BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Roza wyszla najlepiej, aczkolwiek troszke bym zwiekszyl saturacje. Portrety bez wyrazu niestety.....
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jak koledzy napisali chyba róża najlepsza, portrety wydają się trochę wymuszone.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki za komentarze.

teraz pora na nauke :):)
i zobaczymy czy jestem pojętnym uczniem :):)
 
sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
najciekawsze to 1 i 5
4 byłaby lepsza gdyby nad nią jeszcze popracować
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki za wszystkie komentarze
a teraz nowy obiektyw :)
portrety Heliosem

10



11
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Uważam, że 11 jako kadr i światło jest bardzo dobra :) Bardzo ładnie wyszła Ci modelka i klimacik :) Obróbka niestety lekko poległa - spójrz na krawędzie swetra i ucha - to chyba efekt nadmiernego ostrzenia. Moim zdaniem to dyskwalifikująca obróbka. Przysiądź jeszcze raz i pokaż coś mniej inwazyjnego bo zdjęcie jest tego warte, w moim odczuciu. Na 10 trochę za ciasno jak dla mnie i wyszło mocno odstające ucho.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
11 dobry kadr - światło trochę za ciemne no i trochę przeostrzone ale większe szkody poczyniła nadmierna kompresja - to zdjęcie przy rozdziałce 536 x 800 ma ... 40 kb. -
może mieć 6 x więcej. 10 ma przy tych samych wymiarach 36 kb ale jest w bw dlatego nie jest tak zniszczone przez komprechę.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
oto 11 a - bez ingerencji GIMPA tylko picassa - zdjołem kolor i wyostrzyłem





Dzięki za komentarze.

Ktos kiedys powiedział ze aby zrobić dobre zdjecie trzeba zrobić najpierw pstryknać tysiace swiadomych fotek.
W moim przypadku to powiem ze tak przy zrobieniu 2000 zdjęć dopiero to jedno mi tak wyszło bym był dumny z tego:)


A jeszcze jedno prosze o poradę ekspertów jakie tło w takim przypadku wybierać?
Cera prawie mi sie z tłem zlała, a czarne tło to znowu sweter sie zleje.
Czy moze wybrać czarne tło i zasugerować modelce jasna bluzke??
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dalej to samo tzn przeostrzenie i podkreślająca je nadmierna kompresja - zdjęcie wygląda jak z komórki - ma 49 kb, może mieć 250 kb.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
11a podoba mi się :)

[ Dodano: 2009-03-02, 17:06 ]
seele napisał/a:
przeostrzenie i podkreślająca je nadmierna kompresja

W porównaniu do 11 to tutaj nie widać ostrzenia :) Masz chyba jednak rację z tą kompresją. Widać artefakty wokół krawędzi.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
no własnie tej kompresji nie rozumię - wrzucajać to zdjecie na ImageShack wybierajac format 800x600 ( wczesniej mialem pomniejszone to zdjecie programem graficznym do 800x600) i tak dziwnie skompresowało. A to orginał wrzucony lekko wyostrzony i pomniejszony przez ImageShack do 800x600
11b
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
pinus napisał/a:
Cera prawie mi sie z tłem zlała, a czarne tło to znowu sweter sie zleje.

Też chętnie przeczytam sensowną radę :) Wydaje mi się jednak, że tło powinno być doświetlone dodatkowym światłem. W ten sposób uzyska się większy kontrast z obiektem. Mogę się mylić bo amatorem jestem :)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
To ma 134 kb - czy nie lepiej wygląda?
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
znacznie lepiej
A kompresja była nieswiadoma - tak mi program graficzny zrobil


A jak sprawa z tym tłem wygląda??

[ Dodano: 2009-03-13, 17:08 ]
ciag dalszy helios kontra kiepskie oswietlenie ;)
12


13 tutaj wiem ze kadr bylby lepszy gdybym przesunoł aparat w lewo. Ale niestety model był bardzo niecierpliwy;)



14


[ Dodano: 2009-03-14, 08:28 ]
widze ze ludzie sie dobijaja by oceniac moje zdjecia :cry:
 

anex  Dołączyła: 07 Sty 2009
z tych ostatnich zdjec fajna jest 13 tylko troche ten kadr.
Natomiast najlepsze jest 14
W 12 fajna mina :):)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dlaczego ten obrazek tak znajomo wygląda ? :lol:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
kulten napisał/a:
Dlaczego ten obrazek tak znajomo wygląda Obrazek ? :lol:


Kumoterstwo :-D ?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
No i 11 a w porównaniu do poprzednich portretów dużo lepiej .... Zdjęcia dziecka cierpią na brak światła i nienajlepsze kadry
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
kulten napisał/a:
Dlaczego ten obrazek tak znajomo wygląda ?


Dlatego gdyż to moja muza - modelka - żona :):):)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Bez urazy ale słabiutkie masz portrety. Złe doświetlenie to raz. Zupełny brak obróbki to dwa. Powinieneś zadbać o warsztat i rozwój umiejętności w obróbce. By przekonwertować do bw trzeba czegoś więcej, porównaj do zdjęć innych i staraj się ich naśladować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach