andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
pinus napisał/a:
sumie ze zdjeciem można zrobić wszystko
pinus napisał/a:
pytanie jak sie widzi kadr
Odpowiadam na pytanie nr.2.Nie widzi mi się wcale.Ja na tym zdjęciu widzę bajoro w środku lasu,nic szczególnego,brak czegokolwiek na pierwszym planie na czym można by powiesić oko. Odnośnie pierwszego to lepiej nie robić nic,niż to co nam zaprezentowałeś.Ja myślałem,że obróbka ma prowadzić do poprawy wizualnej zdjęcia.Taka obróbka mz. to raczej nie ma większego sensu,jpeg-i wyplute z puchy to rozkosz w porównaniu z tymi ostatnimi.Zostaw w spokoju te filtry,skoncentruj się raczej na poprawnym kadrowaniu i wybraniu ciekawego tematu.Próbuj dalej,ale proszę Cię nie strasz nas więcej.......Czekam na piękne krajobrazy w jeszcze piękniejszych(czytaj naturalnych barwach).
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
andrzejb dzięki za słowa krytyki.
Wydawało mi się że pierwszym planem jest ta kłoda połorzona w rzece - ale to tylko moje odczucie. Dlatego wrzuciłem to tutaj by sprawdzić co inni o tym sądzą.
A dlaczego nie może być ta kłoda na pierwszym miejscu , albo rzeka?
Filtr szary zastosowałem by mieć dłuższe czasy.
Jak mówię nie wrzucam tu fotek by sie ekscytować nimi - tylko by wiedzieć czego nie robić, albo lepiej jak robić by było dobrze. W teorii wszystko łądnie wygląda.
Pierwszy plan, dopełnienie tego planu i tło. Niby takie proste a jednak w rzeczywistości sprawia to ogromne problemy poczatkującym.

[ Dodano: 2009-08-15, 12:49 ]
to moze portret - bedzie lepszy niz widoki
39


40
 

siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
39 podoba mi się :-D naturalne kolory dobra GO i kontakt wzrokowy.
40 stanowczo za ciemno, za dużo góry.
pozro :-B
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki
nie wiedziałem ze 40 wyszła taka ciemna

[ Dodano: 2009-09-20, 09:35 ]
41


42


43


[ Dodano: 2009-09-20, 09:38 ]
44
 

anex  Dołączyła: 07 Sty 2009
Bardzo fajne 44 i 42
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
Bardzo podoba mi się 42 za nastrój, może tylko odrobinkę doświetlić pierwszy plan ale tak by nie zepsuć podświetlenia kapelusza tego grzybka

43 MZ za ciemne, 44 ciutke za jasne - trochę ciemniejsze zbudowałoby lepszy klimat a poza tym może wykadrować w kwadracie? ot takie gdybanie
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki asay

45


46


47
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
z wszystkich które oglądnąłem w Twoim wątku najdłużej przykuły moją uwagę zdjęcia 45 i 46
 

M0NIA  Dołączyła: 22 Wrz 2009
jutokintomi napisał/a:
z wszystkich które oglądnąłem w Twoim wątku najdłużej przykuły moją uwagę zdjęcia 45 i 46


dokładnie - to są bardzo fajne foty :)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Zdjęciom 43. i 44. trochę brakuje jakiegoś ciekawego światełka, np. jak na 42.
45. i 46. zdecydowanie najbardziej udane.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzięki za komentarze
JAk to mądrzy ludzie powiedzieli dobrzejestrobic zdjecia w złotej godzinie i oto były tego przykłady

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach