kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
No więc tak, główne elementy mojego beauty disha, to plastikowa miska i pudelko z płyt CD/DVD (duże). Pomysł nie jest mój, znalazłem to gdzieś w necie.

Miskę kupiłem w Tesco za 5 zł, kierując się tym aby była jak największa i miala głbekość większą niż wysokośc pudełka CD.
W podstawie pudelka CD zrobiłem otwór nieco większy od średnicy żarówki błyskowej, w środku miski również. Za pomocą kropelki wkleilem podstawę pudełka do miski. Krawędzie otworu obkleiłem jakąś miękką, taśmą izolacyjną (żarówka się trzyma na wcisk).

Miskę kupiłem koloru mlecznego lekko przeźroczystą, dlatego z zewnętrznej strony obkleiłem ją taśmą metaliczną aby ładnie odbijała, ale pomysł się nie sprawdził. Bo niestety miska dawała różowawe zabarwienie, więc pomalowałem ją wewnątrz bialym sprayem (a na zewnątrz czarnym, tasmy mi sie juz nie chcialo zrywac wiec nieszczególnie wygląda :lol: )

Góra od pudelka CD rownież przejechałem czarnym sprayem i od wewnątrz podkleiłem wycięty kartonik obklejony srebrną folią.
Zaletą tego rozwiązania jest to, że sciagając przód pudelka CD można tam włożyć np. harmonijkę z papieru aby oslabić blysk, czy też kolorową folię itd.

Poniżej fotki:












Czy działa tak jak prawdziwy beauty dish? Nie wiem, nigdy oryginalnego nie mialem w ręce niestety.

 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
coś fotek nie widać
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michał K napisał/a:
coś fotek nie widać

U mnie wszystkie widać.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
teraz też widze,wcześniej X

kenzo, pokaż jakieś zdjęcia jak działa ;-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Michał K, chętnie, ale dopiero w weekend niestety, bede mogl cos porobic.
Chociaż w temacie portrtetow jestem na razie zupełnie zielony, więc podpowiedzi jak przetestować będą mile widziane :-)
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
generalnie beauti dish nakierowuje światło w jeden punkt,fajne (wg mnie) są zdjęcia z okularami (tu mój był jeszcze nie poskładany więc kółko niepełne)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Oto drugi link jak zrobić sobie beuty dish
http://www.pbase.com/szus...696437/original
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
Re: Portrety - tanie oświetlenie - zrób to sam
malyglod napisał/a:
pinus napisał/a:
100 zł


ciach........... koca gaśniczego ......... ciach



jak to koca gasniczego? :roll:
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
to jest taki srebrno złoty koc,który się kładzie na ciało by nie zmarzło po wypadku np
i on odbija światło jak folia aluminiowa i może robić za blende
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
Michał K napisał/a:
to jest taki srebrno złoty koc,który się kładzie na ciało by nie zmarzło po wypadku np
i on odbija światło jak folia aluminiowa i może robić za blende


haha pewnie wam chodzi o koc ratunkowy :) który jedną strona grzeje drugą chłodzi.
bo z pożarnictwem to nie ma nic wspólnego, koce gasnicze są z włókien szklanych ....
 

rysiacz  Dołączył: 04 Sie 2008
gilotyna napisał/a:
haha pewnie wam chodzi o koc ratunkowy :)


zwany też folią życia, w dobrych aptekach kosztuje ok 7-10 zł
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
rysiacz napisał/a:
gilotyna napisał/a:
haha pewnie wam chodzi o koc ratunkowy :)


zwany też folią życia, w dobrych aptekach kosztuje ok 7-10 zł


to znam z tego mam blende na hula hopie :)

tylko dziwił mie fakt koca gasniczego :)jestem ciekaw jak to sie ma do odbijania światła :)
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
wszystko fajnie.
A macie jakieś tanie światło żeby było zbliżone do naturalnego?
Gdzieś czytałem ze są żarówki w kształcie spirali i one mają zbliżona barwę
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Folia NRC? w sumie..na blendę...czemu nie...Widziałęm niedawno testy oświetlenia diodowego w mojej firmie-temperatura barwowa 8000 Kelvinów,zasilanie 24V-160 diód ostatniej generacji na panel a były ich 2...szczerze mówiąc w zachwyt wpadłem choć palnik z tego niekiepski...musze za bossem połazić i do testów wypożyczyć... :-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
gilotyna, sam również mam blendę na hula hopie, znakomicie się do tego nadaje (o ile nie musi być skladana).
W ogóle koc ratunkowy jest o tyle fajny, że za jednym zamachem mamy blende i srebrną i złotą.

pinus, jeżeli nie chcesz wywalać kasy w bloto, to kup sobie żarówki blyskowe. Sam eksperymentowalem z żarówkami, halogenami itd., naprawdę nie warto.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
o ile mi wiadomo cos takiego widziałem na allegro i to nawet chyba nie było tak drogo gdyż za jedna coś ponizej 100 chyba tak koło 60 zł
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
pinus, przy okazji mają jeszcze wbudowaną fotocelę, w sumie dla mnie największą wadą jest tylko brak mozliwosci regulacji siły błysku. Są co prawda żarówki błyskowe, które mozna regulować w zakresie full/polowa mocy (i te polecam), no ale to nie zawsze wystarcza. Sam radze sobie z tym tak, ze mam kilka placht na gumkach (z fizeliny), które naciągam na softbox, zeby wyregulowac moc zaleznie od potrzeb
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki kenzo.
Wiec wszystko zbierajac do kupy to mozna fajne studio zrobic i wcale nie tak drogo by to wyszło, wprawdzie te 100 zł by nie starczyło. Ale parę złotych więcej i już mozna mieć amatorskie studio :):)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Do swojego wątku wrzuciłem 3 zdjęcia z użyciem zrobionego przezemnie beauty disha.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
kenzo, możesz nakreślić jakiś prosty schemat jak ustawiłeś światło ? Miałeś na tych zdjęciach więcej niż jedno źródło światła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach