pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Lampa do Softboksa
Czy do Softboksa można podłączyć tylko specjalną lampę studyjną, czy też można zestawić sobie amatorskie oświetlenie z softboksa i np. oprawki do żarówek błyskowych?
Mam na oku potrójną oprawkę, do której chcę włożyć lampy halogenowe na gwint E27, aby mieć źródło światła ciągłego.

A poniżej linki do aukcji - co dokładnie chcę połączyć.

http://www.allegro.pl/ite...fuzor_w_wa.html

http://www.allegro.pl/ite...t_warszawa.html
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
też można zestawić sobie amatorskie oświetlenie z softboksa i np. oprawki do żarówek błyskowych?
Mam na oku potrójną oprawkę, do której chcę włożyć lampy halogenowe na gwint E27, aby mieć źródło światła ciągłego.
Nie boisz się, że ten softbox spłonie z powodu temperatury wydzielanej z tych żarówek ?
Nie znam się, ale czy przypadkiem do światła ciągłego nie trzeba jakiś specjalnych softboksów ?
Druga sprawa, jak chcesz zainstalować te oprawki do sofboksa ?
Lampy studyjne mają specjalne mocowania typu bowens, elinchroom itd.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Nie boisz się, że ten softbox spłonie z powodu temperatury

Nie, bo mam na myśli "żarówki" energooszczędne, a nie żarówki.

argawen napisał/a:
Druga sprawa, jak chcesz zainstalować te oprawki do sofboksa ?

Nie wiem, czy się da, dlatego pytam. Łatwo to zrobić w przypadku statywu fotograficznego i parasolek. I chyba to mi zostaje.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pamietaj tylko, że to mało światła daje. Dużo mniej od lamp błyskowych.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mimo, że energooszczędne to na dłuższą metę i tak nieźle podgrzewają.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Widziałem softboksy podpięte pod lampy 1000W światła ciągłego. Miały z boku odpinaną płaszczyznę dla lepszego chłodzenia.

Jeżeli jesteś w stanie zamocować taki adapter:

http://funsports.pl/p,pl,...cm++bowens.html

do statywu, będziesz mógł podpiąć.
Ewentualnie możesz porozmawiać z nimi. Może jest możliwość zamówienia specjalnej konstrukcji.
Są w stanie zrobić mocowanie pod "540".
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Pamietaj tylko, że to mało światła daje.


Kupiłem 2x85W. Wg. przelicznika te 85W daje tyle co żarowa 400W. 3 takie "żarówy" o temp 5500K i parasolka srebrna odbijająca, powinno być OK. Z białą transparentną może być gorzej. Ale pytam się, bo trudno mi ocenić. Jedna taka żarówka ładnie oświeca pokój.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam w pracy 2x85W do namiotu bezcieniowego 150x150x150 i szału nie ma.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plwk napisał/a:
szału nie ma.


Więc lepiej zrobić sobie :
- statyw, głowica z 2-3 gwintami E27, przy czym w 2 gwintach żarówka błyskowa GN ok. 30, a w 3 gwincie ta żarówka, jak pilot.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
DarekK napisał/a:
Miały z boku odpinaną płaszczyznę dla lepszego chłodzenia.
Prawie każdy softbox to ma.
DarekK napisał/a:
Jeżeli jesteś w stanie zamocować taki adapter:
To jest adapter do lamp CY100MR( taka mała lampka studyjna).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po pierwsze, Softbox można i należy dobrać do lampy.

Tu masz przykład gotowego rozwiązania ze świetlówami:
http://www.allegro.pl/ite...x_skladany.html
A tu gotowe do lampy "aparatowej"
http://www.allegro.pl/ite..._aparatowa.html
Są też mocowania do parasolek, pełno tego, poszukaj.
Nie chce mi się już szukać ale chłopaki w Toruniu mają beauty disha z softem na 3 świetlówki, także też można dostać.

pawelek-79 napisał/a:
statyw, głowica z 2-3 gwintami E27, przy czym w 2 gwintach żarówka błyskowa GN ok. 30, a w 3 gwincie ta żarówka, jak pilot.

To nie lepiej już kupić jakąś lampę nawet jakiegoś CY100MR? niewiele drożej a możliwości sporo większe.

plwk napisał/a:
Mimo, że energooszczędne to na dłuższą metę i tak nieźle podgrzewają.

W lampach grzeją się piloty na halogenach, także softboksy aż tak łatwo nie płoną. Świetlówki powinny wytrzymać.

[ Dodano: 2009-11-30, 10:53 ]
Jak jesteś w stolicy, przejdź się do Eltecu, może łatwiej będzie jak zobaczysz i pomacasz?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dziękuję za odpowiedzi. Zrobiło mi się trochę jaśniej.
W sumie to najtaniej i najsensowniej wydaje mi się kupić statyw, uchwyt na lampę błyskową i 2 parasolki (transparentną i srebrną). W końcu lampę już mam - Sigma 530, więc nie taka słaba. Tylko, że wtedy pozostaję z jednym źródłem światła (no, od biedy jeszcze dopalenie od przodu z wbudowanej - w końcu mam sterowanie błyskiem).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Tylko, że wtedy pozostaję z jednym źródłem światła
Blenda twoim przyjacielem. Lub inne ustrojstwo odbijające światło.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Blenda twoim przyjacielem.

Blendę już mam - samoróbkę, ale nie widzę jakichś efektów (0,5x1m) - z cienkiej płyty drewnianej(coś w rodzaju kartonowej, ale nie wiem, jak to nazwać - w każdym razie dość elastyczna i jednocześnie na tyle sztywna, że można ją ustawić i podeprzeć). Pomalowałem jedną stronę na biało. Ale muszę jeszcze popróbować z drugą stroną oklejoną folią śniadaniową :evilsmile:
No i tej płyty mam jeszcze w jednym kawałku 3x5m, więc sporo do wycinania i malowania :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach