Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
jungli napisał/a:
Moze jakas petycje od forum pentaxa PL napisac?:) Na pewno nas posluchaja:)


racja! W końcu m.in. dzięki NAM sprzedaż w Europie wzrosła o 27%. Poważnymi graczami jesteśmy! Oł jeeee!
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Ceny LTD'ów FA z B&H, porównanie z wiosny ubiegłego roku i aktualne (w $ rzecz jasna)

FA 31 - było 869,95, jest 859,95
FA 43 - było 469,95, jest 439
FA 77 - było 679, jest 669,95

A więc tanieje. Tyle, że w USA i przy obecnym kursie $ to żadna pociecha.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Hehe, widać który najbardziej potaniał – to mówi samo za siebie?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
sylwesto napisał/a:
Tyle, że w USA i przy obecnym kursie $ to żadna pociecha
ale dolar jeszcze poleci, oj poleci [tylko nikt nie wie kiedy..] :-P
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Samp napisał/a:
Hehe, widać który najbardziej potaniał – to mówi samo za siebie?

A co mówi?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Poza tym ta obniżka cen w stanach to jedna wielka ściema. Jeszcze miesiąc temu puszkę K20D możnz było kupić za $ 750, obecnie $ 900 ... i co ciekawe ta cena jest już po tym stu dolarowym bonusie :!:

... wiem, wiem, żadna to pociecha ...
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Kapar napisał/a:
racja! W końcu m.in. dzięki NAM sprzedaż w Europie wzrosła o 27%. Poważnymi graczami jesteśmy! Oł jeeee!

żarty, żartami, ale co by nie mówił traktują nasz rynek jak trzeci świat i to się nie zmieni szybko

wiem coś o tym, pracuję w korporacji i to do USA mamy się dostosowywać, nawet jak to nielogiczne tu i ówdzie
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
andrusz napisał/a:
Sprzedaż netto: 345 814 (2007) / 371 814 (2008) - spadek o 7,4%
Na mój gust to raczej wzrost a nie spadek, chyba, że ja się innej matematyki uczyłem ...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Krzysiek K. napisał/a:
andrusz napisał/a:
Sprzedaż netto: 345 814 (2007) / 371 814 (2008) - spadek o 7,4%
Na mój gust to raczej wzrost a nie spadek, chyba, że ja się innej matematyki uczyłem ...

Hehe, masz rację - wzrost o 7,4 % :-D Chyba udzieliło mi się to biadolenie na Pentaksa przez niektórych tu na forum ;-)

A propos... wczoraj zasłyszane: jak nazywa się dziedzina wiedzy, w której operacje na liczbach dają wynik niezależnie od osoby, która operacje przeprowadza? Matematyka. A kiedy wynik zależy od osoby? Księgowość :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
andrusz napisał/a:
Księgowość
częściej polityka 8-)
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
Pentagram napisał/a:
Pentax nie zapomniał też o klientach z Wielkiej Brytanii, gdzie kupujący model K-m z dowolnym obiektywem mogą liczyć na zwrot gotówki w wysokości £50."[/i]
Czy w Polsce też jakieś rabaty i obniżki są?

Ups, widzę, że ta dyskusja idzie w "Dobrej cenie na Pentaxa". Post wygaszam.

No nie tylko 50 mozna było zaoszczedzić kupując kaemkę , ale £100 jężeli kupisz K20D.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja nie rozumiem jednego:
Przychód netto: 60 720 (2007) / 52 944 (2008) - spadek o 12,8%

Może i spadek, ale wzrostu, bo firma nadal na plusie i zarabia na sprzedaży, więc o co kaman? Przecież jest ta, no jak jej tam - recesja :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pawelek-79 napisał/a:
A ja nie rozumiem jednego:
Przychód netto: 60 720 (2007) / 52 944 (2008) - spadek o 12,8%

Może i spadek, ale wzrostu, bo firma nadal na plusie i zarabia na sprzedaży, więc o co kaman? Przecież jest ta, no jak jej tam - recesja :mrgreen:
Spadek wzrostu? Ciekawa kombinacja. Jest to normalny spadek przychodu. Był większy, jest mniejszy, ale cały czas przychód, a nie strata.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Swoją drogą ciekaw jestem dlaczego na Optycznych umieszczono informację o rabatach na Pentaksa w plotkach? Zwykle takie info lądowało w osobnym temacie...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zgadza się. Przecież to nie plotka, tylko prawdziwa informacja.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Swoją drogą ciekaw jestem dlaczego na Optycznych umieszczono informację o rabatach na Pentaksa w plotkach? Zwykle takie info lądowało w osobnym temacie...
argawen napisał/a:
Zgadza się. Przecież to nie plotka, tylko prawdziwa informacja.

Spisek i sabotaż! ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Obnizenie cen w dobie kryzysu moze swiadczyc o postawieniu firmy pod sciana "finansowa". Brak srodkow finansowaych przy pelnych magazynach. Do tego Pentax laduje sie w dodatkowe koszty (firma obslugujaca cash back+koszty "zwrotow").
Mozliwe ze firmy produkujace lustrzanki zarabiaja wiecej na obiektywach niz na samych body( podobna sytuacja jak z producentami drukarek atramentowych). Pentax poinformowal wczesniej,iz podnosi ceny niektorych obiektywow a okazuje sie ze sprzedaz samych aparatow teraz wyraznie kuleje. Spojrzcie na Allegro- najlepiej sprzedaje sie SONY a za nim Nikon.Oferta Pentaxa jest zenujaco mala,a przeciez sprzedawcy dostosowuja sie do popytu.
Do tego K-m vs K200 -czyli 2 produkty w tej samej grupie cenowej.Ktory produkt bardziej reklamowac?
Nie sadze by Pentax/Hoya byli tak mocni by w czasie gdy "plynie krew" deptac duzym miosiom po odciskach.
Dla mnie to po prostu dramatyczna walka o przetrwanie-niestety.
I nie patrzcie na wyniki po 3 kwartalach zeszlego roku. One nic nie mowia. Naprawde liczyc sie beda 2-3 kwartaly tego roku.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Blesso, jest też drugie możliwe wyjaśnienie cashbacków - bliskie pojawienie się następców i konieczność przed tym opróżnienia magazynów, bo kto kupi k20d jak pojawi się k30 :?: (d pominięte intencjonalnie)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wprowadzanie nowej puszki w dobie kryzysu -jest obarczone ryzykiem, ze nie sprzeda sie ona dobrze w najlepszym dla niej okresie ( tj gdy trzyma wysoka cene) . A gdy kryzys bedzie dobiegal konca - puszka bedzie juz lekko "przeterminowana" i w momencie lepszej sprzedazy wyprzedza ja inne konstrukcje . Do tego wg mnie Pentax nie ma zadnych atutow. Atutem dla mnie jest .....matryca. W najlepszej sytacji jest Nikon ktory moze wprowadzac matryce z D300/D90 do aparatow klasy D60. Teoretycznie Pentax tez moglby zrobic K300 z matryca z K20 i pozostawic K-m na rynku. No ale czy to bedzie zacheta by przejsc z K100/K200 na K300 ? Watpie.
Sony ze swoim marketingiem da sobie rade na rynku. Canon- tu faktycznie moze byc klopot-bo nie ma on w sumie "nic ciekawego" jak na dzis/jutro. 50D ? hmmm- malo ;)
Obnizenie cen dzis przez Pentaxa - to zapewne walka o rynek i o przetrwanie, ale nie sadze by teraz gdy spada sprzedaz wszystkiego u wszystkich Pentax wprowadzal cos nowego. Spojrzcie na obiektywy. W tym roku moze pojawia sie dwa -zapowiadane juz od wiekow. Pewnie czeka nas lustrzankowy chleb ze smalcem ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Blesso, załóżmy że Pentax miał przed rozpoczęciem "kryzysu" nowe puszki w głębokiej fazie projektowania, dział R&D pracował pewnie spokojnie jeszcze do grudnia (tak zakładam), więc i może puszki były (są) opracowane

lepiej skreślić te projekty, w które wpakowano być może ciężką kasę i zostawić na rynku stare, a potem projektować wszystko od początku :?: (bo przecież za rok te puszki będą już zacofane, więc powinny pójść od razu do kosza)

takie postępowanie to dopiero byłby samobój
inni producenci mają wg ciebie wypuszczać nowe puchy, a Px ma stać w miejscu :?:
kto wtedy wejdzie w system, jeżeli będzie mógł kupić tylko starocie :?:

IMHO w takiej sytuacji jak jest teraz, to pozostaje tylko ucieczka do przodu

a jak jest z marketingiem Sony, to wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe Sony za 2008rok - agresywny marketing i tanie puszki (A200) jak widać nie są jedynym rozwiązaniem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach