fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zawsze mnie podniecało hackowanie softu w aparatach, a tu przegapiłem, bo nie mam K10D...
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
A ja chciałbym do gx-10 :mrgreen: bardzo prosze :mrgreen:
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
fotonyf napisał/a:
Zawsze mnie podniecało hackowanie softu w aparatach, a tu przegapiłem, bo nie mam K10D...


heh , mi już minelo :) co za duzo to niezdrowo ;-)

ibra napisał/a:
A ja chciałbym do gx-10 :mrgreen: bardzo prosze

tak sie zastanawiam, w zasadzie z menu nie korzystam, to co potrzebuje mam w pokretlach/przyciskach :)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
vertiico napisał/a:
tak sie zastanawiam, w zasadzie z menu nie korzystam, to co potrzebuje mam w pokretlach/przyciskach :)

To raz. Dodatkowo nie cierpie polskiego menu we wszelkich sprzetach elektronicznych. Polskie menu jest takie.... phieeee :mrgreen:
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
Mógłby jednak zająć się zamiast PL menu to kompatybilnością z Pentax Remote Assistant :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nediam, - ale do tego jest potrzebne cos wiecej niz tylko program do "podgladu" co jest wewnatrz pliku "znajdowania" angielskich slowek i wpisywania w ich miejsce polskich odpowiednikow...
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
Fafniak, wczoraj z nim mailowałem, pisał że to łatwe
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
kierdel napisał/a:
Polskie menu jest takie.... phieeee

Dokładnie! Jakoś odrzuca mnie napis "schwyć" pod spustem aparatu w telefonie komórkowym lub "o" zamiast "about" w odtwarzaczu mp3. Nie wspominając już o "szybkoś" zamiast "rating" utworów :roll: .
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Stachu napisał/a:
Nie wspominając już o "szybkoś" zamiast "rating" utworów

Czy rating to się liczy w kbps? Bo jak tak, to lepszym określeniem była by 'jakość'
Piosenka "olaola" o jakości 128kbps/nagrana z jakością 128 kbps
:)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
Czy rating to się liczy w kbps? Bo jak tak, to lepszym określeniem była by 'jakość'
Piosenka "olaola" o jakości 128kbps/nagrana z jakością 128 kbps
:)

mylisz z bitrate ;-)
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
kierdel napisał/a:
Polskie menu jest takie.... phieeee
Tylko dlaczego wszyscy których znam mają w swoich telefonach komórkowych ustawione menu polskie?a w komputerach nie znam nikogo kto ma windowsa ustawionego po angielsku.Myślę że menu w aparatach chociaż może rzadko używane powinno być w naszym języku.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Jeszcze nie tak dawno w aparatach fotograficznych nie było wyświetlaczy, a w nich jakiegoś tam menu. Aparaty miały te same funkcje co teraźniejsze, a na dokładkę wszystkie cyfry na skali odległości i przysłon były pisane po angielsku. ;-)
Nikomu to nie przeszkadzało; i o ironio ludziska robili lepsze foty jak dziś.
Czy nie wystarczy polska, obrazkowa instrukcja obsługi??? :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ibra napisał/a:
a w komputerach nie znam nikogo kto ma windowsa ustawionego po angielsku
A Linuksa? Bo ja mam i Linuksa i Windowsa po angielsku ;-)

Z tymi menu po polsku w urzadzeniach elektronicznych, to troche smiesznie jest, bo i tak 3/4 pojec to bezposrednie kalki z angielskiego. Ja tam wole oryginaly ;-)

dz.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Polacy nie gęsi...

Jak jest po niemiecku i angielsku, często po rosyjsku, to czemu po polsku ma nie być?

Czy Polak to jakiś "podczłowiek".

Irytuje mnie np. coś takiego: kupuję w Polsce GX-1S u legalnego polskiego dystrybutora Samsunga aparat i dostaję co? instrukcję drukowaną po niemiecku
a polską tylko na płycie CD.
Jak chcesz czytać, to se drukuj :evilsmile:

Nie ma co bronić leni, z polskich oddziałów dystrybucji, zachodnich koncernów...
Nie chce im się zamówić polskich wersji drukowanych instrukcji,nic nie robią aby wprowadzić polskie menu sprzedawanych aparatów itp...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zgadzam sie z Toba Markus, uwazam ze powinnismy zadac menu po polsku w sprzetach dostepnych w Polsce. Znam angielski, ale jednak wole po Polsku, moze dlatego ze tesknie za polskoscia?
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
Mnie pytali sie koledzy a dlaczego nie kupiłeś d-80 on ma po polsku?!
Może polskie menu zwiększyłoby sprzedaż?
I to pytanie powinno być zadane marketingowi Pentaksa-Samsunga!
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Bez znaczenia jest to czy polskie menu zwiększa sprzedaż czy nie...
W Niemczech nikt by sobie nie pozwolił na takie traktowanie...
Jak się kupuje to produkt pełnowartościowy czyli z wydrukowaną w ojczystym języku instrukcją i menu w tym języku
U nas po prostu brak profesjonalizmu w podejściu do sprzedaży a dystrybutorzy to jakby robili łaskę, że się tym zajmują ...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Jak się kupuje to produkt pełnowartościowy czyli z wydrukowaną w ojczystym języku instrukcją i menu w tym języku
Zgadzam się.
Markus napisał/a:
U nas po prostu brak profesjonalizmu w podejściu do sprzedaży a dystrybutorzy to jakby robili łaskę, że się tym zajmują ...
Pewnie dlatego w nowych DSLR jest już menu w naszym ojczystym języku.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Przyklad z zycia dlaczego powinno byc polskie menu:
W pracy mialem bardzo sympatyczna starsza pania, ktora kupila sobie d70s. Po miesiacu wypuszczono d80 - a ze mialo PL - to dala corce d70 a kupila sobie d80.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ttb napisał/a:
W pracy mialem bardzo sympatyczna starsza pania, ktora kupila sobie d70s. Po miesiacu wypuszczono d80 - a ze mialo PL - to dala corce d70 a kupila sobie d80.
To straszne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach