niestety nikonowy kit od D50 nie jest wiele lepszy od tego z EOSA...

hamster napisał/a:

a ów Lumix może meć zacne szkiełko; ale z tego co w życiu widziałem obiektywy kompaktów strasznie potrafią aberrować. No i trzeba pamiętać o wyostrzaniu już w aparacie


No opieram sie wlasnie na porownaniu obiektywu Lumixa FZ-20, bo taki posiadałem... :-)
Zarowno ostrosc jak i brak aberracji czynią ten aparat naprawde zacny.... Tylko, te szumy przy ISO powyzej 100 (zreszta z tego powodu postanowilem przesiasc sie na lustro).
Tylko "cos" za "cos".. bo co z tego, ze bede mogl pstrykac na wysokim ISO, skoro nie bedzie mnie na poczatku stac na jasne, bardzo dobrej jakosci obiektywy do lustrzanki... :roll:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Co do sklepu Europassat to kupowałem tam fujika w ubiegłym roku i wszystko było ok. choć instrukcja PL na płytce. DL polecam jak najbardziej, sam z k100d jestem zadowolony, a różnice są tak naprawdę niewielkie. Cenowo oferta bije na głowę wszystkie inne. ;-)
 
PROMASTER  Dołączył: 22 Wrz 2006
hej,

warto kupic tego DL2 w dual kicie za 2100zl w europassat.com?
czy jeszcze poczekac az potanieje...?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cena jest bardzo dobra i trudno liczyć, że może ulec znaczącemu zmniejszeniu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem, co to za sklep, ale cena jest świetna. Sam mam DLa i prawdę powiedziawszy jakoś nie myślę o przesiadce na serię "K".

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PROMASTER napisał/a:
hej,

warto kupic tego DL2 w dual kicie za 2100zl w europassat.com?
czy jeszcze poczekac az potanieje...?

Trudno oczekiwac, ze potanieje, bo Dl2 pewnie juz schodzi z produkcji i moze wkrotce zniknac z polek sklepowch. Za te 2100 z dwoma obiektywami to jest rewelacja cenowa, na pewno warto.
 
PROMASTER  Dołączył: 22 Wrz 2006
Tak sobie obliczylem, ze biorac na firme 2100zl+6%(niemiecki Vat)=2226zl-19% wszystko wyjdzie mnie 1803zl.

...a tak przy okazji kupowal ktos w tym sklepie? Z opini wyczytanych w sieci to ogolnie wiara jest zadowolona :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten sprzedawca funkcjonował kiedyś w Polsce samodzielnie pod inną nazwą (skleroza nie pozwala mi sobie przypomnieć a jestem poza domem więc nie mogę zajrzeć w papiery), potem dołączył do sieci europassat. Jeszcze za czasów samodzielności kupowałem u niego Olympusa C-4000Z - oczywiście po ówczesnym zapoznaniu się z opiniami. Wtedy był uważany za jednego z solidniejszych na naszym rynku.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
plwk napisał/a:
pod inną nazwą

Nie był to czasem sklep funkcjonujący wtedy pod adresem?:
http://www.aparaty.ua.pl/
 
PROMASTER  Dołączył: 22 Wrz 2006
...a nie jako grossman?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dokładnie tak :-)
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Faktycznie to byl 'Grossman' i swego czasu byl wiarygodna firma. Teraz jest Europassat i chyba nie stracil jej, moze tylko ceny nieznacznie... wzrosly (niestety :-/ ). Osobiscie wolalem wczesniejsza forme tej firmy (mozna bylo porozmawiac w bardziej domowych klimatach), ale wymogi rynku sa nieublagane i teraz jest siec. Opinie osob kupujacych w tym sklepie sa nadal dobre :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach