grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Arti napisał/a:
grabber napisał/a:
aj chyba canona bede musial kupic

Oj to nie w sprzęcie chyba problem tkwi... :evilsmile:
Weź mi wytłumacz, jacy bogowie Cię natchli do wystawienia zdjęcia nr 9? Co w nim jest takiego ciekawego? Co ci się w nim podoba?


Z canonem to zart. Z pentaksem mam duzo do zrobienia. Poza tym nie stwierdzilem zeby pentax mnie ograniczal wiec zmiana niepotrzebna :)

Co podoba? Chyba mina i ze sa na twarzy jakies emocje. Troche przeszkadzaja te cienie w oczach.
Jacy bogowie? Ogolnie moje zdjecia srednia mi sie podobaja. Wystawiam je dla oceny i uwag ktorych ja moglem nie zauwazyc. Moze dzieki temu bede mogl zrobic lepsze zdjecia.


quasi napisał/a:
W nr. 8, popatrz na lewą rękę - trochę schudła w stosunku do prawej ;-)

faktycznie przedramie bokiem z cieniem i optycznie reka chudsza :)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
5 - nie pasuje mi poza modelki, nie wiem co miałaby przedstawiać; 6 - podoba mi się układ twarzy i ramion, ale cięcie kadru w kolanach i bardzo blisko czubka głowy nie jest, w moim odczuciu, najszczęśliwsze 7 - bardzo mi się podoba, ale ciut za ciemno na twarzy; 8 - zabawa nie wyszła dobrze, moim zdaniem, kadr jest OK, ale tonacja mnie nie przekonuje i ostrość niezbyt dobra, 9 - dość fajne, podoba mi się, ale skadrowałbym tak, żeby u góry nie było tyle wolnej przestrzeni
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
grabber napisał/a:
Co podoba? Chyba mina i ze sa na twarzy jakies emocje. Troche przeszkadzaja te cienie w oczach.

Kurcze, ani mina, ani te emocje to mi się jakieś atrakcyjne nie wydają... Światło na twarzy leży, dziewczyna złapana, jakby se buty czyściła i żeś ją zaskoczył. Pokraczna poza, bark jej wyłazi z boku, ręka jak u gladiatora, uszy odstają... I żeby nie było, że krytykuję dziewczynę, bo nie mam pojęcia jak tak naprawdę wygląda, ale na tym zdjęciu wygląda niekorzystnie. 28mm w studio.. to tak trochę kiepsko się nadaje do focenia ludzi, nawet na APS-C. O kadrowaniu w tym zdjęciu to już nie wspominam...
Czemu robisz zdjęcia z perspektywy głowy? Przecież to dość pokracznie wygląda? Spójrz na 6... no chyba że dziewczyna trenuje podnoszenie ciężarów?
kndr napisał/a:
7 - bardzo mi się podoba, ale ciut za ciemno na twarzy;

Ona nie jest za ciemna... Jest po prostu źle zaświecona. Wszystko. Kontra, która zabiła wszystko, a twarz gdzie?
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
No ok. Fakt faktem na kilka rzeczy nie zwrocilem uwagi. Dlatego tez ciekawy jestem waszych komentarzy i uwag.

Arti, dlaczego 28 kiepsko w studio? Chodzi ci o zniekształcenia?
9-ke moglem zrobic 50 ale jesli jest cala sylwetka to musze juz pstrykac 28 albo 35 (na aps-c) aby dziewczyna zmiescila sie w kadrze. Takie sobie mam warunki.

Jutro wrzuce kolejne. No i krytykowac i pisac co nie pasuje.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Tak mocno subiektywnie - wydaje mi sie że powinieneś poćwiczyć troche w domu przy świetle zastanym....a potem jak już kadrowanie opanujesz to studio. I tam pokombinujesz ze światłem i tłem ile dusza zapragnie.... :-D
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
BartekKw napisał/a:
Tak mocno subiektywnie - wydaje mi sie że powinieneś poćwiczyć troche w domu przy świetle zastanym....a potem jak już kadrowanie opanujesz to studio. I tam pokombinujesz ze światłem i tłem ile dusza zapragnie.... :-D


W domu przy moich zarowkach 40W to musialbym pstrykac f2, iso 800, 1/10s - dlugi czas i oswietlenie tylko z gory wiec odpada.
Przy zastanym to zrobie sobie niedlugo jakis plener. Kadry pocwicze heh.

Dwa zdjecia na pozarcie. :-P

10.



11.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Ładna modelka. Moim zdaniem 11 jest całkiem fajne. A jak wygląda w kolorze? 10 - niby OK, ale jakoś nie pasuje mi kadrowanie równo z czubkiem głowy. A gdyby tak skadrować w połowie ud a nie tak blisko kolan?
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
kndr napisał/a:
A jak wygląda w kolorze?

Nie bede wrzucal chyba ze nalegasz. Wyglada podobnie do 10 no moze skora bardziej w czerwone wpadala.

kndr napisał/a:
nie pasuje mi kadrowanie równo z czubkiem głowy

Jakis czas temu kadrowalem nie tak ciasno to mowili mi (nie na forum) zeby ciasniej kadrowac ;-) Tutaj mozna przesunac kadr do gory do polowy ud. Wezme pod uwage wskazowke przy nastepnych zdjeciach.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
10... nie rozumiem tej perspektywy. Znowu spodnie mi się podobają.. czemu tak ciasno? co się dzieje z tłem? jak duże masz to pomieszczenie?
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
grabber napisał/a:
to mowili mi (nie na forum) zeby ciasniej kadrowac

Heheh :) Nie dogodzisz. Przydałyby się inne komentarze bo ja nie jestem specem od portretów i oczywiście mogę się mylić. Generalnie nie przepadam gdy na zdjęciu coś dokładnie styka się z krawędzią kadru. Myślę, że lepiej gdy widać jakąś przestrzeń lub gdy kadr zdecydowanie obcina widok.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Arti napisał/a:
10... nie rozumiem tej perspektywy. Znowu spodnie mi się podobają.. czemu tak ciasno? co się dzieje z tłem? jak duże masz to pomieszczenie?

pomieszczenie 5x 4 mniej wiecej- troche ciasno. Tło to czarna plexa. 10 jest delikatnie skadrowana w PSie. Dalbym szerzej to proporcje wyjda chyba 3/4. Dam 2/3 to nad glowa moze byc za duzo powietrza.

kndr wersja z szerszym kadrem do polowy ud. Orginalnie bylo kadrowane tuz nad glowa wiec tlo musialem zrobic wiadomo gdzie.Perspektywy juz nie zmienie.

10a


w sumie lepiej :)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Moim zdaniem kadr 10a jest o wiele lepszy niż 10 :) Doświetlenie też mi się bardziej podoba.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Zgadzam się z kndr 10a jest lepsze, na 11 dał bym trochę więcej dołu.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Czy wy też macie taką morę na bluzce modelki?
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Jest ale po przeskalowaniu znika.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
tutaj mialo byc lalkowato
12.


13


Pozdrawiam

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Poza ostatni zdjęciem masz bardzo płaskie fotografie, cierpiące bardzo na niedostatki światła. Ostatnie zdjęcie z kolei bardzo kuleje z powodu balansu bieli. Również niedostatecznie doświetlone. Kadr jest ok poza uciętym końcem obuwia.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
oooo wrescie kadr ok :)
no wlasnie jak zrobic nie plaskie??
ciagle kombinuje ze swiatlem.
co do balansu bieli hmmm to jest ok
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Jakim sprzętem doświetlasz?
Balans bieli nie jest ok :-D , spójrz na kolor skóry zwłaszcza modelki tej z tyłu.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
lampy elinchroma
kulten myslisz ze jedna dziewczyna miala by dobrze odwzorowany kolor skory a druga nie (na tej samej fotce)?:) Zakladamy ze dwie lampy sa sprawne.

kolor skory tej z tylu na 12? pewnie widzisz ze jest bardziej zolta/pomaranczowa i myslisz ze balans skopany? :) Ona miala taki kolor skory :) Pod kolor wlosow sobie zrobila.
Chyba ze dalej zle mysle i czegos nie widze :)
Jeszcze pokaze kilka fotek w tym duecie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach