superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Fafniak, z Wrocławia; a czemu pytasz?
milo, no akurat wtedy nie miale mza wiele miejsca, ale niedlugo bede miec jeden pokoj na takie mini studiu, wiec odsunie sie na wiecej :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
superkomornik - a nie możesz po prostu dodać jeszcze jedną (dwie... trzy...) warstwy agrowłókniny, o której wspomina autor owego wiekopomnego dzieła.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Michu, właśnie chę ulepszyć mój prototyp i dodać w środku drugą warstę agrowłókniny- tak jak w prawdziwych softach
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zyskasz dzięki temu lepsze rozmycie cienia ale i stracisz światło.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jezeli moge cos doradzic.....
duzo lepsze rozproszenie uzyskasz rozpinajac material na DODATKOWEJ ramce ktora wstawisz przed soft box
majac soft box 50x50 (przyklad oczywiscie) to robisz ramke 70x70 (newet listewki) rozpinasz tam kalke techniczna i przyczepiasz to na dodatkowym statywie tak zeby ta ramka byla przed softboxem...
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Michu, mogę stracić trochę światła; i tak jest go czasami zbyt wiele :)

Fafniak, hmm nigdy nie slyszłem o takim patencie, ale moż ebyć on dośc uciążliy- dodatkowy stawyw, dodatowy element (ramka) oświelenia; nie chcę pop rostu wydawać kasy na sam statyw. Ale dzieki za pomysł (mmoze kiedys skorzystam :))
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
superkomornik napisał/a:
Fafniak, hmm nigdy nie slyszłem o takim patencie, ale moż ebyć on dośc uciążliy- dodatkowy stawyw, dodatowy element (ramka) oświelenia;
- to akurat jest stand. metoda przy oswietleniu filmowo/telewizyjno /fotograficznym - oczywiscie uzyte materialy sa troche bardziej profi.....ale ramka jest zrobiona zwykle z aluminium....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Superkomornik, słuchaj Fafniaka - dobrze prawi. Kalkę techniczną możesz przyczepić nawet do tekturowej ramki. A tę możesz bez obaw (waga) przyczepić do Twojego softboksu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak tylko najlepsze rozproszenie dostaniesz przez dodatkowe odsuniecie od zrodla.....i powiekszenie plaszczyzny "swiecacej" czyli w tym wypadku dodatkowej ramy rozpraszajacej....
Z materialow domowych zawsze pozostaje firanka (uwaga czesto maja dziwne biele !) oraz biale przescieradla....obydwa "bardzo profi" studyjne akcesoria :-P - ale zawsze dobrze sie sprawowaly...
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Hmm, jak będę miał materiały i możliwości spróbóję z takim patenetm :) Dzięki :)

[ Dodano: 2007-01-13, 13:41 ]
Już jest, trzymam go w łapkach :D DL 2 doszedł do mnie cały i zdrów. Jeszcze tylko normalne akumulatorki i będzie można poszlaeć :) Wielkie dzięki za pomoc w wyborze sprzętu :) Pozdro :)

[ Dodano: 2007-01-13, 20:22 ]
Ale chyba wrrrr, mam bad pixela na matrycy :( dziwne to. raz mam biala krope, a raz taka brązowa... :(






co wy na to? :( reklamowac czy nie? :(
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
witam wszystkich,

dzis oficjalnie dolaczylem do grona Pentaxowiczow :)
wrocilem do domu z nowym ist DL2 z double kitem.
mam nadzieje, ze bedzie mi dobrze i dlugo sluzyl :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Ale chyba wrrrr, mam bad pixela na matrycy :( dziwne to. raz mam biala krope, a raz taka brązowa... :(

Jakie ISO? Widać, że raczej duże. Na 1600 i dłuższych czasach też mam, nawet parę w kasetce (nówka). Jesli trzaśniesz w RAW-ach, to PPL je usunie wszystkie przy wywoływaniu. Możesz reklamować, jeśli ten piksel jest np w ISO 200 i czasie 1/100 - wtedy oznacza po prostu walniętą matrycę, ale większość osób w sieci twierdzi, że "trzeba z tym żyć" - ergo, jest spora szansa, że następna pucha będzie to miała. Mnie to nie przeszkadza, przy niższych czułościach sie nie pojawia, PPL usuwa - więc dałem sobie siana.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach