ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
Przecież jak ktoś nie chce to może pozostać na angielskim ;-) a mieć możliwość menu po polsku podejrzewam byłaby większość!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
argawen napisał/a:
Mam nawet znajomego, który nie ma komórki. Nie zamierza kupić

Tez bym chcial moc jej nie miec... :roll: Nie da rady niestety :-/
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
dzerry napisał/a:
Dla wszystkich obroncow polskosci i dumy polskiego konsumenta. Dlaczego wy wszyscy piszecie to na amerykanskich klawiaturach? :-P

Bo są wygodne? :)
Powinniśmy zatem używać takich klawiatur: keyboard
dzerry napisał/a:

Polska jest jedynym mi znanym krajem europejskim, w ktorzym trzeba uzywac klawisza alt aby uzyskac znaki diakrytyczne.

Nie trzeba.
dzerry napisał/a:

Nawet w Islandii maja swoje klawiatury.

My też mamy! Tylko nikt ich nie używa ;/ mam taką w domu firmowaną znaczkiem IBM, ale mam inną wygodniejszą.
dzerry napisał/a:

Ja wiem, ze juz wszyscy sa przyzwyczajeni, ale to strasznie spowalnie pisanie - dlatego ja pisze bez polskich znakow. Po calym dniu pisania po angielsku, nie potrafie sie przestawic.

Ja się tego nawyku staram oduczyć, co by młodszemu pokoleniu przykład dać :) - wolniej, a poprawniej.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
ttb napisał/a:
zawsze mozesz jej zrobic male "kuku"

Są programiki pod Windows, które wyłączają Win-klawisze. Nie trzeba robić "kuku" :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bix napisał/a:
keyboard

Niezla :) Kupie taka dziewczynie, zeby wreszcie zaczela pisac bezwzrokowo :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
argawen napisał/a:
Mam nawet znajomego, który nie ma komórki. Nie zamierza kupić

Ja takich znajomych nie mam (nie licząc koleżanki małżonki). Ale za to wszyscy inni się dziwią, że ja nie mam komórki i nie zamierzam kupić :evilsmile:
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
nediam napisał/a:
Mógłby jednak zająć się zamiast PL menu to kompatybilnością z Pentax Remote Assistant :roll:


jakbym nie mial innych zmartwien na glowie.

dzerry napisał/a:
Dla wszystkich obroncow polskosci i dumy polskiego konsumenta. Dlaczego wy wszyscy piszecie to na amerykanskich klawiaturach? :-P Polska jest jedynym mi znanym krajem europejskim, w ktorzym trzeba uzywac klawisza alt aby uzyskac znaki diakrytyczne. Nawet w Islandii maja swoje klawiatury. Ja wiem, ze juz wszyscy sa przyzwyczajeni, ale to strasznie spowalnie pisanie - dlatego ja pisze bez polskich znakow. Po calym dniu pisania po angielsku, nie potrafie sie przestawic.

dz.


firma apple sprzedaje polskie klawiatury (nie wymagaja uzycia alt - sa polskie znaki) - dziala to tylko poc max os X - ja taka mam

Co do trudnosci z Remote Assistant dla GX-10 - fakt, to trudniejsze niz 'zamiana angielskich odpowiednikow na polskie :P' - ale wykonalne.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
nightartist napisał/a:
firma apple sprzedaje polskie klawiatury

Jest parę innych firm, które takie sprzedają. I działa to pod wszelkimi Windowsami też. Tylko prawie nikt tych klawiatur nie kupuje...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cytat
Co do trudnosci z Remote Assistant dla GX-10 - fakt, to trudniejsze niz 'zamiana angielskich odpowiednikow na polskie :P' - ale wykonalne.

A nie dawno jak o to pytalem, to niektorzy pisali, ze praktycznie nieoplacalne...
 

Borys  Dołączył: 10 Sty 2008
dzerry napisał/a:
Dlaczego wy wszyscy piszecie to na amerykanskich klawiaturach?

Ja na ten przykład - na niemieckiej. Do takich niemieckich laptopów, standardowo dokupuje się na Allegro specjalne nalepki na klawisze, by upodobnić je do amerykańskich, gdyż tu nie chodzi tylko o umlauty, ale o zupełnie inne rozmieszczenie znaków interpunkcyjnych i innych takich znaczków na niemieckiej klawiaturze IBM-a. Można też kupić tam specjalny programik, po wgraniu którego wszystko wraca na miejsce, łącznie z prawym altem do polskich ogonków. Wspominam o tym dlatego, że może ktoś się męczy dalej z naklejkami.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
A nie dawno jak o to pytalem, to niektorzy pisali, ze praktycznie nieoplacalne
No bo wtedy sama lameria na forum siedziała, a teraz masz odpowiedź od prawdziwego chakiera, znanego również jako pro_mode i tom.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
No bo wtedy sama lameria na forum siedziała, a teraz masz odpowiedź od prawdziwego chakiera, znanego również jako pro_mode i tom.

:-D Wiem.. i tak mysle nad zawarciem paktu z diablem :evilsmile: :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Borys napisał/a:
że może ktoś się męczy dalej z naklejkami.
Ja się "męczę" ;-) Naklejki wyglądają i trzymają się znakomicie po 2 latach całkiem intensywnego korzystania z klawiatury.
Mi jakoś nie przeszkadza pisanie na klawiaturze "z altem", kwestia przyzwyczajenia na pewno... :-/ Za to niemiłosiernie irytuje mnie wędrowanie wszystkich możliwych znaków przestankowych w klawiaturach poszczególnych języków. To dopiero spowalnia pisanie :-P (również po angielsku :-P :-P ).
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
O! jakiś wątek o klawiaturach!
To ja się pozwolę ujawnić:) - właśnie stuknęło 20 lat jak używam kompów typu IBM PC i nigdy nie wyłamywałem sobie prawego kciuka używając prawego ALT:)))))
Po każdej instalacji wingrozy odpalam programik do personifikacji klawiatury i dostosowuję sobie klawiaturę. Wynik - mam klawiaturę 'maszynistki' z lat '80-tych (kiedy uczyłem się pisać bezwzrokowo). Polskie literki są pod ;:'"[]{}\|
O ile się nie programuje powyższe znaki są do czorta potrzebne:) Ja niestety czasem programuję, i wtedy jest ból. Ból jest również gdy używam nie swojego kompa, ale to już przywykłem...
Największe zło, to zamiania Y z Z. W języku angielskim Y występuje kilka razy częściej niż w polskim, a Z kilka razy mniej niż Y.

Reszta jest poezją... :)) :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
mumonzan napisał/a:
niestety czasem programuję, i wtedy jest ból
mumonzan napisał/a:
Ból jest również gdy używam nie swojego kompa
mumonzan napisał/a:
Największe zło, to zamiania Y z Z



mumonzan napisał/a:
Reszta jest poezją...

Jaka reszta? :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
Ja się "męczę"

A ja się nauczyłam, że mam wszytko poprzestawiane :-)
 

Borys  Dołączył: 10 Sty 2008
mumonzan napisał/a:
Polskie literki są pod ;:'"[]{}\|

A średnik, dwukropek, cudzysłów itd. - gdzie? Tylko nie pisz, że tam gdzie kropka, przecinek, myślnik itd., bo to już byłaby masakra.

mumonzan napisał/a:
Reszta jest poezją...

Wszystko jest poezją, każdy jest poetą... klawiatury, jak pisał niezapomniany Edward Stachura. ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
Ja się "męczę"

A ja się nauczyłam, że mam wszytko poprzestawiane :-)
Ale ja mam naklejki, więc pełem WYSIWYT*

*) WhatYouSeeIsWhatYouType 8-)

Gwiazdor napisał/a:
Za to niemiłosiernie irytuje mnie wędrowanie wszystkich możliwych znaków przestankowych w klawiaturach poszczególnych języków.

mumonzan napisał/a:
Polskie literki są pod ;:'"[]{}\|
:-D
Borys napisał/a:
A średnik, dwukropek, cudzysłów itd. - gdzie?
:evilsmile:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W Pentax K20D ma być polskie menu :-)
 

Przemek  Dołączył: 13 Lut 2008
Kiedy Pelskie menu dla K10D ???
Czy ktoś może wie kiedy pojawi się polskie menu dla K10D ?? a w imieniu innych zapytam również o 100 :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach