ygrecki  Dołączył: 06 Wrz 2009
a jaka fajna matowka do K200D by byla? najlepiej z ukosnym klinem i liniami poziomymy pionowymi?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
michal5150 napisał/a:
jak masz już tę matówkę do K-7 to czy możesz podać jej wymiary?
Zmierzyłem oryginalną, bo KatzEye siedzi już w puszce. 26x18mm. Co ciekawe, dzyndzel do trzymania matówki pęsetą jest z lewej strony (w K10D i Z1p jest z prawej).

 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Wielkie Dzięki dobry człowieku :) A to znaczy że do K-7 wymiarowo pasują te z K100/200D :-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
andrusz, ja też. Czy do K100 podejdą?
 

MkIII  Dołączył: 27 Paź 2008
Drogie Panie i Panowie, nie ma co się bawić w chińskie matówki (które ostatnio i tak podrożały), w zeszłym tygodniu we wtorek zamówiłem z Katzeye do mojego K10 ( z przesyłką 120 dolców), szybka płatność PayPol i matówka już dzisiaj jest w moim aparacie. :mrgreen: Co można powiedzieć, potwierdzam to co mówili poprzednicy, świetna sprawa - szczególnie do macro wydaje się być nieodzowna.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
MkIII, zamawiałeś do Polski? Ile dokładnie Cię wyszło razem z cłem i VATem?
 

MkIII  Dołączył: 27 Paź 2008
Zamawiałem do Polski, nikt nie chciał abym uiścił vat i cło. Nie wiem jak to się odbywa, może dopiero dostanę wezwanie do zapłaty, ale przesyłka przeszła przez Urząd Celny (są pieczątki).
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
MkIII, kurcze, miałeś niezłe szczęście. Mnie za Katza do K10D skasowali ok. 100 PLN w czasach, gdy dolar stał po 2 złote...
 

MkIII  Dołączył: 27 Paź 2008
No to chyba jestem farciarzem. Pozdrawiam
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
rjan, ale chyba wtedy limity bezcłowe były mniejsze - 40EURO vs 150 EURO dziś :idea:
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
JackDeJack, VAT i tak powinien był zapłacić, farciarz ;-)
 

MkIII  Dołączył: 27 Paź 2008
Dzisiaj ją testowałem z moimi szkłami, musze powiedzieć że ostrość łapie idealnie w momencie potwierdzenia jej przez aparat. Chyba jestem zadowolony. Z VAT cały koszt zakupu to około 420zł, trochę dużo ale warto zbierać. Szkoda tylko że nie ma klina pod kątem, ale chyba za dużo by się chciało czasami.
 

maros76  Dołączył: 01 Cze 2009
Ja kupiłem matówke od http://www.focusingscreen.com.
Zamówił mi ją kolega który przebywa w Irlandii, zapłacił swoją kartą kredytową a wskazał jako odbiorcę mnie w Polsce. Wysłane zostało jako prezent.
Przyszła paczka - nie musiałem nic płacić - ani cła ani Vat-u. A matówka to chyba była wcześnień dedykowana po nikona ... bo pudełko ma oznaczenia tej marki ... ale pasuje idealnie i działa jak należy. :-D
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
I jak ta matówka z focusingscreen.com ?
Poprawia komfort ostrzenia, zwiększa ilość trafien czy to tylko tania alternatywa, cos jak polar Selco - niby polar ale do niczego.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Wito76, było kilka wątków z opiniami - z jasnym szkłem i muszelką jest bajka. Niektóre matówki FS to odpowiednik KatzEye i Haody czyli najlepsze z dostępnych - dlatego tylko te ściągałem :-P
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
takie glupie pytanie, ale domyslam sie, ze k20d i gx-20 maja identyczne matowki.
ps. czy ktos tu na forum ma zamiar robic jakies wieksze zakupy? ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
godojoshi, odezwij się na PW
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Jakby były jakieś większe zakupy to na matówencję do gx20 tez bym się pisał.
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
Dzielę się swoimi doświadczeniami w temacie.
Zamówiłem za 80 zł u chinola z ebay taką z klinem ukośnym do K20D, napisał że aktualnie nie ma na stanie i może mi wysłać inną - z podwójnym klinem ukośnym, taką:
http://www.pentaxforums.c...creen-good.html
Zgodziłem się - dzisiaj dotarła. Montaż w GX-20 łatwy, nawet zwykłą pincetą - trzeba tylko pamiętać o zdjęciu z matówki folii ochronnej :mrgreen: - bo już zaczynałem się zastanawiać za co ciemne na rogach badziewie dostałem ;-) Pomimo tego że złapała trochę paprochów to ostrzy się przyjemnie, nawet bardzo. Dostałem razem z zestawem podkładkę (dumne słowo - pasek folii) ale na szczęście nie wygląda na to żeby była potrzebna. Oczywiście jakość wykonania nie jest jakaś dobra, ale mi wystarczy.
 
marrkj  Dołączył: 17 Mar 2007
jakby ktoś robił zakupy do k20 to ja przy okazji bym wzioł do k100d

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach