hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
czaras6 napisał/a:
jakoś ten "strit" mało ciekawy jak dla mnie ...


Dzięki, przyjmuję. To był mój pierwszy raz, na razie jestem zadowolony, że udało mi się przełamać. Mam nadzieję, że nie są najgorsze.

Proszę o więcej opinii :-)
 
czaras6
[Usunięty]
hitchcock napisał/a:
Mam nadzieję, że nie są najgorsze.


technicznie nie są złe - tylko brakuje im tego "czegoś"
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
czaras6 napisał/a:
hitchcock napisał/a:
Mam nadzieję, że nie są najgorsze.


technicznie nie są złe - tylko brakuje im tego "czegoś"


Mam nadzieję, że "to coś" jeszcze przyjdzie, nie będę się poddawał, a jutro wyruszam na kolejne "łowy".
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Widzę, że byłeś blisko :) To Ci się bardzo chwali. Najmocniejsze zdjęcie, moim zdaniem, to 8. Wzrok spod byka. Świetny moment. Nie dostałeś potem w twarz? ;) Podoba mi się też 11. Jest w nim ruch i emocje. To lubię. 9 dość fajna, ale centralny kadr jest nieciekawy. Przesunąłbym ich w lewo lub w prawo. 12 też zwróciła moją uwagę ładną przestrzenią, ale przydałoby się tam więcej akcji. Pozostałe, tak jak napisałem, bardzo pozytywnie odbieram ze względu na bliskość aparatu od ludzi. Odważnie, ale mogłoby być trochę ciekawiej. Jak na pierwszy raz uważam, że poszło Ci bardzo dobrze. Powodzenia!
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
kndr napisał/a:
Najmocniejsze zdjęcie, moim zdaniem, to 8. Wzrok spod byka. Świetny moment. Nie dostałeś potem w twarz? ;)


Jeszcze jestem cały, mój sprzęt też :-) Prawda jest taka, że w rzeczywistości ten pan nie wydawał mi się tak groźny, jak wyszedł na tym zdjęciu. Ot, cała magia fotografii 8-)

kndr napisał/a:
Odważnie


Hehe, czasami myślałem sobie o postaci Roberta Capy i innych fotografów wojennych i jak latał sobie z krótkimi obiektywami i "podchodził bliżej". Jakoś mi się raźniej robiło ;-)

kndr napisał/a:
ale mogłoby być trochę ciekawiej.


Mam nadzieję, że w przyszłości będzie.

P.S. Nowa Sigma 30mm ochrzczona :mrgreen: :mrgreen:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ja za streetem nie przepadam ale co mogę wodać od sienbie to, że obróbka do bw wydaje się mi być poprawna. :-D
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
To może dorzucę:

17.


18.


19.


20.


21.


22.
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
17 przepalona a reszta wydaje mi się być ....... takie przypadkowe kadry ... nic nie przekazują.... pierwsza seria bardziej mi się podobała
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
18 i 21 ładne

reszta "jakieś takie" zwykłe
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Na zdjęciach 17-22 podoba mi się obróbka do B&W. Poza tym, moim zdaniem, oddają klimat targowiska. No i znowu byłeś blisko :) Myślę, że to zawsze działa na plus przy tego typu fotografii i bardzo mi się podoba, że nie boisz się podejść z aparatem. Największe wrażenie robi na mnie fotka 18 - czysty kadr, dobra głębia ostrości, kontakt wzrokowy i dobre tło. Podoba mi się też 21 - jest w niej jakiś dynamizm. Podobnie jest na 19. Generalnie, sympatycznie przegląda się twoje dokonania.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Fajne "targowe" streety najlepsze kadry to 19, 21, 22. Piesio mygł by być trochę szerzej (ludzie w tle bez głów), a 17 i 20 bym lekko przekadrował.
Obróbka BW dobra - kolor by tu trochę raził.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
seele napisał/a:
Piesio mygł by być trochę szerzej (ludzie w tle bez głów)


Chodziło mi, żeby pokazać tą dziewczynkę, która jest za psem. Dodam, że jest bezpański. Nikt na niego nie zwracał wtedy uwagi, tylko to dziecko.

To może dorzucę trzy, które zrobiłem wcześniej niż wszystkie pozostałe.

23.


24.


25.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
25 z tej serii ale dał bym trochę mocniejszą obróbkę.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
23 - bardzo sympatyczne, pogodnie nastraja :) Dobrze wyłowione. 24 - rodzinne? 25 - ciekawe, surowa obróbka graficzna mogłaby dodać mu dramatyzmu a płot po prawej raczej nie wnosi wiele, więc może go wyciąć?
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
kndr napisał/a:
24 - rodzinne?


Nie, nie znam tych ludzi :-)

kndr napisał/a:
25 - ciekawe, surowa obróbka graficzna mogłaby dodać mu dramatyzmu a płot po prawej raczej nie wnosi wiele, więc może go wyciąć?


Spróbuję się z nim pobawić.

Dzięki za opinie.

A co powiecie na to?

26.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No całkiem dobra ta przeróbka - podoba się pomysł i wykonanie.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
26 - jak dla mnie bardzo ciekawie zestawione. Podoba mi się.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
To może teraz dorzucę dwa z ostatniej relacji:

27.


28.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Panoramowanie udane :-B .Na 28. przeszkadza pan w kamizelce fluo i przydała by się trzecia fota w zbliżeniu.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
dany napisał/a:
Panoramowanie udane :-B


Dzięki :-)

dany napisał/a:
trzecia fota w zbliżeniu


Mam na przykład coś takiego:

29.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach