cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
  Kadyszka ante portas, więc kupiłem... Z1-P
Witam!
Zwykle wolę czytać niż pisać, ale tym razem nie wytrzymałem. Wczoraj wylicytowałem, a jutro odbieram Z1-P z FA28-80.
Fajnie będzie porównać do MZ-6 z tamronem 28-80. Opinii i testów się już naczytałem różnych sporo, ale co sam, to sam :-)
Powoli staję się zbieraczem, któremu żal się pozbyć raz nabytego sprzętu, ale na wiosnę jeden z korpusów przegra rywalizację, żeby zrobić miejsce na K1cośtamD.
A filmy już się chłodzą :mrgreen:

pozdrawiam
Cezary
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
O!
Gratulacje!
Rewelacyjna puszka!
Każda następna linijka jest dłuższa od poprzedniej!
 
cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
I każda kończy się wykrzyknikiem!
:mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cezarc, - gratuluję. To moja ulubiona puszka i podobnie jak Ty też z całą pewnością jej nie sprzedam, nawet za słoik marynatów z pancernika Patiomkin. Zresztą weźmiesz ją do ręki - zrozumiesz. Zacznij już teraz szukać gripa do niej - mały palec trochę ucieka.
 
cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
Se wystrugam chyba, skoro jak słyszałem oprócz poprawy chwytu 'toto' nic nie robi :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Owszem - ale Stary: jak poprawia uchwyt!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cezarc napisał/a:
Se wystrugam chyba, skoro jak słyszałem oprócz poprawy chwytu 'toto' nic nie robi
Michu napisał/a:
Owszem - ale Stary: jak poprawia uchwyt!

Jesteście najlepsi! żeby nie był totalny OT dodam kilka :!: :!: :!:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
cezarc napisał/a:
Se wystrugam chyba, skoro jak słyszałem oprócz poprawy chwytu 'toto' nic nie robi
Michu napisał/a:
Owszem - ale Stary: jak poprawia uchwyt!

Jesteście najlepsi! żeby nie był totalny OT dodam kilka :!: :!: :!:

Tref - już kiedyś coś takiego widziałem :mrgreen: Wystrugany z drewna, pomalowany na czarno grip do jakiegoś aparatu (marki specjalnie nie wymieniam :roll: ). Gościu sprzedawał na pchlim targu z aparatem...
 
cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
Wczoraj odebrałem, ale ledwie chwilę się pobawiłem, bo po kilku godzinach jazdy z Warszawy nie miałem siły na dłuższe testy. W kwestii gripa - chyba nie będzie mi potrzebny, trzyma się wystarczająco dobrze.
W porównaniu do MZ-6: teraz mam wrażenie, że trzymam aparat z doczepionym obiektywem, a nie na odwrót :-) . Obsługa na pierwszy rzut oka prosta, intuicyjna i ergonomiczna, kupa przydatnych ustawień. Wizjer podobnej jasności, jakoś nie zauważyłem specjalnej różnicy między pryzmatem i lustrami.
Różnic w szybkości AF nie zauważyłem - przynajmniej na tyle, żeby któryś był wyraźnie szybszy.
Za to obiektyw Pentaxa AF28-80/3,5-5,6 w porównaniu do Tamrona o podobnych parametrach sprawia wrażenie, jakby się miał rozlecieć. Zobaczymy, jak wyjdzie na zdjęciach.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Czy istnieje (ktoś ma?) polska instrukcja do Z-1p?
------------------
Cierpliwie czekam na K??D.
Ale okazuje się, że nie jestem cierpliwy. Dziś nie wytrzymałem do końca i ...
I trafił się Z-1p.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Ten rozsypujący obiektyw Pentaxa to cudo w porównaniu z owym Tamronem,optycznie oczywiście.A puszka Z1 poezja.
 
cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
dickett, ja mam tylko w języku albionu, a poza tym to witaj w klubie ;-)

pawel1967, ja po prostu mam wrażenie, że ten obiektyw pentaxa jest lekko 'trzepnięty', to chyba nie jest normalne, żeby się obraz ruszał przy ostrzeniu. :-/ A co do jakości optyki tamrona, to nie narzekam, parę ładnych slajdów wyszło. Zresztą niedługo wywołam film, to sobie porównam. :!:
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
cezarc napisał/a:
mam tylko w języku albionu, a poza tym to witaj w klubie

Tą trafiłem szybko, dzięki za odzew; szukam PL.
Nowego klubu lepiej sam nie zakładaj :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach