holmes  Dołączył: 29 Sty 2008
[holmes] śledzę i pstrykam
Witam,

czas i na mnie. Na razie zdjęcia tylko z cyfry; wczoraj zaopatrzyłem się w koreks, więc czas pokaże... :mrgreen:
Zdjęcia obrabiam na laptopie z raczej wątpliwej jakości matrycą, więc ciekaw jestem jak to wygląda u Was :-)

01. K100D, Chinon 135/2.8



02. K100D, kit



03. Nikon Coolpix 5700



04. K100D, kit

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
holmes napisał/a:
ciekaw jestem jak to wygląda u Was

Wygląda dobrze :-)

1. 2. 3. według mojego misia technicznie OK. 1 i 2 bardzo mi sie podobają. O dziwo ramki (jak dla mnie) mogą zostać.

4. minimalnie dałbym ciut ciemniej.

Czy już mówiłem, ze 1. i 2. bardzo mi sie podobają? :lol:
 
MichalR
[Usunięty]
1-3 bardzo fajne, na 4 nie podobaja mi sie cienie osob na dole, poprawa kontrastu i przyciemnienie dobrze by temu zdjeciu zrobily imho.

Pozdrawiam,
Michal
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Nie no, na początek należało jakieś gnioty pokazać :-D
Żartuję oczywiście. Zdjęcia fajne. Trochę horyzont przechylony na 2 - a może tak ukształtowany jest ten teren?

4 słabsza, cienie osób i troszkę krzywe (przy prawej krawędzi to widać).

Pozdrawiam!
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Jeśli tak wysoko podniosłeś poprzeczkę przy debiucie to zacznę od najsłabszego :) Jest to, moim zdaniem, zdjęcie 4. Dla mnie coś jest nie tak ze światłe. Nie wiem, chyba jakoś zbyt jasno. Brak klimatu. Przeszkadzają cienie u dołu. Mimo wszystko i tak fajne :) Zdjęcia numer 1 i 2 są wspaniałe. Bardzo przyjemnie obrobione a na 1 ustrzeliłeś niezwykły moment. Urzekające dla mnie. Na 2 wyprostowałbym horyzont i nic więcej. Jest idealnie tak jak jest. Fotka 3 bardzo przyjemna. Ładne światło i kolory w zimowej aurze. Oszczędnie, ale bardzo wymownie.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
1, 2 to dobre technicznie fotografie, prócz tego, że 2 leci w lewo.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
2 jak z obrazka. Mi sie podoba. Co poprawic to nie wiem :)
Sam chcialbym zrobic taka fotke chociaz nie robie krajobrazow
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
grabber napisał/a:
2 jak z obrazka.
a to nie obrazek? :evilsmile:
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
1 i 2 na bardzo! :-B
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
1 i 2 ( świetne kolory, aż zatęskniłem za latem ) super, 3 fajne lecz nie powala a 4 jak dla mnie mogło by go nie być. Dziwne te ramki ale tak jak zorzyk napisał, mogą być.Czekam na więcej.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
1,2,3- podoba się. 2 jest bajkowo-obrazowa, czasami lubię takie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
holmes napisał/a:
ciekaw jestem jak to wygląda u Was

No, "nowy", powiem - rewelacyjnie. Jak uzyskujesz taką miękkość kształtów?

PS. Będą się mygosi podobać :-D , szczególnie ostatnie, choć 1. też chyba gdzieś na starym mieście pstryknięte?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
1 i 2 bardzo fajne zdjęcia. 2 można by jeszcze wyprostować, piękne kolory uzyskałeś.
 

holmes  Dołączył: 29 Sty 2008
kndr,
White,
chodzi Wam o to, że podczas kadrowania czy już po zrobieniu mogłem wyprostować ?

rychu,
co do miękkości to też lubię ten efekt choć sam nie wiem jak go uzyskać :mrgreen: To pewnie kwestia specyficznego światła...

1 robione w Manchesterze, facet świetnie grał i jak widać wkładał w to wiele emocji.
2 Lake District, cały dzień mocno zachmurzony, raz za czas, na kilka sekund, przez chmury wpadło trochę słońca i jak rzadko kiedy akurat byłem wtedy gotowy.
4 rynek w Bielsku-Białej

a może w kolorze

4a K100D, kit, cokin polar (liniowy)



Dzięki za pozytywne przyjęcie.
Pozdrawiam
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
holmes, w kolorze moim zdaniem znacznie lepiej, bardziej plastycznie.
A poza tym 1 i 3 bardzo przyjemne w odbiorze, 2 trochę jak dla mnie przedobrzona.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
4 w kolorze to zupełnie inne zdjęcie :) Takie mi się bardzo podoba. Szkoda cieni u dołu, ale generalnie bardzo przyjemne w odbiorze. Kolory i światło przyjemnie ze sobą grają. Widać na tym przykładzie, że przejście do B&W nie jest łatwą sprawą. Można wiele stracić.

holmes napisał/a:
chodzi Wam o to, że podczas kadrowania czy już po zrobieniu mogłem wyprostować ?

Mnie chodziło o wyprostowanie w programie graficznym, ale jeśli miałbyś poziomiczkę i statyw to pewnie uniknąłbyś mocnych przechyłów.

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
holmes w sumie to wszystko jedno, ale lepiej starać się tak kadrować, by nie trzeba było nic poprawiać na komputerze, doskonalić technikę i umiejętności by zdjęcie zawierało dokładnie to co chcesz osiągnąć.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Temu zdjęciu kolorki dają uroku
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
4 w kolorze o wiele lepsza.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
stary, kupuje 2!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach