HaMtAr0  Dołączył: 10 Gru 2006
Ha! Ja też już mam swój k10d :P narazie obiektyw z kitu, ale może coś kupie :D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
HaMtAr0, - :mrgreen: i od razu tez :evil:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
HaMtAr0, gratulacje.

Patrząc na Twój nick, rozumiem, że możemy tutaj liczyć na dość częste uaktualnienia firmware? ;-)
 

jerryjola  Dołączył: 09 Gru 2006
Bronek napisał/a:
jerryjola napisał/a:
pewnie do końca nie, ale na początek wystarczy, zresztą mam manulanego Pentaxa 1:1.4 50 mm, tak że nie będzie źle (jeżeli będzie pasować)

Zacny masz obisktyw. Będzie działał, ale jeżeli nie ma pozycji A na przesłonie to w ustawieniach aparatu musisz włączyć współpracę z takim rodzajem obiektywów. I ustawianie ekspozycji będzie odrobinę trudniejsze niż na obiektywach A albo FA - trzeba będzie dodatkowo wcisnąć zielony przycisk, żeby aparat przymknął przesłonę i zmierzył ekspozycję. Pamiętaj o cropie 1.5. Co do drugiego pytania, o 22-bitowe przetwarzanie jest na drodze z sensora do procesora, i tam aparat sporo robi z obrazem -- pierwsze wrażenia jakie czytałem to spora dynamika i bardzo dobre kolory. Ten 12bitowy RAW to nie gołe dane z matrycy, ale dane "zoptymalizowane" pod ustawiony WB (niespodzianka) i dynamikę obrazu.


a dobrze piszesz....zacny on jest. Wiele razem przeszliśmy, dlatego jak przesiadałem się na cyfrę, trochę było mi go szkoda pozbywać się. Jak i całego sprzętu. I nawet nie przypuszczałem, że będę go mógł jeszcze wykorzystać!!!
Ma pozycję A!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
HaMtAr0, gratuluję, niech światło maluje Ci ładne obrazy (kup szybka kartę, to serie będą ładne)
 
HaMtAr0  Dołączył: 10 Gru 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

Patrząc na Twój nick, rozumiem, że możemy tutaj liczyć na dość częste uaktualnienia firmware? ;-)

masz rację :P tylko skąd to wiesz?

i zastanawiam się, czy zdjęcią seryjne 3/5 można robić tylko do 3/5 w serii, czy można pstryknąć więcej?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
HaMtAr0 napisał/a:
i zastanawiam się, czy zdjęcią seryjne 3/5 można robić tylko do 3/5 w serii, czy można pstryknąć więcej?
w DS leci seria 5 RAW, po czym krótka przerwa (0,5-0,6s) i znów jedno zdjęcie, przerwa, zdjęcie... Jak moment odczekasz to wejdzie znów jakaś seria. W k100D gorzej być nie powinno, ale sprawdź, bo nie ręczę!
 
kik-a  Dołączył: 17 Lis 2006
K10 w porownaniu do konkurencji - manualne ustawianie balansu bieli.
Moim zdaniem REWELACJA !!!.
Nie wiem jak jest np w d80 ale (jak sie myle to niech mnie ktos poprawi - moze Zbigniew ;)) wydaje mi sie, ze Nikon tak sprawy nie zalatwia (przynajmniej w d70/d70s tak nie ma).

Byc moze taki sposob ustawiania balansu jest np. w k100 dla mnie w kazdym razie jest to nowosc i jest to rewelacja.

Bajer polega na tym, ze robimy zdiecie po czym po wejsciu do menu ustawiania balansu bieli wyswietla sie ostatnio zrobione zdiecie i mozna sobie dobrac odpowiedni balans na konkretnym ujeciu.
Dzieki temu przy wariackim oswietleniu drugie zdiecie mamy juz z balansem bieli zgodnym z oczekiwaniami (mozna zapomniec o lataniu z karta papieru albo wielokrotnym strzelaniu tego samego ujecia czy poprawie zdiecia w kompie).

 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
kik-a napisał/a:

Bajer polega na tym, ze robimy zdiecie po czym po wejsciu do menu ustawiania balansu bieli wyswietla się ostatnio zrobione zdiecie i mozna sobie dobrac odpowiedni balans na konkretnym ujeciu.


Tego bajeru nie widziałem w D80, ani nigdzie indziej :-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
I na dodatek mamy niezalezne regulacje w kierunkach zielony-purpura i niebieski-bursztynowy z jednoczesnym pokazywaniem podglądu zdjęcia i wykresu przestrzeni barw - faktycznie jest to bardzo wygodne. Druga sprawa to wykonywanie balansu bieli w oparciu o szarą (białą) powierzchnię - po wykonaniu zdjęcia szaarej karty możemy wybrać do wyznaczenia balansu albo samo zdjęcie, albo jego niewielki fragment - mammy wtedy małą ramkę którą możemy przesunąć kursorem na fargment zdjęcia, który ma być szary. Oczywiście możemy też ustawić balans bieli liczbowo na wybraną temperaturę barwową. W/g mnie ustawianie balansu bieli jest w K10D rozwiązany wzorowo - nie mam żadnego pomysłu co by tu jeszcze można było poprawić.
 

olen  Dołączył: 08 Gru 2006
kik-a napisał/a:
K10 w porownaniu do konkurencji - manualne ustawianie balansu bieli.
Moim zdaniem REWELACJA !!!.
Nie wiem jak jest np w d80 ale (jak się myle to niech mnie ktos poprawi - moze Zbigniew ;)) wydaje mi się, ze Nikon tak sprawy nie zalatwia (przynajmniej w d70/d70s tak nie ma).

Byc moze taki sposob ustawiania balansu jest np. w k100 dla mnie w kazdym razie jest to nowosc i jest to rewelacja.

W k100d nie masz takich ustawień jedynie właśnie w kadyszce a o D80 zapomnij, potwierdza się informacja że w warunkach dziennych jest ok, ale już przy słabym oświetleniu po prostu kicha.
 
HaMtAr0  Dołączył: 10 Gru 2006
hmmm....
ustawiam serie na 3, trzymam przycisk, robi 1 potem 2 i 3, trzymam dalej, ale już żadnego zdjęcia nie robi :-/
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
"seria na 3" - co to jest i czym to ustawiles? A moze ustawiles exposure bracketing zamiast serii?
 
kik-a  Dołączył: 17 Lis 2006
Raczej, na pewno Bronek masz racje :). Ja Zrobilem serie zdiec i stwierdzilem, ze slynny pentax przy serii roznie naswietla :). Okazuje sie, ze exposure bracketing na "dzien dobry" jest wlaczony.
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Coby Kolegów połechtać: http://canon-board.info/s...4421#post254421
Canonierzy macają i są szanse, że jeszcze bardziej będzie w Polszcze brakować Kadyszek :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach