LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Firmware 1.02 do K-5
Już jest, ale nie wiadomo co zmienili. Nie dodali pełnego manuala do filmowania, ani nie zauważono rozwiązania problemów z korekcją AFa w różnym świetle.

https://network.pentax.eu/
Trzeba się zarejestrować, a następnie udać się pod adres Products\Digital SLR\K-5\Software\Updates i zassać najnowszy FW.

Wątek na PF: http://www.pentaxforums.c...re-v1-02-a.html
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
To ciekawe, bo na www.pentax.jp jeszcze nie ma.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
za dużo nie poprawią, kto kupiłby K-3 :-P
Jakoś nie mogę tego znaleźć.... ślepy jestem 8-) chyba, że ktoś nieopatrznie wrzucił jakąś próbną wersję dostał o...l i już skasował. Ciekawe, co będzie w oficjalnej wersji...
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Ktoś już z naszego forum próbował?
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
kilka cytatów z dpreview:


Czyli: pojawiło się, kilka osób zainstalowało, sprzeczne informacje co do działania, znikło ze strony.
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
kto pierwszy przetestuje? :D
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Wszystkie informacje kierują pod jeden link.Po rejestracji jest dostęp do garści informacji w kilku językach( w tym jakieś bzdetne fotki k-5.Dla K-5 jest tego nawet sporo.Jest update 1.01 a update firmware 1.02 nie ma :tak jak pisano na forum dprview już dawno.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ktoś się zlitował i na PF zamieścił alternatywny link do najnowszego FW.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Przecież plastyk podał link do optyczne.pl gdzie można pobrać najnowszy FW z ich serwera. ;)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Tak, ale wystarczy jeden mejl od Apollo i tych linków nie ma.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Co poprawia nowy firmware:
Cytat
Użytkownicy K-5 i K-r będą teraz mogli wybrać wyższe ISO (51200 dla K-5 i 25600 dla K-r) podczas fotografowania z czasem bulb. Nowe oprogramowanie ma też przyśpieszyć pracę autofocusa w tych dwóch modelach. Wszystkie trzy aparaty dostaną z kolei wsparcie dla kart SDXC.

Źródło http://www.swiatobrazu.pl...ware-22459.html
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
wgrać to dziwadło, czy nie wgrać? ciekawe, czy w razie czego da się wrócić do starszej wersji?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Podobno jutro ma być dostępny na oficjalnej stronie Pentaksa.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Wolałbym, żeby wprowadzili alternatywe do wyboru punktów AF-a (tak jak dodali w pierwszym FW update do K-7). Jednak wciskanie zawsze OK przed zmianą punktu było frustrujące...
 

caroos  Dołączył: 11 Maj 2010
Rzeczywiście autofocus działa jakby szybciej, ale to moje subiektywne odczucie, szczególnie można to odczuć na AF-C.
espresso napisał/a:
Przy ustawieniu na szybką serię lustro blokuje się w górnej pozycji, nie reaguje wył, tylko wyjęcie baterii rozwiazuje problem

U mnie w warunkach pokojowych, z podpiętym gripem, problemu nie stwierdziłem. Ale niedługo wybieram się na fotki w plener więc o ile mi S 70-200 nie zamarznie, postaram się to sprawdzić. Firmware oczywiście 1.02 - dziś rano wgrany.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
espresso, może coś przymarzło :?:

mi np na mrozie "przymarza" pierścień ostrości w FA 43 Ltd w pozycji "nieskończoność" - tzn bardzo ciężko jest go ruszyć w MF, więc można albo mocno szarpnąć, albo przestawić aparat w AF i wtedy rusza od razu (wydaje mi się, że jest różnica w użytej dźwigni - pierścień MF vs śrubokręt AF)
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Potwierdzam, że również wgrałem i "kręci" jak trzeba.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Przebieg aktualizacji przebiegł bez problemu. AF jest faktycznie nieco szybszy. Tryb seryjny również bez zastrzeżeń. Nie sprawdziłem jeszcze przepalania z lampą zewnętrzną, ale obracanie zdjęć zgodnie z pozycją aparatu nadal nie działa. Wieczorem pozostaje sprawdzić jeszcze BF/FF w świetle żarowym.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Co ciekawe producent chwali się jedynie zmianami w przypadku AF działającego w oparciu o detekcje kontrastu ;-)

Cytat
Changes to V1.02

Compatible with SDXC memory card.
* Transfer rate is not compatible with UHS speed class.

All ISO sensitivity setting can be used on Bulb mode.

Improved functional sequence for Contrast AF and improved total speed until in focus.
*Contents of [Version 1.01] will be also updated.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach