hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
[hitchcock] Kilka zdjęć
Witam!

Chciałbym dać kilka zdjęć do oceny, zacząłem robić zdjęcia 7 miesięcy temu.

1.


2.


3.


4.


5.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Najbardziej podoba mi się pierwsze. Klimat dobrze oddany.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
spora różnorodność tematyczna :mrgreen:
najbardziej mi wpadła w oko 1 i 2
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Moje typy : 1 i 2.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
1. dla mnie bardzo dobra
2. ciekawa, ale coś mi nie pasuje z kadrowaniem
3. nie lubię zdjęć cmentarzy, to nie komentuję
4. nie zaciekawiła mnie
5. niepotrzebne drzewo po prawej, bez niego byłoby całkiem nieźle IMHO. Jeszcze horyzont
trochę wyżej.

Zapraszam do komentowania zdjęć innych :-B .
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Moim zdaniem najlepsze zdjęcie to numer 1 - dynamiczne, oddające atmosferę meczu, interesujące. Podobają mi się też 2 i 4. Na zdjęciu 5, podobnie jak przedmówca, uważam że drzewo trochę zepsuło ujęcie, choć zapewne miało je ożywić :)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
1. Bardzo fajna.
2. Też dobra.
3. Fajna.
4. Dla mnie mało ciekawa ale chyba trochę w lewą stronę leci.
5. Kolorki fajne, ale troszkę to drzewo przeszkadza.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Jak na debiut zdjęcia złe nie są. Co mi w nich nie do końca pasuje to za dużo czerni w cieniach.

1 sprawia wrażenie ataku hałastry rodem z średniowiecza, dobrze oddałeś nastrój. Trochę ciasno i szkoda uciętego sztandaru. Choć ogólnie zdjęcie przyciąga uwagę.

2 ma niezłą obróbkę do b&w choć od strony kadru szkoda mi domku a za dużo lewej strony z polem gdzie nic się nie dzieje.

3 Nie jest źle ale też mogłoby być więcej przestrzeni. Ładna kolorystyka.

4. Krzywo, za ciemno i bez wyrazu, zdjęcie nic nie mówi.

5. Piękna perspektywa w oddali ale nie rozumiem ujęcia kawału drzewa i zacienionego wzgórza na pierwszym planie. Swiatełko miałeś ładne ale tego nie wykorzystałeś.

Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że tak krytycznie podszedłem do Twoich zdjęć.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
kulten napisał/a:
Jak na debiut zdjęcia złe nie są. Co mi w nich nie do końca pasuje to za dużo czerni w cieniach.

1 sprawia wrażenie ataku hałastry rodem z średniowiecza, dobrze oddałeś nastrój. Trochę ciasno i szkoda uciętego sztandaru. Choć ogólnie zdjęcie przyciąga uwagę.

2 ma niezłą obróbkę do b&w choć od strony kadru szkoda mi domku a za dużo lewej strony z polem gdzie nic się nie dzieje.

3 Nie jest źle ale też mogłoby być więcej przestrzeni. Ładna kolorystyka.

4. Krzywo, za ciemno i bez wyrazu, zdjęcie nic nie mówi.

5. Piękna perspektywa w oddali ale nie rozumiem ujęcia kawału drzewa i zacienionego wzgórza na pierwszym planie. Swiatełko miałeś ładne ale tego nie wykorzystałeś.

Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że tak krytycznie podszedłem do Twoich zdjęć.


Jasne, że nie, w końcu po to je tu dałem, żeby ktoś wytknął błedy, a nie po to, żeby się nimi zachwycano :-)
Jestem tu, żeby czegoś się nauczyć.

A tak w ogóle to zapraszam na www.patrykwalkowicz.art.pl, byłoby mi miło, gdyby ktoś wytknął trochę błędów i pomógł wyczyścić to z względnie najsłabszych tam zdjęć, chociaż starałem się z wyborem :-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
hitchcock napisał/a:

A tak w ogóle to zapraszam na www.patrykwalkowicz.art.pl, byłoby mi miło, gdyby ktoś wytknął trochę błędów i pomógł wyczyścić to z względnie najsłabszych tam zdjęć, chociaż starałem się z wyborem :-)


Wrzucaj co jakiś czas co lepsze wg Ciebie zdjęcia do swojego wątku na Forum a na pewno pojawi się stosowna krytyka :mrgreen: .
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
To może dorzucę jeszcze dwa:

6.


7.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Najlepsze 1 - wygląda jak jakieś dawne pole bitwy - ale mecze to też bitwy,
3 - nastrojowo wyszedł ten cmentarzyk - mogłeś umieścić jako nr ... 2,
2 niezłe ale można by też albo dać więcej prawej strony - do szczytu dachu, albu mniej prawej ciąć ciaśniej przy dolnej krawędzi za to w kadrze pionowym, 5 przyciął bym prawą stronę do tego drzewka - zamkneło by ładnie kadr, 6 tu ciachnął bym tak 2/3 czarnego dołu było by bardziej graficznie.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
1 i 3 najs :)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Bardzo mi się podoba 5 :)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Pasuje mi zamysł na 6, ale przeszkadza przepał na niebie. Zbyt mocno jest widoczny. Poza tym te krzaki na pierwszym planie są zbyt mocne, gdyby przesunąć się dwa kroki w prawo to postać byłaby chyba lepiej widoczna. Na 7 mam wrażenie, że nie wiedziałeś na co się zdecydować :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
6 mi się podoba, mimo przepałów, jest mroczna i wymowna.
Na 7 jest duch w LD.
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Dzisiaj byłem na swoim pierwszym "strit foto". Muszę powiedzieć, że mnie wciągnęło... jutro idę jeszcze raz :-)

8.


9.


10.


11.


12.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
8. przepalony na górze i chyba zbytnio podkontrastowane

9. fajna
10.11 chaos na ujęciu, za ciasno, nie widzi mi się

12. dość udane, ale jakby inny ciut kadr tam pasował
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Dziękuję za krytykę.
Dodam jeszcze cztery:

13.


14.


15.


16.
 
czaras6
[Usunięty]
jakoś ten "strit" mało ciekawy jak dla mnie ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach