pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Kulten - nie obrażam się. Co do obróbki to ciagle mi cięzko sie przestawić (chociaż kiedys duzo bawiłem sie PS).
Cenie sobie zdanie innych. Zdjęc już zrobiłem jakies kilkanascie tysięcy - najpierw małpką teraz lustrem. Oczywiście te kilkanaście tys to tylko takie pstrykanie. Teraz to staram się żeby to nie było takie tylko pstryk. Wiem że dużo mi brakuje. Ale po to jest ten dział by się uczyć. Już widze u siebie zmianę w mysleniu - kiedyś robiłem zdjecia wszystkiemu, teraz już dwa razy sie zastanowię czy warto zrobić zdjęcie.

Co do światła na fotkach to niestety ciemny pokój + duze iso + helios.
Miałem nadzieje ze chociaż kadrowanie jest dobre.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Kadrowanie to trudna sztuka i oko trzeba wyuczyć :) . Na szybko rzuć tutaj okiem jak można super kadrować w warunkach domowych z dobrym oświetleniem: link
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Dzięki Kulten.

[ Dodano: 2009-04-18, 20:13 ]
teraz taki zwierz w miom ogródku
15


oraz pare fotek z Lipowca

16


17


18



Niestety wszystko robione bez filtrów - może kiedyś takowe nabede
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Ja napiszę o 7 i 8.Światełko to miałeś wyborne na tych ujęciach,jakby ta śliczna pani utrzymywała kontakt wzrokowy to portreciki miodzio.Co jeszcze,no może trochę za ciasno kadrowane,ale to mz.Zrób jeszcze raz i wstaw,ciekaw jestem wyników.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
oczywiście jak sie modelka zgodzi :)

[ Dodano: 2009-04-26, 10:53 ]
to dołoze jeszcze dwa stare robione heliosem - szkoda ze nikt nie skomentował pałacyku i zamku, aż takie straszne są ? ;-)
19


20
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Co do 19 i 20 spróbowałbym wywołać trochę uśmiechu na twarzy modelki ;-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
19 i 20 zdecydowanie lepsze szkoda,że pani zrobiła takie "poważne" miny.Uśmiech dodałby kopa tym ujęciom.16,17 i 18 mz. trochę za ciasno kadrowane.
 

siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
Witam pinus,
Moim skromnym zdaniem ta mina modelki na 19 i 20 mogla by być troszeczkę inna aczkolwiek nie wiemy do końca czy po prostu nie miało tak być i tak chciałeś nam tą modelkę przedstawić.
Druga sprawa to na 19 brakuje kontrastu a 20 trochę bym rozjaśnił i dodał kontrastu.
Dodatni kontrast zlikwiduje tą szarość zwłaszcza na 20.
pozdrawiam ;-)
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
zmieniłem kontrast
oto po zmianie


Co do usmiechu - to żona ciagle sie usmiecha, ale nie wtedy gdy chce jej zrobic zdjecie ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
18 - jak w RAWie na niskim ISO spokojnie możesz podciągnąć suwaczek Fill Light (albo coś podobnego do Światła Wypełniającego) - powinno wydobyć szczegóły z ruin i zachować takie niego jakie jest ;-)

16 i 17 niedoświetlone o pół działki jak na mój monitor.

Ostatni portret ma typowy błąd - zdecydowanie za dużo miejsca nad głową modelki zostawiłeś. Poza tym ok, może nieco za chłodna tonacja.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzięki Bruinen
A jak same kadry? ujda?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
18 z szarą połówką byłoby niezłe.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
wlasnie szara polowka jest kolejna na mojej liscie zakupow wczersniej albo na rowni to polar. No i jakieś tele najlepiej DA50-200.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
White napisał/a:
18 z szarą połówką byłoby niezłe.

No nie do końca - wieża byłaby za ciemna. IMO w takim przypadku uzasadnione jest zrobienie HDRa albo jak chyba już pisałem podciągnięcie fill light (a później poprawienie kontrastu na zasadzie przesunięcia punktu czerni [blacks w Lightroomie])
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
troche sie w gimpie(coś niby HDR) pobawilem i cos takiego mi wyszlo
18a


[ Dodano: 2009-05-03, 12:18 ]
mały fotoreportaż
21


22


23


[ Dodano: 2009-05-03, 12:18 ]
24
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Najladniesza chyba 11. Nie wiem dokladnie w jaki sposob obrabiasz zdjecia ale wydaje mi sie, ze najwiecej gubisz wlasnie przy pp i przy konwertowaniu do jpg-a. Dlatego wiekszosc Twoich zdjec jast plaska, bez odpowiedniego kontrastu i nasycenia kolorow. Pozwolilem sobie przerobic jedno z Twoich zdjec aby pokazac, ze wystarczy kilka drobnych zabiegow aby zdjecie nabralo zycia. Moja wersja nie jest dobra, jest po prostu inna.
Twoja wersja

moja wersja


Obrobka jpg-a jest wlasciwie pozbawiona sensu z wyjatkiem sytuacji kiedy plik zrodlowy jest z jpg-a. Ogladajac te 2 zdjecia musialbyc sobie odpowiedziec na pytanie, jaki jest kolor plaszcza Twojej zony. Wydaje mi sie, ze jest czarny, wiec go zmienilem z cimnego granatu na czarny. Przynajmniej tak to wyglada na moim laptopie
Ogolnie to proponuje abys zostawil w spokoju Gimpa, Picasse i jak masz PS to zostan przy PSie. Zainstaluj CameraRaw, zdjecia rob w PEF. Aby szybko miec podglad na karte pamieci zainstaluj darmowy FastStone i po otwarciu zdjecia z karty w FastStone klikaj na prawy klawisz myszy i edytuj w PS. Otworzy Ci od razu w Camera RAW. Tam mozesz dokonac wstepnej obrobki zdjecia jeszcze przed zapisaniem go w Tiff.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki trumil
Niestety PS nie mam - gdyż preferuje darmowe oprogramowanie. Z oprogramowania mam Raw Therapy.
Twoja wersja jest lepsza.
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
FastStone (darmowy) ma wiele funkcji, ktore pomagaja szybko i "bezbolesnie" obrabiac zdjecia. Sciagnij sobie tutaj i napisz na PW a ja moge Ci podac pare wskazowek jak wykorzystac ten program w podobny sposob jak PSa
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Albo GIMP. Praktycznie takie same możliwości jak PhotoShop a wszystko za darmo - sam używam i gorąco polecam!
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki właśnie sciagnołem GIMP-a i sie go ucze

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach