sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tani *ist Dl2
Moze w erze K100D nie jest to specjalnie ekscytujace, ale w Niemczech pojawil sie bardzo tani kit Dl2:
http://www.fotokoch.de/newsletter/719511.shtml
Niecale 2000 zl - pare lat temu jeszcze tyle placilo sie za kit MZ-6 z 28-90 lub za sam korpus MZ-5N ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak ktoś myśli o Samsungu GX-1L to tam ma trochę tańszy oryginał.
 
PiotrJot  Dołączył: 01 Gru 2006
Witam wszystkich,

Szukając informacji nt. *ist DL2 trafiłem tutaj, i znalazłem ten wątek.

W niemieckim MediaMarkt *ist DL2 Kit SMC-DA 18–55/3,5–5,6 jest dostępny za 444 Euro

Pozdrawiam,
Piotr
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A nie lepiej wykorzystać wujka z łusa i mieć za te pieniądze k100d?
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
witam
posiadam taki model, zakupiłem go w wakacje w Szkocji za chyba 350 funtów, musiałbym poszukać rachunku, aparacik nawet spoko, narazie odpukać wszystko ok, zgubiłe tylko muszle oczną, apropo ile nowa kosztuje?
pozdraawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mcgyver, mozesz mi skombinowac tagiego wujka ? Ja sie pisze na to ....
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak, ja Ci mogę skombinować. To znaczy do samego przewiezienia ocztwiście.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano, - to milo.....tylko chyba raczej juz po swietach bo zaraz wyjdzie ze debet gigantyczny i nie ma z czego za prad zaplacic .... :evil:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Mam to samo, zaczekam chyba do wiosny. Jak coś to wiesz gdzie mnie szukać.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano, - w radomiu ? :mrgreen: :-P ? oki n priva jezeli mozesz daj mi kontakt?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
To też chyba z Radomia.... (1959) zna ktoś ten sklep?

http://www.hitmedia.pl/go/_info/?id=9711
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie znam tego sklepu, ale dowiem się co to jest.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano, jak byś był taki miły, to też się chętnie dowiem, a i jak mógłbyś spytać czy obiektywami też handlują (bo na stronce coś niewidzę) to był bym już w pełni szczęśliwy.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie ma problemu, jeżeli w sobotę pracują to jutro wszystkirgo się dowiem.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Tak wogóle to Puławy pozdrawiają Radom ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Radom dziękuje Puławom. :mrgreen:
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
czy ten sklep w radomiu HIT MEDIA jest sprawdzony czy swiezo powstał? imo dziwnie mi to wygląda
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
davnes napisał/a:
sklep w radomiu HIT MEDIA

Nie mogę się dzisiaj do nich dodzwonić. W poniedziałek przejadę się do tego sklepu i Wam wszystko zreferuję.

[ Dodano: 2006-12-04, 18:03 ]
Nie dotarłem do sklepu osobiście, ale udało mi się dodzwonić. W tej chwili K100D nie mają na stanie, prawdopodobnie dostawę będą mieli pod koniec tygodnia. Mają przysłać mi informację. Przy okazji wypowiedzą się czy będzie dostępny K10D i za ile. Nie ma problemu z odbiorem osobistym po ustaleniu terminu. Foto mają tak trochę na przyczepkę przy RTV i AGD, ale jeżeli ktoś byłby zainteresowany np. obiektywem, sprawdzą dostępność, podadzą cenę i mogą sprowadzić. Jeżeli będę wiedział coś więcej to dam znać.

[ Dodano: 2006-12-05, 13:17 ]
Dostałem odpowiedź z HIT MEDIA na temat K100 i K10.

Witam
Bardzo nam przykro ale dostaliśmy informacje z naszej centrali że mimo wszelkich starań jakie dołożyliśmy żeby zrealizować Państwa zamówienie aktualnie niestety nie mamy na stanie produktu o który Pan pytał, w tej chwili nie ma ich także u producenta i nie ma podanego dokładnego terminu kiedy mogą się te modele pojawić, możliwe że w drugiej połowie grudnia. W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Witam serdecznie,

To mój debiutancki post na forum Pentaxa :-) . Fotografuję amatorsko, jednak troszkę zaczęła mnie ograniczać hybryda (głównie zbyt duża głębia ostrości nawet przy maksymalnym światełku, powolność pracy z rawami - zwłaszcza zapis na kartę pamięci) i zacząłem szukać systemu lustrzanego, który by mi pasował. Nie mam jeszcze szczególnych ukierunkowań - fotografuję wszystko po trochu. Ponieważ na razie jestem "amatorem bez pieniędzy" spodobał mi się system Pentax'a z możliwością dobrej współpracy ze starszymi w miarę dobrymi manualnymi szkiełkami. Na K10D mnie nie stać, na K100D też raczej nie choć ją już organoleptycznie w Saturnie sprawdzałem. Wybór padł na istDL2. Czy poza brakiem stabilizacji, mniejszej liczbie punktów AF i ogólnie wolniejszej jego pracy ma on jakieś dyskredytujące wady w stosunku do K100D lub K110D?

Znalazłem ciekawą ofertę sklepu Europasat - ist DL2 dualKIT za 2100 zł:
http://www.europassat.com...=produkt&id=373

Nie udało mi się niestety znaleźć informacji czy obiektywy w tym zestawie mają wewnętrzne ogniskowanie - a dokładniej czy grupa przednich soczewek obraca się przy ustawianiu ostrości? Przez jakiś czas będę pewnie używał jedynie tych dwóch obiektywów i przy korzystaniu z filtrów byłoby łatwiej ;-) .

Pozatym jak jest z jakością tych szkieł czy mogę spodziewać się lepszych rezultatów (ostrość, aberracje) niż w mojej obecnej hybrydce (Fuji S9500)? Niestety na Fotopolis ani w Optyczne nie znalazłem testu (co najwyżej specyfikacje) :-/ .

Pozdrawiam Użytkowników systemu "P" i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj.

W kicie 18-55 mordka się nie kręci, w 50-200 też chyba nie.
Zdjęcia (rawy) "na ostrość" z 50-200 masz tu: www.dojarek.com/tmp/50200.zip - to naprawdę przyzwoity obiektyw.

Nie wiem jak wyglądają zdjęcia z S9500, ale podejrzewam, że jeśli chodzi o ogólnie pojętą "ostrość", to lustrzanka z kitowymi szkłami może przegrać z hybrydą. Jpgi z hybryd/małpek są dość agresywnie wyostrzane w aparacie - w przypadku lustrzanek - prawie zawsze trzeba zaaplikować mniej lub bardziej delikatne wyostrzanie w postprocesie.

Mówię to ze swojego punktu widzenia - oczywiście można wszystko robić w jpg, ustawić sharpness na +2, nosić kartę prosto do labu, odbierać ostre odbitki 10x15 i być zadowolonym.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach