Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon napisał/a:
ja np nie odczuwam konieczności posiadania iso 64000 ;-) bo i gdzie miałbym takiej czułości użyć :?:
np. zachód słońca na f16 bez statywu ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
np. zachód słońca na f16 bez statywu ;-)

no tak, w sumie mój statyw jest u Kiwaka więc taki fjuczer by się przydał ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a SR od czego macie? śmiało można przedłużyć czas o połowę... do tego po co f16? jak wiadomo przy max przesłonie obiektywy nienajlepiej się zachowują... 11 chyba wystarczy?
PS
mam końcówkę kliszy (iso 400) - chciałem ją skończyć więc w plenerek... nic z tego: 10:00 pełne słońce, dookoła pełno śniegu... przy czasach ~1/1000 i +1,5EV przesłony w granicach 11-16 i jak tu GO uzyskać do jakiś fajnych fotek... :-/ nie mam kaski na szary filtr... i tu przewaga cyfry :) krótsze czasy, ustawiane iso... :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
pyciar, wytnij sobie filtr z usg płuc palacza albo zakopć szybkę :-P
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Eldred napisał/a:
filtr z usg płuc palacza

:?: :-/ i jak to ma działać? to lepiej czarną tekturkę albo kawałek gazety- nie trzeba ani palić ani robić usg..
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
PK napisał/a:
to lepiej czarną tekturkę albo kawałek gazety- nie trzeba ani palić ani robić usg..
ale zdjęcia przez tekturkę nie zrobisz, chodzi mi o taką grubą folię z prześwietlenia :->
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
:-P
Eldred napisał/a:
grubą folię z prześwietlenia

... ale taka z klatki się nie zbyt nadaje, już lepsza po złamaniach kończyn
Cytat
Pentax tanieje!

wcale nie
[url="http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=18245&view=newest"]drożeje sprzęt[/url] :-P
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Pentagram napisał/a:
LDevil napisał/a:
Podobno nikonowcy przed wypuszczeniem D3/D300 też kategorycznie twierdzili, że wysokie ISO to taki bajer przydatny właściwie nie wiadomo komu :)
I co, zmienili zdanie?
Ci co ich stać, to pewnie tak. Można na forum zobaczyć trochę zdjęć zrobionych w wysokim ISO.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Właśnie w sklepie w którym zamawiałem K20d body cena skoczyła z ok. 2400zł na 2900zł

Proponuję zamknąć wątek :-> .... bo nic nie tanieje, a wręcz przeciwnie... DROŻEJE z dnia na dzień :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dziś po 16stej było tak:
USD 3.3933 -2.94%
EUR 4.4249 -2.16%
CHF 2.9352 -2.22%
A trend tak od zeszłej środy/czwartku, jak tak dalej pójdzie, to może się okazać, że Pentax jednak potanieje. Natomiast jeżeli kryzys w Japoni, Ameryce i jeszcze kilku dużych krajach w Europie sie rozkręci bardziej, to może się okazać, że sprzęt foto zdecydowanie podrożeje.
:-/

[ Dodano: 2009-02-09, 16:54 ]
źródło notowań bankier.pl
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Żaba napisał/a:
Natomiast jeżeli kryzys w Japoni, Ameryce i jeszcze kilku dużych krajach w Europie sie rozkręci bardziej, to może się okazać, że sprzęt foto zdecydowanie podrożeje.

oczywiście wtedy nas to nie będzie specjalnie obchodziło, bo będziemy mieli inne problemy na głowie, a nie zakup nowego sprzętu foto :evil:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
opiszon ale jest szansa, że u nas nie będzie tak źle jak u nich ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
szansa zawsze jest
jak to mówią

nadzieja umiera ostatnia
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
PK napisał/a:
:-P
Eldred napisał/a:
grubą folię z prześwietlenia

... ale taka z klatki się nie zbyt nadaje, już lepsza po złamaniach kończyn
Cytat
Pentax tanieje!

wcale nie
[url="http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=18245&view=newest"]drożeje sprzęt[/url] :-P


Uważam że jak najbardziej się nadaje a jeżeli dobrze wytniesz (żebro + to między nimi) to uzyskasz szarą połówkę. :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
mori0220 napisał/a:
Proponuję zamknąć wątek :-> .... bo nic nie tanieje, a wręcz przeciwnie... DROŻEJE z dnia na dzień
bo to jest wątek przyszłościowy - w przyszłości będzie jak z Minoltą :mrgreen: wtedy poleci na łeb :-P
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
mcgyver napisał/a:
w przyszłości będzie jak z Minoltą
Pentax-Samsung-Hoya sie na body nie zmieści :mrgreen: z 2 strony ciekawe ciekawe jaka firma by to wykupiła? LG? Hyundai? Tata? :mrgreen: sony ma podobnie szeroki wachlarz produktów
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
pyciar napisał/a:
LG? Hyundai? Tata?
Zelmer :-P :-P :-B
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mcgyver napisał/a:
Zelmer
Może wreszcie wyszlibyśmy z kryzysu :mrgreen:
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Pentagram napisał/a:
mcgyver napisał/a:
Zelmer
Może wreszcie wyszlibyśmy z kryzysu :mrgreen:


http://wiadomosci.onet.pl/1911820,10,item.html

Chyba jednak byśmy nie wyszli ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wstrzymują, bo przestawiają się na produkowanie Zelmeraxa. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach