Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Z serii "pierwsze wrażenia", zdjęcie które mnie rozwaliło. Owszem, mocno pomniejszone więc nie widać ile tam naprawdę poruszenia czy szumu, ale ... najpierw źródło, teraz cytat - tłumaczenie chyba niepotrzebne :->
Cytat

The photo below was one of my first using the K10D with my SCMP-A 70-210mm f/4. It was taken at night, hand-held (SR on), 1/4sec f/4.5 @ 200mm iso1600.

widać jaki to obiektyw, czas, czułość i ogniskowa. Zdjęcie w nocy, z ręki. A teraz link do zdjęcia http://www.pbase.com/richarda/image/70858108

Z tego samego wątku, porównanie do ist D
Cytat

Arrived today. Thank you, B&H.

1st Impressions: What I don't like, and they are only personal preferences and nothing to do with operability:

(1) I don't like the soft click of the shutter releasing. I much prefer my *istD. It's a "soft" release and doesn't much sound like the old Pentax film cameras nor the "mechanical" sound of the D when releasing. Just me.

(2) It's bigger than the D; actually quite a lot bigger in my hands, but nothing that speaks to it being not able to function.

(3) I had to go buy a 2gb SD card. My CF cards are history with this.

That's it...nothing else strikes me as being noteworthy at this time.

Things I like from the get go:

(1) The FN button allows me to go in and quickly change ISO, shutter release mode, AWB and flash mode. Quick and easy.

(2) The AF speed is quicker and smoother than the D.

(3) Setting up the Menu to my preferences was quick and easy; much moreso than the D.

(4) The SV mode is wonderful and all at your finger tips. I especially like the fact that I can switch ISO on the go, as well as shutter and aperture and quickly and all on the viewfinder.

(5) The buffer speed in writing to PC is incredibly fast compared to the D. This alone is a feature that I would have been willing to pay dollars.

(6) The LCD monitor is twice the size of the D and wonderful for these old eyes.

All in all, I am very pleased, and especially with the first few images that I've taken. Here they are. There's one with shake on, a pleasant feature, and one with ISO 1600. I really don't know what all the fuss has been about. My D never gave me the results at ISO 1600 that this first image has produced.

That's about it for now. Got to get out and about and now. Cheers. Don


PS. tych różowych kwiatków o których pisałem nie nie mogę teraz jakoś znaleźć.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
1/4sec f/4.5 @ 200mm iso1600
ładnie, naprawdę ładnie, trochę balans bieli daje poświatę niebieską, ale przy takim powiększeniu jakość jest extra. Fakt, trzeba zrobić testy i pokazać pełnego RAWa.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Fafniak, nie mierz niczego polskim rynkiem i polskimi cenami. Nas NIE ma na mapie świata w tej dziedzinie - a to, że tu sobie plumkamy, to jest tylko fatamorgana.


Dokladnie, wiec faktycznie Fafniak trudno tak podchodzic do tego zwlaszcza majac na uwadze ze jest sporo ludzi co maja np 5D i D200 i uzywaja rownoczesnie i nie marudza co lepsze tylko kazdy aparat/system ma inne zastosowanie.

[ Dodano: 2006-11-28, 10:42 ]
Bronek napisał/a:
Alek, spodziewam się że 40D będzie 10Mpx i poziomem szumów podobnym do 400D. I tym samym straci przewagę wynikającą z niskich szumów na wysokim ISO (oraz wyraźniej wydzieli segment rynku dla 5D, może przy okazji obniżając cenę). Na poparcie tej tezy mam http://infodigitalcamera....-next-dslr.html

Pewnie tak bedzie, dalem tylko przyklad, no chyba ze maja nowa matryce 12M o szumach ala 10M i np zrobia cos ala 3D z 16M a 1ds III z 24 , to wtedy ma sens, przynajmniej tak mi sie wydaje i wtedy w kazdym segmencie beda znacznie do przodu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Alek napisał/a:
wtedy w kazdym segmencie beda znacznie do przodu
Pod warunkiem, że te megapiksele nie przysłonią rejestrowanego obrazu szumami :->
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Fajny watek, ale i tak czekam z niecierpliwoscia na opinie o AF. Rozne opinie chodza ale... i tak ciezko sie dowiedziec cos ciekawego o szybkosci. A jakie opuznienie migawki, ile czasu potrzeba od wlaczenia do zrobienie zdjecia itd. A tu maly watek o sporcie
http://forums.dpreview.co...d+af+speed&qf=m
Pozdrawaim i czekam na konkrety od uzytkownikow :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
będzie okazja pokazać, że Polacy nie kaczki i swoje zdanie mają.

Tak tylko gdzie w Polsce znajdziesz kogoś z kadyszką i np D200 do porównania? Takie rzeczy to niestety nie u nas...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
będzie okazja pokazać, że Polacy nie kaczki i swoje zdanie mają.

Tak tylko gdzie w Polsce znajdziesz kogoś z kadyszką i np D200 do porównania? Takie rzeczy to niestety nie u nas...

U jednej osoby - pewnie nie, ale za jakiś czas, gdzy kadyszek już trochę będzie, to co - nie znajdzie ktoś kolegi z innym aparatem?

Pomijam już fakt, że miałem na myśli zwykłe wrażenia z użytkowania + zdjęcia. A nie porównywanie do innych puszek (po co to komu?) - do sklepu można iść pomacać.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Pomijam już fakt, że miałem na myśli zwykłe wrażenia z użytkowania + zdjęcia. A nie porównywanie do innych puszek (po co to komu?) - do sklepu można iść pomacać.

No właśnie więcej wrażeń z użytkowania będzie miał facet posiadający oba korpusy na własność niż ja macający sprzęt w sklepie czy nawet pstrykający sprzętem kolegi przez kilka minut. A zdjęć z kadyszki widziałem już wystarczająco aby stwierdzić, że jeśli ja nie sp...rze fotki to aparat na pewno sobie poradzi. Bardziej mi chodzi o inne kwestie (np jakość działania SR i AF, jakość wykonania itp).
A po co komu porównanie do innych puszek? Ano po to, że usiłuję sobie wyrobić zdanie na przykład na temat AFu kadyszki -jest to jeden z powodów dla którego prawdopodobnie zmienie mojego DSa. I tu opinia użytkownika Canona czy Nikona więcej dla mnie znaczy niż porównanie z DS czy kasetką, nie mówiąc o dyrdymałach konstruktora Pentaksa mówiącego, że AF już w DSie był super-hiper (było na forum jakiś czas temu).
A jak wszystko się powiedzie to wszystkie testy przestaną mnie wkrótce interesować na czas jakiś :->
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dziwne Slava. Osobiście wolałbym sam wziąć do ręki K10, sprawdzić AF i na tej podstawie podjąć decyzję. Chociażby ze względu na szklarnię nie zamierzam zmieniać bowiem systemu i puszki innych producentów w temacie zestawienia/konfrontacji mi dyndają.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Też bym wolał, ale wzięcie kadyszki w ręce na razie sprawia co nieco problemów. Ponadto nie w każdym sklepie dadzą mi go do ręki i pozwolą podpiąć własne szkło i wyjść na ulicę (w MM w kasetce nie mieli nawet baterii -do d..y takie macanie). A nie o zmianę systemu mi idzie, bo obecny mi bardzo pasuje, ale o zmianę puszki. To że kadyszka ma 10mpix nie stanowi jeszcze wystarczającego argumentu aby wywalić sporą ilość kasy, przynajmniej nie dla mnie. AF nieco szybszy niż w DS też nie jest żadnym argumentem, ale już AF na poziomie 30D tak. I tylko o to mi idzie...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Slava, kumam. Tylko że przeglądając forum Nikona czy Canona w sprawie szybkości AF w 30D i D80 nie ma jednoznaczych opinii na ten temat. Jedni twierdzą, że Canon, inni że Nikon. I to są wypowiedzi osób niekoniecznie optujących za swym systemem. Po prostu musisz doświadczyć tego samemu - być może AF jest rewelacyjny, ale gubi się w specyficznych sytuacjach, na których Tobie może (albo i nie) zależeć. Ale jak pisałem - za parę miesięcy, gdy to wszystko ochłonie będziesz już wiedział. Chodzi tylko i wyłącznie o to, by teraz nie dać ponieść się temu szaleństwu.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Spoko Michu, staram się ;-) I oczywiście wiem, że wszystko zależy od warunków, szkła itp. Mi wystarczy stwierdzenie Canoniera że AF w kadyszce jest szybki. Nie musi stwierdzać, że szybszy niż w 30D (tu chyba wychodzi brak szowinizmu sprzętowego :-> ), wystarczy mi stwierdzenie, że jest porównywalny. Sam wiesz, że w DLu i DSie porównywalny żadną miarą nie jest.
A gdyż doszliśmy do jakiś wniosków w miarę zbieżnych (Michu mnie rozumie -yes, yes, yes!!!) więc :-B a gdyż nudzę się śmiertelnie na nagraniu więc :-B :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Loozik - browarniem...
A na jakim nagraniu jesteś? Coś jak Beger?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
:lol:
Niestety nie tak spektakularnym i zdecydowanie nie na żywo. Siedzę w robocie w TV w Krakowie i trwa nagranie Podróży z żartem. Ja tu niewiele mam do roboty, więc siedzę na necie i biorę udział w niepotrzebnych dyskusjach mających pewne symptomy bicia piany :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oooo, do TV Kraków to Englert kiedyś jechał taksówką z samej Warszawy... i Marlboro kupował po drodze. Ale to dawno było...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O! Kolejny Pan z telewizji!
A tak konkretnie czym się zajmujesz? No, chyba, że masz nad głową tabliczkę zakaz fotgrafowania i nie możesz zdradzać tajemnic firmowych.

[ Dodano: 2006-11-28, 19:37 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Oooo, do TV Kraków to Englert kiedyś jechał taksówką z samej Warszawy... i Marlboro kupował po drodze. Ale to dawno było...

A Ty pewnie prowadziłeś tę taksówkę. Chociaż znając Ciebie powiesz, że robiłeś jedynie za koło zapasowe.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
No nie, nie jestem Panem Z Telewizji, nie wchodzę w kompetencje Fafniaka :lol: Robię w firmie scenicznej gdzie jestem wysokościowcem, a ponieważ nie ma zbyt wielu plenerowych koncertów o tej porze roku, więc robię chałturę w TV i walczę ze światłem -tu jakiś filterek założę, tam lampę wymienię, ówdzie zmontuję kratę i takie tam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kumam - stąd tan avatar jakbyś na rurze tańczył...
Super hobby. Łączysz to jakoś z foto? (... i żeby nie był OT...) i pewnie dlatego czaisz się na Kadyszkę - chodzi o uszczelnienia?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Slava, z tych testów które widziałem i cytowałem, AF w kadyszce jest "zawrotnie szybki" w porównaniu do DS (żadna sztuka), szybszy od kasetki i nieco wolniejszy od D200 (nic dziwnego). Zachowano ten dziwny sposób fokusowania "z poprawką", ale (jak poprzednio) sposobem na obejście jest AF.C i trochę wyczucia. A ponieważ kadyszka ma na obudowie przełącznik do MF/AF.S/AF.C nie powinno być to problemem.

 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
To nie hobby to robota, a jak wiadomo jak coś staje się robotą to przestanie być fajne :lol: No dobra, byłem na paru fajnych koncertach -nawet do galerii coś tam wrzuciłem.
A w kadyszce istotnie uszczelnienia mnie kręcą :mrgreen: Ale to dlatego, że kiedyś na Syberii prawie wykończyłem Super A :-P

[ Dodano: 2006-11-28, 20:34 ]
Bronek: wiem i cieszy mnie to bardzo.
BTW właśnie walczymy z cholernymi blikami w obiektywie kamery. Jednak powłoki Canona to nie SMC...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach