LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
opiszon napisał/a:
a jak jest z marketingiem Sony, to wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe Sony za 2008rok - agresywny marketing i tanie puszki (A200) jak widać nie są jedynym rozwiązaniem
Wynik finansowy sonego nic zwykłym śmiertelnikom nie mówi.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
mcgyver napisał/a:
ciekaw jestem dlaczego na Optycznych umieszczono informację o rabatach na Pentaksa w plotkach?

...czytałeś to, co napisałem na poprzedniej stronie???
Miesiąc temu w stanach puszka K20D była do kupienia za $ 750, teraz w tych samych sklepach za $ 1,000. Po odliczeniu $ 100 rabatu masz $ 900.

... Potaniał ... ? - i dla tego w plotkach...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
LDevil napisał/a:
Wynik finansowy sonego nic zwykłym śmiertelnikom nie mówi.

ale pewnie dużo mówi menadżerom Sony

zwykłym ludziom nie musi
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Obnizenie cen na wszystkie modele, nie swiadczy o tym, ze Pentax chce wprowadzac 3 puszki. Takie posuniecie mialo by sens w przypadku jednej puszki . Np mamy nastepce K200 ( czyli K300 =K200+ matryca z K20 ) , obnizamy cene K200 by oczyscic magazyny/rynek i nie robic mu konkurencji nowym aparatem. Taki blad Pentax juz zrobil wprowadzajac na miejsce kasetki - K200 a potem zorientowal sie ze jego najnowszy produkt czyli K-m konkuruje wlasnie ze "stara pucha K200).
Obnizanie ceny K20 z jednoczesnym wprowadzeniem K300 doprowadzilo by do podobnej sytuacji. Wiec wg mnie najpierw wywalamy K20 ( robimy K30 z lepsza matryca -ale jaka?)- potem K300 ( czyli 14MPix ) i zostawiamy K-m z 10MPix.
Ale zwrot pieniedzy (obnizenie przychodu ) w momencie gdy liczy sie kazdy dolar ? By wprowadzic nowa puszke-by poniesc koszty promocji i by miec klpot z jej sprzedaza(wysoka cena)? Nie-eee ;)
Wg mnie Pentax powinien na stale obnizyc ceny swoich produktow - na tyle by nie ponosic na nich straty. Przetrwac najgorszy okres ( czyli 2009rok ) i w styczniu/lutym2010 zaatakowac z "goloty" super wypasionymi puchami dla mas ( i nas).
K200/K20 sa za krotko na rynku by je wymieniac na nowsze modele.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Blesso napisał/a:
K200/K20 sa za krotko na rynku by je wymieniac na nowsze modele.
rok już mija, więc trochę czasu zleciało ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
dżejpi - wlasnie patrze na amazon.com i cena K20(body) oscyluje wokol 699$ .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dżejpi napisał/a:
Potaniał ... ? - i dla tego w plotkach...
W konsekwencji potaniał. Wiadomość jest prawdziwa, gdzie tu plotka ?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Blesso,
przejżałem tą stronę - przejżyj całą i spróbuj kupić ... powodzenia
Przed czterema godzinami byłem w tym sklepie, gdzie ceny jedne z niższych http://www.abesofmaine.com/item=PNK20D~item.htm

argawen napisał/a:
W konsekwencji potaniał

... masz rację - faktycznie potaniał .... i to aż o $ 100 . 8-) :-P
... odwołuję, że to plotka ... :-(
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Blesso napisał/a:
Obnizenie cen na wszystkie modele, nie swiadczy o tym, ze Pentax chce wprowadzac 3 puszki. Takie posuniecie mialo by sens w przypadku jednej puszki

Z Twoich słów wynika, że Hoya (bo to już nie sam Pentax) nie ma pojęcia o planowaniu i ciągle popełnia głupie błędy! Wybacz jakoś w to nie wierzę patrząc właśnie na wyniki finansowe w dłuższym niż 3 miesiące przedziale czasowym.
Blesso napisał/a:
Wg mnie Pentax powinien na stale obnizyc ceny swoich produktow - na tyle by nie ponosic na nich straty. Przetrwac najgorszy okres ( czyli 2009rok )

Kryzys na świecie już osiągnął swoje dno i to, co miało paść już padło. Chyba, że myślisz o Polsce - ale Pentax (a właściwie Hoya) raczej nie przejmuje się takim malutkim rynkiem zbytu :-P
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
andrusz napisał/a:
Z Twoich słów wynika, że Hoya (bo to już nie sam Pentax) nie ma pojęcia o planowaniu i ciągle popełnia głupie błędy!


Najgorsze jest to że nie robią aparatów patrząc na opinie użytkowników, a lecą na kasę oby mieć zysk jak największy...

Sorry ale Canon kręci już filmy !!! W HD, a u nas nie ma nawet porządnego i trafiającego AF-a.
Niech robią tak dalej.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Blesso, nie powołuj się, proszę, na wyniki sprzedaży z Allegro (a przynajmniej porównaj z danymi z innych krajów)- w Polsce, niestety, wygrywają firmy z agresywniejszym marketingiem, niekoniecznie zbyt prężne na rynkach światowych. (u nas podaż kształtuje popyt, ale odwrotnie się niestety nie dzieje)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mori0220 napisał/a:
Sorry ale Canon kręci już filmy !!!

No, a głupi Pentax tylko ładne zdjęcia robi :lol:
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
andrusz napisał/a:
No, a głupi Pentax tylko ładne zdjęcia robi :lol:


Tak, szczególnie na ISO 3200... są piękne..
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mori0220 napisał/a:
Tak, szczególnie na ISO 3200... są piękne..

jak często robisz zdjęcia na ISO 3200 i jak duże odbitki zdjęć robisz :?:

bo może zły aparat kupiłeś po prostu do swoich zastosowań


ja, gdy chcę np nakręcić film, to używam kamery
a jeżeli ktoś potrzebuje jak najlepszego wysokiego iso, to kupuje np Nikona d700
nic skomplikowanego
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
opiszon napisał/a:
a jeżeli ktoś potrzebuje jak najlepszego wysokiego iso, to kupuje np Nikona d700
Pomijamy ten drobiazg, że niektórych nie stać...
Na oko tak 99% kupujących lustrzanki na taki luksus nie stać.. A to właśnie na ich pieniążkach firmy fotograficzne bogacą się najbardziej.

Rozgraniczmy co jest potrzebne dla nas, a co, żeby aparat się dobrze sprzedawał. Ja ani razu nie skorzystałem z programów tematycznych, ale jak aparat tego nie ma to będzie się gorzej sprzedawał i tyle. LV nie jest mi potrzebne wcale, ale jak aparat będzie miał LV to znaaacznie wzrośnie jego sprzedaż..

Co będzie dalej to czas pokaże. Trzeba się przyzwyczaić, że nie jesteśmy w systemie, który jest potentatem na rynku i tyle...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mcgyver napisał/a:
Pomijamy ten drobiazg, że niektórych nie stać...
Na oko tak 99% kupujących lustrzanki na taki luksus nie stać.. A to właśnie na ich pieniążkach firmy fotograficzne bogacą się najbardziej.

no i prawidłowo

ekstremalnie wysokie iso IMHO normalnemu użytkownikowi w 99% przypadków nie jest do niczego potrzebne

co innego zawodowcy (np ślubni), którym taki ficzer ułatwia sprawę znacząco
no ale oni zarabiają kasę na foceniu, więc i są bardziej skłonni wydać większą kasę na sprzęt

ja np nie odczuwam konieczności posiadania iso 64000 ;-) bo i gdzie miałbym takiej czułości użyć :?: pewnie kilka sytuacji w roku by się znalazło
ale właśnie dlatego nie narzekam na iso, tak jak nie zamierzam narzekać na niektóre inne rzeczy

jak się świadomie wybiera aparat, i precyzuje się jasno swoje wymagania, wtedy wybór jest trafiony, i nie żałuje się potem wyboru, i nie narzeka na forum :-P
 

miromat  Dołączył: 21 Sty 2009
Co do cen w Polsce, tydzień temu w EURO RTV AGD kupiłem K200 za 1599 a dziś patrzę - 1750zł.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
opiszon napisał/a:
ale pewnie dużo mówi menadżerom Sony
zwykłym ludziom nie musi
No więc zwykli ludzie nie powinni wyciągać wniosków na podstawie wysokości strat finansowych sonego. Może tak miało być, a może nawet jest lepiej niż zakładali.

[ Dodano: 2009-02-08, 23:40 ]
opiszon napisał/a:
ekstremalnie wysokie iso IMHO normalnemu użytkownikowi w 99% przypadków nie jest do niczego potrzebne
Chyba, że takiego użytkownika najdzie ochota na robienie zdjęć w hali sportowej.

Ale taka postawa jest jak najbardziej normalna i prawidłowa. Podobno nikonowcy przed wypuszczeniem D3/D300 też kategorycznie twierdzili, że wysokie ISO to taki bajer przydatny właściwie nie wiadomo komu :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
LDevil napisał/a:
Podobno nikonowcy przed wypuszczeniem D3/D300 też kategorycznie twierdzili, że wysokie ISO to taki bajer przydatny właściwie nie wiadomo komu :)
I co, zmienili zdanie?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Pentagram napisał/a:
zmienili zdanie?
i aparaty na nowszy model :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach