krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
[krasny] z tej i innej beczki
Z lekką tremą poddaje zdjęcia Waszej ocenie i konstruktywnej krytyce:)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.



ok, może wystarczy z tej serii ;-)
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
ta seria to połączenie architektury z próbą street photo z dachu (sic). No i nie wiem co było głównym zamiarem, jeśli chodzi o architekturę to za dużo dachów - nie znam się na tej dziedzinie fotografii więc mnie nie słuchaj, a jeśli patrzeć na to jako na street photo to to wcale street photo nie jest, nie z taką długą ogniskową i już na pewno nie z dachów ;p Lubie kolorystykę cross procesingową na 2. A number one uważam 3.
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
Musical box faktycznie jest taki mix, w sensie, że zdjęć nie poukładałem, może to niektórym przeszkadzać, ok. Co do dachów to wg. mnie ciekawe są :mrgreen: te tu zdjęcia to w sumie pierwszy taki wypad z kadychą. A tymi zdjęciami rozdziewiczyłem się w temacie streetu :roll: mam też kilka szerszych (i chyba znośnych) kadrów pstrykniętych z ramienia.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-04-16, 08:14 ]
9.

18mm

10.

250mm

11.

42mm

12.

250mm / kontrowersyjni panowie wracają ze ślubu w kościele nieopodal;-)

13.

85mm

14.

18mm

 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
3, 4 i 8 mnie sie podobają. 3-kę może trochę inaczej bym wykadrował. 4-ka dla mnie symboliczna- nowobogacki szpan ;-) . 8-ka - posadził bym kogoś na tych schodach jeszcze. Ale się nie martw, Twoje zdjęcia mimo wszystko zwrócą uwagę na tym forum w przeciwieństwie do moich... ;-)
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
mysikrolik,
mysikrolik napisał/a:
Ale się nie martw, Twoje zdjęcia mimo wszystko zwrócą uwagę na tym forum w przeciwieństwie do moich...
- miło by było, ale jeśli nawet nie to trzeba starać się równać do tych lepszych ;-)
co do zdjęcia nr 8 i posadzenia kogoś na schodach, np baletnicy :mrgreen: to akurat wtedy brama była zamknięta (foto zrobione przez kratę), kiedyś o ile dobrze pamiętam, stał tam jakiś pomnik czy coś w tym stylu, w sumie dla niego zajrzałem w tą bramę.

Pozdrawiam
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Mnie się podobają 3 i 4. 3 za ładną i w jakiś sposób przykuwającą uwagę dziewczynę, a 4 za niesamowite wrażenie wywierane przez samochód. On się rozpiera, zajmuje sobą cały chodnik, spycha ludzi gdzieś w cień, na bok kadru. A 'Piccolo' nad BMW to już po prostu taka perełka ;)
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
można by rzec że dziewczyna na 3 pozuje, mi się podoba świetne wychwycona chwila
 
hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
Dobrz żeś był z dala od tych z 12 zdięcia... Miałem okazję zapaznać się z takimi typami..
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
3 - wygląda jakbyś towarzyszył niczego nieświadomej dziewczynie :-)
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
W sumie temat, w którym jak dotąd nie czułem się zbyt mocny i nadal się nie czuje.
Zdjęcia wykonane przy okazji pewnego sobotniego szkolenia o tematyce portretów we wnętrzach (wybrałem się - a co mi tam :mrgreen: )
Co sądzicie?

15.


16.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
oprócz tego, że kolczykom na twarzy mówimy stanowcze 'NIE, NIE, BŁAAAGAM NIE!' to na drugim chyba nieco zbyt ciepło (lampka biurkowa od dołu?).
*puf*

 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
j+,
Obydwa światło dzienne, balans bieli też na światło dzienne. Drugie ciepłe bo blenda złota od spodu, tzn, że jak zbyt ciepłe to, że źle, nie podoba się? Sprawa dyskusyjna :-D

Kolczyk, tu się chyba zgodzę, ale przyznaje, że dopiero teraz o tym pomyślałem.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
15 - kompletnie nie mam pomysłu na co się patrzy modelka, nie wiem również co robi ta nieszczęsna ramka w tle.
16 - jakby to powiedzieć... uwypukliłeś każdą możliwą nierówność i przebarwienie na skórze modelki. Usta przepaliłeś. Mnie by Żona za coś takiego zabiła tłuczkiem do mięsa i dobiła patelnią.
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
krasny napisał/a:
Drugie ciepłe bo blenda złota od spodu

nie wiem kto w ogóle wymyślił złotą stronę blendy... Może to zbyt moje subiektywne zdanie gdyż nie lubię nazbyt ciepłych kolorów. Jak dla mnie 16 na NIE
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
15 i 16 łojej :shock: zdecydowanie mi siw nie pdodobają
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
kristofo,
a co konkretnie się nie podoba? Może inaczej, to jak można by to ewentualnie poprawić, jak zrobić (np. na nowo) żeby było ok, pomijając to o czym co już zostało napisane?

Pozdrawiam
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
krasny, patrząc na 15 myślałem że masz dead pixela, dopiero po pewnej chwili zauważyłem że to jest kolczyk w nosie :-P
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
17.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
15. Cholerka no nie kumam tego kadru. Środek przy półprofilu i agresywnie ścięte z góry. Może lepiej coś klasycznego z wyraźną asymetria i oczami w prawym/górnym mocnym punkcie?
16. Kadrowo już lepiej, ale światło masakra. Takie oddolne światło bywa zgubne dla twarzy. Dodatkowo stanowczo za ciepła tonacja - zdjąłbym saturacje.
17. Szczerze? Wg mnie doskonałe zdjęcie ;-) . Kadr, oryginalne wręcz ekstrawaganckie światło, kontrasty, klimat - super :-B
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Na zdjęciach BW prezentujesz dobrą obróbke. Większość ciekawa, ale najlepsze jest ostatnie zdjęcie......fajnie rozczochrana dziewczynka w ciekawym świetle i kadrze.Mnie się podoba chociaż troszkę bym dziewczę podostrzył ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach