PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
[obiektyw] Gdzie sprawdzić wyjustowanie obiektywu (Wawa)?
Witam.

Mam pytanie - gdzie w Warszawie można sprawdzić wyjustowanie obiektywu i +/- ile taka przyjemność kosztuje?
A może można to jakoś sprawdzić samemu domowymi metodami?

Pozdrawiam,
Piotr.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja może jestem monotonny - ale zawsze przy takim pytaniu powtarzam adres: Warszawa, ul. Armii Ludowej 12. Wiem,że tam akurta mają kolimator, jak jest gdzie indziej - nie wiem. Koszty? dawno nic u nich nie robiłem, ale kosztowało mnie chyba 75 PLN netto.

Ja nic nie mogim zarzucić, aczkolwiek pojawiały się tutaj także głosy krytyczne w sprawie tego punktu (m. in. Faniaka).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PT napisał/a:
A może można to jakoś sprawdzić samemu domowymi metodami?


Zrob zdjecie czegos wzorzystego, np. tapety, stojac prostopadle do niej i na otwartej przyslonie - i sprawdz potem, czy masz jednakowo ostro we wszystkich rogach...
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
alkos napisał/a:
PT napisał/a:
A może można to jakoś sprawdzić samemu domowymi metodami?


Zrob zdjecie czegos wzorzystego, np. tapety, stojac prostopadle do niej i na otwartej przyslonie - i sprawdz potem, czy masz jednakowo ostro we wszystkich rogach...

Dzięki. Spróbuję.
BTW - dzwoniłem na Armii Ludowej - samo sprawdzenie jest za free, ewentualne justowanie kosztuje 125 zł z VAT.

Pozdrawiam,
Piotr.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A czy justują obiektywy z kompaktów? Pewnie nie :(
Możesz podać telefon?
Armii Ludowej 12 - na jakiej to jest wysokości?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pawelek-79 napisał/a:
Armii Ludowej 12 - na jakiej to jest wysokości?

tuż przy rondzie jazdy polskiej. O ile dobrze mi się wydaje, to po prawej stronie jadąc w kierunku ronda z mostu. Przedostatni sklep na parterze z kratami w oknach- dobrze mówię czy pomyliłem sklepy :?: Są 3 w tej okolicy.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Niestety, nie bawią się w naprawę obiektywów od kompaktów. Dzwoniłem do Fuji i powiedzieli, że od 240 do 360 brutto :(
W tej cenie to ja sobie kupię nowego używanego Fuji na niemieckim eBay :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach