andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ok, szczegóły na priv. Ktoś jeszcze chętny? Szczegóły tu:

Podstawowa wersja (105 USD):
http://www.katzeyeoptics....cat_pentax.html

Wersja jaśniejsza matówki (+55USD):
http://www.katzeyeoptics....-optibrite.html

Znaczniki czujników AF (+40 USD).

Dodatkowe linie pomocnicze (+45 USD):
http://www.katzeyeoptics....-gridlines.html
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
andrusz, nie zapomnij o VAT +22% oraz cło +6% :-(
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
rjan napisał/a:
cło +6%

Do 150 € nie doliczaj.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Kupowałem KatzEye w 2008 roku i był cały komplet opłat :-( dickkett, jesteś pewien tego progu? Masz link do źródła?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Próg został ostatnio podniesiony, ktoś już o tym na forum informował.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
rjan napisał/a:
Kupowałem KatzEye w 2008 roku i był cały komplet opłat

Przez 11 miesięcy.
rjan napisał/a:
Masz link do źródła?

Wyguglane na szybko: http://podatki.gazetapraw...ro_bez_cla.html
Sprawdzałem w grudniu na własn .... grzbiecie.
Działa.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
dickkett napisał/a:
Wyguglane na szybko: http://podatki.gazetapraw...ro_bez_cla.html
Sprawdzałem w grudniu na własn .... grzbiecie.
Działa.

Czyli warto przeliczyć, czy opłaca się w kilka osób sprowadzać (wtedy na pewno przekroczy się kwotę 150Euro), czy samemu do 150Euro.

Dzięki :-B

[ Dodano: 2009-02-24, 20:09 ]
rjan napisał/a:
Kupowałem KatzEye w 2008 roku i był cały komplet opłat :-(

Rjan a ile płaciłeś za przesyłkę?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Problem nie leży w cle tylko w VAT.
VAT mogą naliczyć bez względu na wartość przedmiotu.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Zdano napisał/a:
Problem nie leży w cle tylko w VAT.
VAT mogą naliczyć bez względu na wartość przedmiotu.

Zakładam ten gorszy przypadek, czyli że naliczą. Pozostaje kwestia cła - jeśli na osobę wyjdzie więcej niż koszt przesyłki, to nie opłaca się sprowadzać z kimś.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
dickkett, dzięki za info - to dobra wiadomość :-)

andrusz napisał/a:
Rjan a ile płaciłeś za przesyłkę?

Z faktury mam $24.63, czyli razem $129.63. VAT liczy się od całej kwoty, razem z przesyłką. ZTCP cło policzono dopiero po wyliczeniu VATu. W sumie całość za podatki wyszła ok. 86 PLN przy kursie z sierpnia, czyli ok. 2.23 PLN za dolara.

Mimo kosztów, matówka jest warta swej ceny. Miałem wcześniej chińską od Pietrasa - nie ma z czym porównywać...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
rjan napisał/a:
Z faktury mam $24.63, czyli razem $129.63. VAT liczy się od całej kwoty, razem z przesyłką. ZTCP cło policzono dopiero po wyliczeniu VATu.

Dzięki za info! :-B A w powyższym linku piszą, że:
Cytat
Podstawą opodatkowania VAT w imporcie towarów jest więc wartość celna powiększona o należne cło.

Czyli rozumiem, że napierw liczą cło, a potem z tego co wyszło liczą VAT - nie odwrotnie. Czy to wszystko jedno (dawno miałem matmę)? ;-)
rjan napisał/a:
Mimo kosztów, matówka jest warta swej ceny. Miałem wcześniej chińską od Pietrasa - nie ma z czym porównywać...

A jak z jasnością tej matówki w porównaniu z oryginalną Penaksa?
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
andrusz napisał/a:
A jak z jasnością tej matówki w porównaniu z oryginalną Penaksa?

Hmm... Nie zauważyłem różnicy. To, co jest istotne, to fakt, że nawet na f5.6 klin jest użyteczny a powierzchnia poza nim i mikrorastrem dużo lepiej pozwala wyłapać punkt ostrości.

[ Dodano: 2009-02-24, 23:47 ]
No i nie ma problemów z podkładkami, jak przy chińskich wyrobach - dopasowanie jest idealne.
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Ja, przy obecnej cenie dolara jednak wziąłem "Pietrasowego chińczyka" i jestem nawet zadowolony.
rjan czy faktycznie te katzeye są aż tak wyraźnie lepsze ?
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Jakość wykonania ZNACZNIE lepsza, dopasowanie idealne (brak BF/FF), użyteczność klina i mikrorastra dla większych wartości przysłon. To wszystko są bardzo istotne sprawy. Przy szkle f1.7 chińczyk działa całkiem ok, ale przy f2.8 jest już sporo gorzej. Przy f4 klin właściwie bardziej przeszkadza niż pomaga.
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
A czy ktos tutaj na forum sprzedaje matówki do k200d ? moga byc z chinskie... poniewaz ich cena jest przystepna.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
foxikos, poszukaj w HydeParku - Pietras sprowadzał takie.
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
Hm, a ja mam takie pytanie, jak się ma taka matówka KatzEye (nawet bez opcji OptiBrite) do wymontowanej z jakiegoś starego zenita czy innego manualnego SLRa? Bo jednak ponad 200USD (w full opcji) + przesyłka za to przy obecnym kursie dolara kosmiczne pieniądze :<
I mały offtop - ciekawe czy na takiej matówce-samoróbce dałoby się dorysować/dorobić w jakiś sposób siatkę do architektury?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ma się nijak. Matówki w starych manualach , a zwłaszcza w Zenicie mają oprócz innych wymiarów, także inną grubość. Katz-Eye jest cieniutka i jaśniutka. Również mikroraster jest dużo drobniejszy i na większej średnicy, a klin większy.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Yakoub napisał/a:
Bo jednak ponad 200USD (w full opcji)

IMHO bez full opcji spokojnie wystarcza. Znaczniki AF? Po co? Optibright może zakłócać pomiar światła. Ew. linie pomocnicze mają sens, ale do codziennych zastosowań spokojnie można się bez nich obejść.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Yakoub napisał/a:
Hm, a ja mam takie pytanie, jak się ma taka matówka KatzEye (nawet bez opcji OptiBrite) do wymontowanej z jakiegoś starego zenita czy innego manualnego SLRa? Bo jednak ponad 200USD (w full opcji) + przesyłka za to przy obecnym kursie dolara kosmiczne pieniądze :<
I mały offtop - ciekawe czy na takiej matówce-samoróbce dałoby się dorysować/dorobić w jakiś sposób siatkę do architektury?


Nie mam porównania do KatzEye, ale miałem i matówkę z Zenita i z ME-Sa. Z zenka była ciemniejsza niż orginał, bardziej gruboziarnista, a mikroraster dosyć duży. Natomiast z me-super była ... super ;-) Jasność może ciut gorsza niż orginał, ale nie było problemów z ostrzeniem. Sam klin i mikroraster nie były duże, na tyle zeby to przeszkadzało. Zauważyłem, że grubość matówki w zasadzie nie miała znaczenia - i tak przylega jedną stroną do pryzmatu.
Z kasetki została mi matówka z mes'a i na pewno ją zainstaluję w obecnym body, tylko jakoś nie mogę zabrać się za docięcie ;-)
Jeżeli chodzi o linie to myślę że cienką igłą można by taką siatkę wyżłobić. Ale jak to będzie wyglądało w wizjerze, hmm... :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach