peter_7  Dołączył: 11 Cze 2009
[peter_7] początki
Czas na moje zdjęcia do oceny :
1.

2.

3.


Każda krytyka mile widziana :)

 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
to dobrze że każda krytyka mile widziana ;)
Ale szkoda ze zdjec nie widać
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
1. Ostrość nie tam gdzie powinna być.
2. kadr centralny i mało ciekawy
3. Chyba najlepsze ze wszystkich trzech.
Ogólnie mówiąc nic ciekawego, szału nie ma! Próbuj dalej, makro jest trudne i wymaga cierpliwości.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
nic dodac nic ujać tak jak przedmowca napisał
Nie rób zdjec z gory rób z tego samego poziomu co kwiaty - lepiej wtedy wychodzą
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
staraj się nie robić zdjęć przy ostrym świetle. Najlepiej o poranku, lub wieczorem.
1. przeszkadza cień, no i wydaje mi się że ostrość gdzieś uciekła.
2 i 3 trochę za szeroko kadrowane, no i ostre świadło zrobiło swoje.
W moim wątku mam podobne kadry jesli chcesz możesz zobaczyć;)
Ćwicz dalej a na pewno będzie lepiej;)

 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
carrie napisał/a:
staraj się nie robić zdjęć przy ostrym świetle. Najlepiej o poranku, lub wieczorem.

zla rada moim zdaniem... czyli w ciagu dnia(tak powiedzmy miedzy 11-18) lepiej zdjec nie robic? :-) nie moge sie zgodzic, trzeba po prostu sie nauczyc dobrze wykorzystywac zastane warunki/swiatlo. wiadomo ze poranne lub wieczorne jest bardziej miekkie wiec bedzie 'latwiej', ale nie odradzalbym mimo wszystko robienia zdjec w ciagu dnia :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ale popatrz - jak sie robi architekture, to fotograf potrafi kilka dni chodzic wokol budynku, wypatrywac kiedy bedzie najlepsze swiatlo, padajace pod najlepszym katem i wtedy wybiera pore dnia, kiedy budynek wyjdzie na fotografii perfekcyjnie. co wcale nie oznacza, ze nie moze wygladac perfekcyjnie w roznym oswietleniu...
tak samo tutaj - na poczatek kwiatki lepiej robic w "zlotej godzinie", kiedy swiatlo jest miekkie, wtedy takie zdjecia jak powyzej wygladaja duzo lepiej!
dopiero pozniej eksperymentowac z ostrym swiatlem i kiedy juz sie umie przewidywac i kontrolowac efekt koncowy!
nie chodzi o to, zeby zdjec nie robic o jakichs porach, tylko o to, zeby dla takich motywow jak kwiatki, ktore raczej zadko uciekaja z miejsca, dobierac oswietlenie, a nie robic na sile zdjecie, bo akurat jestem tu gdzie jestem... to nie street :P
 
peter_7  Dołączył: 11 Cze 2009
Dzięki za rady,
ale czasami jesteś tu i teraz, i drugiej szansy nie będzie, nawet nie uciekający kwiatek może się nie powtórzyć ;) , cóż muszę się nauczyć wykorzystywać światło zastane.

A teraz może 2 z innej beczki niż makro:

4. Maszkaronik:


5. ONI :
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
chyba kompresja "zjadła" dwa ostatnie zdjecia...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach