pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
Lampa Błyskowa
Witam Kupiłem wczoraj K100 :mrgreen: z dwoma obiektywami w komplecie :mrgreen: :mrgreen: Potrzebował bym Lampe błyskową, wiadomo dobra i niedroga . Co polecicie .
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Pepe96, gratuluję wyboru i mam nadzieję, że Twój zestaw sprawi Ci dużo frajdy.
Z lamp polecam FGZ 360 lub FGZ 540. Są dobre. Może nie tanie, ale moim zdaniem warto zaczekać trochę czasu i dozbierać, niż później tłuc czołem o pobliską ścianę z pytaniem "why?, why?!".
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przyłączam się do wypowiedzi Micha. Cena FGZ 360 powoli spada, z tego co pamiętam, rok temu była dużo droższa. Obserwuję, bo mam ją w odległych planach.
 

pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
Dzięki a co powiecie o lampie SIGMA EF 500 DG podobno ok. poleca mmi kolega. Niewiem nawet czy pasuje. Pozdrawiam :-/
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sigmy DG wymagają upgrade wykonywanego w serwisie aby poprawnie współpracowały ze 100d - no chyba że to z jakiejś nowszej serii.
Sigma DG Super ma wszystko co trzeba (poza wirelessem) ale Sigma Standard nie ma HSSa który się czasem przydaje. W porówniani z Pentaxami obie nie mają fotoceli(chyba) która też się czasem przydaje.
 

pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
ok. Dzięki jestem przekonany. Jednak muszę kase zbierać .
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A jaka jest w tej chwili cena FGZ 360?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
jaka jest w tej chwili cena FGZ 360?

http://skapiec.pl/site/cat/53/comp/85554
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
wysoka :) i chyba nic sie nie zmieni radykalnie poki co...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Witam,

Ostatnio trafilem na takie zestawienie lamp.. oczywiscie jest dosc uproszczone nie mniej jednak najpelniejsze z dotychczas przeze mnie znalezionych.

W kazdym badz razie moze sie komus przyda jako ze sam rozwazam kilka lamp w nim przedstawionych:
LINKA

Pozdrawiam.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
W kazdym badz razie moze się komus przyda jako ze sam rozwazam kilka lamp w nim przedstawionych:
LINKA

W tej tabelce jest trochę błędów - obie Sigmy EF 500 (ST i Super) mają P-TTL. Ponadto Super ma HSS...
Innych lamp nie znam, więc nie powiem, czy prawdę napisali :-/

Pozdrówka
Marucha
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Sigmy DG wymagają upgrade wykonywanego w serwisie aby poprawnie współpracowały ze 100d - no chyba że to z jakiejś nowszej serii.

Zadzwoniłem ponownie do serwisu Sigmy w sprawie upgradu Sigmy DG Super, by mogła współpracować z K100D. W chwili obecnej wysyłają do Japonii, odpłatnie. Za 1-1,5 miesiąca bedą mieli sprzet by to robić na miejscu. A wydawało mi się, ze to prosta sprawa :(
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Zadzwoniłem ponownie do serwisu Sigmy w sprawie upgradu Sigmy DG Super, by mogła współpracować z K100D. W chwili obecnej wysyłają do Japonii, odpłatnie. Za 1-1,5 miesiąca bedą mieli sprzet by to robić na miejscu.

chociaż tyle, że jest nadzieja
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
chociaż tyle, że jest nadzieja
No jest :-) . Na szczęście mam lampe Pentaxa 540. Ale druga też się przyda, chyba że sprzedam :-P
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
(...) chyba że sprzedam :-P

a za ile?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
a za ile?

Na razie czekam na jeszcze jedną odpowiewdź z K-Consult. Jak to jest z tym upgradem. Cena...nie wiem, 600-700 jakby co.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
argawen napisał/a:
mam lampe Pentaxa 540

argawen napisał/a:
Cena...nie wiem, 600-700 jakby co.

:shock:
Czy ja dobrze widzę; chodzi o Pentaxa AF-540 FGZ? a dlaczego chciałbyś ją sprzedawać?

aha; jeśli to jest ta lampa o której myślę to też bym się pisał

[ Dodano: 2006-12-02, 17:59 ]
...no i jak dostaniesz tą odpowiedź z k-consult to fajnie by było gdybyś się nią podzielił, nie ukrywam że szukam jakieś lampy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
hamster napisał/a:
Czy ja dobrze widzę; chodzi o Pentaxa AF-540 FGZ? a dlaczego chciałbyś ją sprzedawać?
:mrgreen: Tak dobrze to nie ma, rozmawialiśmy o Sigmie EF 500 DG Super. Niestety, ona nie współpracuje z K100D. Rozmawiałem z serwisem Sigmy, na razie z ta usterką wysyłają do Japonii. Posłałem e-maila do K-Consult z zapytaniem, co zrobić z tym "felerem". Zobaczymy co odpowiedzą. Jak będzie to dosyć kosztowne, to chyba się jej pozbędę.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najciekawsze jest to, że Marek W. zaraportował, że jego Sigma DG Super dobrze działa z K10D. Jakiś trefny egzemplarz mu się trafił, czy co? :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach