pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
[pinus] nauki ciąg dalszy
1


2 - zastosowałem soczewkę makro


3


4
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
podoba mi sie pierwsze - chyba z racji na kontrast z tlem. Reszta zdjec niestety mi nie lezy - jakies mdle takie. Moze byloby lepiej jakbys poprawil nasycenie?
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
1. podoba się.
2. jakaś taka mało ostra.
3. niebo przepalone. kolory jakoś dziwnie wchodzą w kolor niebieski.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
1 i 2 zdecydowanie za mało ostre. Kadry zbyt mało przemysłane, bez finezji. Kolor z kwiatkiem przesaturowane. 1nka byłaby dużo lepsza gdybyś ostrzej uchwycił krople na nicj kładąc nacisk i dobrze je doświetlił.

3 fatalne zdjęcie, jak z tel. komór. Wyprane na max. niebo, brak kontrastu u dołu. Właściwie to typowe błedy początkującego. Kadr ujdzie ale nie na tyle by kiedykolwiek takie ujęcie miało zapaść w pamięć.

4 Dużo lepsze niebo niż na zdjęciu 3 ale dół tragicznie za ciemny, nic tam prawie nie widać poza konturami.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzięki
1 i 2 robiona zoczewką makro +8 - żałuje ze nie mam raynoxa

w 2 ostrość ustawiona na wnętrze kwiatka. I troche przesadziłem z poziomami i kontrastem

a w 4 troche sie spóxniłem by mieć lepsze niebo - gdy wybrałem punkt co drzewa nie zasłaniają zachodu to już słońca nie było ;)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Najbardziej podchodzi mi 1 - ładny kontrast, najlepsza wyrazistość i intrygujące kształty. Na 2 jest dla mnie zbyt mało ostrości i kadr jakiś taki centralny - mało ciekawie. 3 byłaby chyba najlepsza, jeśli chodzi o kadr, ale nie podoba mi się przepalone niebo, brak kontrastu i nieszczęsne słupy wysokiego napięcia na trzecim planie. Na 4 zbyt ciemno i nieciekawie w cieniach na pierwszym planie.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki za uwagi - każda krytyka jest dobra gdyż prowadzi do robienia lepszych zdjęc.
 

AfterDark  Dołączył: 17 Gru 2008
1 i 2 pozostawia wrażenie, że kadr jest ok, ale wykonanie...
Polecam pracować nad warsztatem - ostrość, nasycenie, tonacje, aberracja, i zanim zdjęcia dotarły na forum dużo straciły (jakoś) na jakości

3,4 nie pokazywałbym nikomu
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
AfterDark napisał/a:
zanim zdjęcia dotarły na forum dużo straciły (jakoś) na jakości


jakoś nie mogę zrozumieć tego zdania.

A co do 3 i 4 wydawało mi sie ze nie sa takie złe - jesli bym ich nie umieścił to dalej trwałbym w przekonaniu że moze na 3 z plusem zasługują. A tak to przynajmniej wiem że są kiepskie.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!

Na 4 jest dla mnie niebo z ładnymi kolorami, szkoda tylko dołu, który jest za ciemny.
Przez to kadr traci na atrakcyjności. Z tymi problemami łatwo sobie poradzić. 3 ma podobnie tylko, że tu niebo zniknęło.
1 najlepsza dla mnie, brakuje mi tylko większej wyrazistości kropelek.
Kadrowanie mi się podoba.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
troche zmieniona wersja 4 - czy lepsza?

4a
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dla mnie lepsza.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zdecydowanie lepiej! :-D
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Dzieki
Własnie musze sie przestawić na obróbke każdego zdjęcia.
Wczesniej uwazałem ze nie nalezy obrabiać zdjeć tylko wrzucać takie jakie wyszły z aparatu. Ale powoli zmieniam swoje podejście - ale żeby dobrze obrobić trzeba mieć dobry materiał wyjsciowy - a to w moim przypadku róznie bywa :D
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
4 lepsza, ale, jak dla mnie, brak teraz dobrego kontrastu. Coś jeszcze jest nie tak z pierwszym planem. Niebo całkiem fajne, ale jeszcze spróbowałbym dać większy kontrast miedzy chmurami a niebem.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
kwiatków ciag dalszy - trochę oklepana róża - ale pomimo tego trochę kłopotów sprawia

5



6



I odważyłem sie dać portrety głównie chodzi mi o kadrowanie czy tak moze być oraz inne uwagi, ze wzgledu na brak śiwatła to korzystałem z zastanego

7



8


9
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Różyczka nieźle wyszła.
Portrety zbyt ciasne a modelka zupełnie bez życia. Dodaj jej trochę blasku a na pewno zyska w oczach widza.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Zdjęcie 5 wyróżnia się ostrością i świeżością, którą dają krople wody. Ładna głębia ostrości. Bardzo przyjemne. 6 nie bardzo mi podeszła. Mało ostra i centralny kadr. Kwiatek też jakiś mało przekonujący. Co do portretów - modelka, moim zdaniem, za bardzo ucieka oczami i myślami. Nie czuję jakiegoś iskrzenia albo napięcia emocjonalnego. Wydaje mi się, że musiałbyś wykrzesać coś konkretnego. Patrzę na trzy portrety i kompletnie nie wiem jak określić stan emocjonalny modelki a to wydaje mi się bardzo ważne. Poza tym na 9 zbyt dużo dzieje się w tle i jest ono zbyt wyraźne - mocno konkuruje z modelką. Wydaje mi się, że mniejsza głębia ostrości lub bardziej spokojne tło byłyby lepsze.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzięki
A modelka była troche zniecierpliwona, i myślała szybciej rób to cholerne zdjęcie bo tam zaraz dziecko wstanie :):):):)
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
Witam
Z pierwszej serii to najbardziej podchodzi 1. Szkoda, że ciachnięta u góry.
Róża pięknie wyszła. Co do portretów to ja się nie znam :-D sam się dopiero uczę :-D

Pozdrawiam :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach