grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
[grabber] Proby z K10
Witam. Chciałbym pokazac wam troche moich pstrykow. Nie beda to krajobrazy, sport czy macro bo takich zdjec nie robie. Narazie tylko ludzie, jakis portret.

Zdjecia są jakie są poprostu amatorskie i wiadomo kazdy ma inny styl czy gust.

Na poczatek pierwsze proby sesji heh :-)

1


2
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Ciekawy debiut :) Wybieram zdjęcie numer 2 - dla mnie znacznie lepiej wypełniony kadr i zdecydowanie lepsza głębia ostrości. Na zdjęciu numer 1 przeszkadza mi trochę zbyt duża ostrość tła, które konkuruje w ten sposób z modelką . W obydwu zdjęciach postarałbym się zniwelować przepały na cegłach za modelką. Na zdjęciu 2 starałbym się też tak ustawić, żeby odbicie lampy w lustrze było niewidoczne - całkowicie zasłonięte kapeluszem modelki. Generalnie, podoba mi się pomysł, modelka, aranżacja, kolory i światło (choć te przepały przeszkadzają mi w odbiorze).
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Niezły debiut. Zwłaszcza drugie jest przyjemne. Powiedziałbym nawet, że sprawia profesjonalne wrażenie
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dla mnie jak na początek nie jest źle. Pomysł na sesję jest dobry, brakuje mi najbardziej przemyślanego kadrowania, za duża GO i przepały trochę przeszkadzają. Ja bym jeszcze próbował z tym tematem.

Pozdrawiam!
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Debiut chyba potrojny
-sesja
-zdjecia niektore robione A50/1.7 czyli debiut z MF
-mala GO przy 1.7 o czym pozniej sie dowiedzialem i z braku doswiadczenia z MF zepsulem troche fotek :)
- pierwsze lustro ktore mialem wtedy chyba od miesiaca

Cytat
Na zdjęciu numer 1 przeszkadza mi trochę zbyt duża ostrość tła, które konkuruje w ten sposób z modelką . W obydwu zdjęciach postarałbym się zniwelować przepały na cegłach za modelką. Na zdjęciu 2 starałbym się też tak ustawić, żeby odbicie lampy w lustrze było niewidoczne - całkowicie zasłonięte kapeluszem modelk


Niestety nie ogarnalem wszystkiego. Wtedy bardziej skupiałem sie na ustawieniach aparatu :-)

[ Dodano: 2009-02-13, 19:09 ]
Z tej samej sesji. Tylko przymnkijcie oko na brak buta :)

3


Piszcie co wam sie nie podoba i co zmienilibyscie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
3 jest bardzo poprawne. Brakuje trochę uciętej nogi ale to jedyny mankament.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
3 najlepsza z tej sesji, tylko noga :evilsmile: .
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
ja pozostanę przy nr.2 :D jako mój typ debiutu ;) ALE ten kieliszek z winem mi zupełnie nie pasuje... taki jakiś jest wyrwany nie z tej bajki - jak by dziewczyna miała przed sobą rządek kielonów od siwuchy - to by idealnie - nie zasłaniało by jej i pasowało by do tej jej szejkera.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Podoba mi się 3. Fajnie wyszedł dym i profil modelki. Ładne oświetlenie. O stroju nie wspomnę, bo już pisałem wcześniej, że jest OK.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Cytat
tylko noga :evilsmile: .


jedna wyszla mi optycznie krotsza wiec druga musialem troche przyciac :-)

Cytat
jak by dziewczyna miała przed sobą rządek kielonów od siwuchy - to by idealnie


bede mial to na uwadze

niebawem nowe fotki
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Na dwójce mnie przeszkadza, że jest strasznie ciasno po bokach a na dole jakieś niepotrzebne coś. Poza tym te proporcje kadru takie nienaturalne.
A na trzy ucięta noga rzuca się w oczy, niestety.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oj kiepściutkie, wszystkie trzy.
Totalnie przekombinowałeś. Pewnie konkretnie mam napisać? No dobra.
1. Przeostrzona? Ten pierwszy plan zupełnie bez sensu. Tło, mina, światło w lustrze.. Zupełnie nie wiem o czy to zdjęcie.
2. Modelce ten kapelusz zrobił nos jak conajmniej klamkę od zakrysti.. niekorzystnie. po palcach pociąłeś, ten kieliszek tu jakoś chyba tez nie ma sensu. No nie podoba mi się i już.
3. Coś Ty z tym zdjęciem robił? Kompresja aż gryzie po oczach, spodnie się pokolorowały, krzesło jakieś domalowane? Przejarana ręka, obcięta noga, perspektywa? Ten dym jakby sam może był...

Dawaj następne, chyba za dużo kombinowałeś. Może coś klasyczniejszego, prostszego?
 

AfterDark  Dołączył: 17 Gru 2008
Arti, Moje słowa piszesz / lepiej byłoby bez lustra bo nie poradziłeś sobie z odbiciem i złożonością oświetlenia / 3 to koszmarna perspektywa z fatalnym tłem, który "nie ma ręki ani nogi" czyli brak mu odniesienia i jest jedną płaszczyzną jak ściana, a nie podstawą dla krzesła
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Arti napisał/a:
Pewnie konkretnie mam napisać? No dobra.

Tak konkretnie pisac

Arti napisał/a:
1. Przeostrzona?

Chyba nie trafilem z glebia ostrosci i ostra jest sciana. Bylo ostrzone.

Arti napisał/a:
Ten pierwszy plan zupełnie bez sensu.


matb napisał/a:
na dole jakieś niepotrzebne coś

Chcialem dac zdjeciu jakby trojwymiarowosci i dlatego ten pierwszy plan.

Arti napisał/a:
3. Coś Ty z tym zdjęciem robił? Kompresja aż gryzie po oczach, spodnie się pokolorowały, krzesło jakieś domalowane? Przejarana ręka, obcięta noga, perspektywa? Ten dym jakby sam może był...

Co robilem z ta fota? hmm tlo, dym, cienie, swiatla. Krzeslo jest ze zdjecia a reka w sumie specjalnie przepalona. Wtedy podobaly mi sie takie przepaly na brzegach np ramion. Zreszta moge wrzucic orginalna fote.

Arti napisał/a:
Dawaj następne, chyba za dużo kombinowałeś. Może coś klasyczniejszego, prostszego?

Coś prostszego? Problem chyba w tym ze ja za bardzo kombinuje zeby nic nie bylo proste :) Tak samo z kadrami. Szukam niewiadomo czego, czegos innego. Do moich kadrow bede musial konkretnie sie jeszcze przylozyc.

Mialem nie wrzucac juz z tej sesji zdjec ale mam jeszcze jedna. Bez pierwszego planu (kieliszek tylko), bez kapelusza i cienia na nosie, bez swiatla w lustrze wystajacego z glowy.


Lepiej byloby gdyby byla wieksza glebia ostrosci??
4

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
nie widać obrazka?
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
Zdecydowanie 2 (tu bym usunął kieliszek za bardzo mi przeszkadza i rozprasza uwagę) i 3 :-D
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Jak na moje amatorskie oko to wszystkie zdjecia maja ciasne kadry. Kieliszek tez chyba nie byl dobrym pomyslem .....
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Wg mnie drugie zdecydowanie najlepsze , tylko za ciasno
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
to jest ta czworka ktora sie nie wyswietlila

4
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja tam dalej nic nie widze...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach