BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
martinnezzz napisał/a:
No właśnie, miałem o oczach napisać, nie ten filtr panie :)



To nie kwestia filtra....Klara ma ciemne, brązowe oczy.....można było rozjaśnić na krzywej i na masce, ale świadomie zostawiłem tak jak jest....taka wizja...

Kolejne zdjęcie - portret "świadomy" przy użyciu DA35 i światła zastanego

189.


oraz portret "nieświadomy" ( z zaskoczenia przy wpuszczaniu sąsiada) przy użyciu DA40 i lampy wbudowanej (przepał na framudze koło ucha nie podlega ocenie ;-) )

190.


Zapraszam :-B
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
189.Trochę za duża GO,zdjęcie przyjemne.To BW ocieplałeś czy wzrok mi dzisiaj pada?
189.Ok,pasuje mi.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
189 ocieplone....prawie zawsze ocieplam..
Dzięki za odwiedziny :-B

191. Zdjęcie zrobione w parku ze współczesną rzeźbą w dolinie Val di Selle (Włochy/Trydent)

 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Zdjęcie ma według mnie duży potencjał, dobry kadr i świetnie pokazałeś fakturę, ale jest płasko. Każda część zdjęcia dostała największy możliwy kontrast, każda z nich osobno wygląda dobrze, ale razem zlewają się i gryzą. Ja bym bardziej postopniował kontrast dla poszczególnych elementów. Żeby zwizualizować o co mi chodzi http://img97.imageshack.us/img97/4270/barty.jpg :)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
martinnezzz napisał/a:
Żeby zwizualizować o co mi chodzi http://img97.imageshack.us/img97/4270/barty.jpg :)


Jakość słaba z racji na mały rozmiar - podeślij mi na pw maila to wyślę Ci dużego jpeg'a
Częściowo się z Tobą zgadzam - jak rozumiem mocny kontrast dajesz na te elementy zdjęcia które chcesz wyeksponować......muszę spróbować tej metody. Dzięki za komentarz :-B
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
BartekKw napisał/a:
Częściowo się z Tobą zgadzam - jak rozumiem mocny kontrast dajesz na te elementy zdjęcia które chcesz wyeksponować......muszę spróbować tej metody.
Obejrzałem obie wersje Twoją i martinnezzza, i muszę przyznać,że oryginał jest dla mnie znacznie lepszy-więcej czerni w czerni.Odnośnie samego kadru to wydaje mi się,że odrobinę zabałaganiony,nie za bardzo wiem na czym mam skoncentrować wzrok,za dużo tych pniaczków.Korzeń z lewej i drzewo z prawej wg.mnie do usunięcia,kadr będzie wtedy bardziej czytelny. :-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
191. jakoś wszystko się zlewa w jedną całość i powstaje taki chaosik
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
ciekawy jestem jak to 101 wygląda w kolorze
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Wersja w kolorze

191a.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
W kolorze poszczególne elementy są odseparowane, różnią się kolorem oraz jego intensywnością. W BW ta separacja znika i robi się płaska papka, separację można przywrócić różnicując kontrast na poszczególnych elementach oraz przez selektywne ostrzenie. Im więcej kontrastu ma dany element tym bardziej przyciąga uwagę. To co piszę to to co do tej pory nauczyłem się na forum Martina Hensona oraz moje własne przemyślenia :) Pooglądaj zdjęcia Martina wyłącznie pod kontem kontrastu a zobaczysz jak używa go do budowania głębi i oddzielenia od siebie poszczególnych części zdjęcia. Na tej mojej obróbce to tylko tło odciąłem żeby pokazać o co mi chodzi, przydało by się jeszcze więcej separacji z przodu żeby zdjęcie ożyło. Nie jest to jakaś nowa technika bo z tego co wiem pochodzi jeszcze z czasów ciemni.
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
wersja w kolorze dużo lepsza ,dzieki za szybką odpowiedz
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no kolor lepszy

zdecydowanie

czuć klimat
 

baldek  Dołączył: 22 Mar 2009
diablo1 napisał/a:
wersja w kolorze dużo lepsza

czy ja wiem, żadna z przedstawionych nie przykuwa mojej uwagi...oczywiście jako raczkującego w temacie...
bałagan widzę, porządek jest tylko w budowli z gałęzi twórczości bobra ;-) , jednak to zbyt mało
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
baldek napisał/a:
diablo1 napisał/a:
wersja w kolorze dużo lepsza

czy ja wiem, żadna z przedstawionych nie przykuwa mojej uwagi...oczywiście jako raczkującego w temacie...
bałagan widzę, porządek jest tylko w budowli z gałęzi twórczości bobra , jednak to zbyt mało
no i o to chodzi każdy ma swoje zdanie ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kolor lepszy dla mnie, a tak w ogóle poprawnie jest, ale całościowo nie porywa zbytnio ;-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
No niestety las jest mz brdzo trudnym tematem.......sporo przeszkadzajek, kiepskie światło, marne kolory....POniżej fotka z tego samego miejsca - czyli Val di Selle i fragment rzeźby "Katedra"

192.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Podoba mi się, czuć głębię, zasługa perspektywy, troszkę przeostrzone ?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
192 podoba się, dobra fota
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Podobają mi się oda zdjęcia w BW.192 jest ciekawsze,tamta "rzeźba" kojarzy mi się z żeremią bobrów ;-)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
192 bardzo fajne zdjęcie, dobrze w B&W wygląda. Od razu skojarzyło mi się z animacją Bagińskiego "Katedra".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach