piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jeszcze go nie mam ale już widzę, że ostrzenie ręczne w tym szkiełku nie powinno być przeszkodą. Zauważyłem, że jak obiektyw jest ostry i kontrastowy od pełnej dziury to dużo łatwiej trafić w punkt. Mam K24 2.8 i przez kilkanascie dni miałem Tamrona 24mm f2.5 (taki owczy pęd ku światłu ;-) ). Dużo bardziej komfortowo ostrzy mi się K24. Ten tamron dawał w jasnych miejscach kadru taką poświatę, którą niektórzy nazywają "Leica glow" i przez to ostrzenie nie było tak wygodne.

 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Tutaj kilka kadrów popełnionych przez Palacza:
http://jabbafoto.nazwa.pl/zdj%eacia/priv/test/85/
Rozmiar oryginalny, jpg prosto z puszki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
piotrecius napisał/a:
Zauważyłem, że jak obiektyw jest ostry i kontrastowy od pełnej dziury to dużo łatwiej trafić w punkt.
I dokładnie tak jest z koreańcem, po prostu patrzysz na szczegóły takie jak rzęsy i wyraźnie widać kiedy są w GO, a kiedy nie.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Eldred, a co ten Twój brat taki smutas? ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja mam skręconą nogę i miesięczne zwolnienie, a jemu się sesja zbliża, do tego mama nam się rozchorowała. :-/ Po za tym on już taki jest poważny.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ktoś tu miał robić test na analogu. Jakieś efekty?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ogólnie obiektyw "grzechu warty".
Mam tylko dylemat co wybrać Sigmę 10-20 albo tego Samayanga?
Na dwa to żona na pewno nie pozwoli :-( (
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Cytat
Ktoś tu miał robić test na analogu. Jakieś efekty?


jak wywołam i zeskanuję, na pewno wrzucę ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tak jak już wcześniej piotrecius napisał: jak obiektyw jest ostry i kontrastowy od pełnej dziury to dużo łatwiej trafić w punkt, i tak jest, dzisiaj udało mi się już trochę poruszać o własnych nogach i wziąłem mojego etatowego "modela" na klatkę schodową celem sfotografowania. W zasadzie zdjęcia robiłem bez uzywania potwierdzenia ostrości bo musiałbym bardzo przekadrowywać, i jak najbardziej da się, po prostu widać kiedy jest ostro na szczegółach typu rzęsy, oczy.
Link do przykładowego zdjęcia gdzie nie przekadrowywałem, czyli bez użycia potwierdzenia ostrości, zrobiłem trzy zdjęcia i dwa na trzy trafione.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Eldred, bardzo fajna fota :-B
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zgadzam się z przedmówcą co do fotki.
Jak widać w sprawnych rękach ten obiektyw wiele potrafi nawet bez AF...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Eldred, tylko to jest ze sporej odległości. Spróbuj tak trafić z samym popiersiem w kadrze. :-B :mrgreen:

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dsk, wcześniej pokazałem dwa zdjęcia z samą twarzą w kadrze i trafiłem bez większych problemów ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Może po prostu jesteś dobry. :-) Ja tym Samyangiem w półmroku nie mogłem trafić w tańczącą na Rynku dziewczynę. Ale to w sumie co innego. :-P
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
dsk napisał/a:
w półmroku nie mogłem trafić w tańczącą na Rynku dziewczynę


W internecie czytałem, że takich rzeczy nie potrafi nawet pentaxowy AF :-P .

;-)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Wczoraj doszedł Falcon od Czesia, pierwsze odczucia - solidny i ciężki obiektyw, oczywiście jak już pisaliście oprócz osłony przeciwsłonecznej budowa sprawia bardzo dobre wrażenie. Parę pierwszych klatek wywołało uśmiech na mojej zmęczonej twarzy, bardzo piękny bokeh i plastyka, choć głębia ostrości bardzo mała, a potwierdzenie ostrości zupełnie się nie sprawdza - ma za szeroki zakres. Pewnie jakiś wpływ na to ma fakt że mam lekki bf na korpusie. Ale ogólnie - będzie dużo radości z tego szkiełka
 
luk1217
[Usunięty]
Poprosimy sample;)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Dziś przyszła pora na pierwszą sesję z falconem. Szkło jest cholernie ciężkie w ostrzeniu, ale jak się trafi jest pięknie. Wrzucam linki do prezentacji:

http://www.flickr.com/pho...686529708/show/
http://www.flickr.com/pho...687176166/show/

A to linki do setów, można sobie klinkąć i zerknąć w exif, a nawet powiększyć do oryginalnego rozmiaru jak ktoś chce:

http://www.flickr.com/pho...57618686529708/
http://www.flickr.com/pho...57618687176166/

Zdjęcia jak widać nie są prosto z puszki, niektóre mocniej, niektóre mniej obrobione. W razie zainteresowania zarzucę gdzieś surowe fotki.
 

ziell  Dołączył: 24 Maj 2009
Witam. Przy okazji tematu mam pytanie. Czy lepszym wyborem jest SY 85/1.4 czy M50/1,7 oraz M100/2,8 Pentaxa. Na razie mam tylko tą 100. Przymierzam się w tym miesiącu do 50. Co Wy wybralibyście? Niedługo urodzi mi się syn więc portret będzie mi towarzyszył pewnie codziennie ;-) Proszę o (p)odpowiedzi. Dziękuję
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ziell napisał/a:
Niedługo urodzi mi się syn więc portret będzie mi towarzyszył pewnie codziennie


Na dzieci to lepsza krótka ogniskowa. Ale to tylko moje zdanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach