bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Jaką zmywarkę do zabudowy i płyte indukcyjną polecacie?
Jak w tytule. Będe musiał niebawem kupić, ale jestem czeski w temacie. A czytanie tysiaca postów na róznych forach AGD mnie przeraża.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Zmywarke mam Bosh. Ma ponad 2 lata i jest zaje.... Tak twierdzi moja żona. Dla mnie to zbyt skomplikowane :evilsmile: Generalnie jak wybieraliśmy to sprzedawca powiedział żeby kupować sprzęt tych firm, które dany sprzęt produkują "od zawsze"
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Dzięki. Jestem troche zagubiony w temacie.
 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
Ja mam zmywarkę Electroluksa, jakiś starszy model z Fuzzy Logic, już prawie 3 lata, i jestem bardzo zadowolony - taki właśnie sprzęt lubię - po prostu działa. Nie miałem z nią najmniejszych problemów, jest też przemyślana, wygodna. Dizajn ma jaki ma, żadnych szaleństw (niektórzy powiedzą 'nuda' :p), ale nie razi - mam wersję z panelem zewnętrznym, możesz zawsze kupić całkiem schowaną - wtedy nie ma wyświetlacza (jest kropka rzucana na podłogę), przyciski wewnątrz, ale masz wszystko zasłonięte frontem mebla.
I ma mało przycisków i kombinacji - właściwie używam dwóch 'Auto' i 'Intensywny'. I zawsze ładnie umyte. Bezobsługowa jak kupujesz dobre tabletki. Wrzucasz, naciskasz guzik i wszystko. Wcześniej jeszcze wstępna ocena czy masz przypalone cosik albo sos po 4 dniach - wtedy 'intensywny'. Jak nie to 'Auto'. Potem wzajemna gra na wyczekanie z żoną kto wyciągnie naczynia... I już. Electroluksa ma tez trzech moich znajomych, i żaden nie ma problemów. Jakbym miał kupować, to znowu bym kupił E.
Co do Innych firm to doradzano mi Boscha, AEG (taki droższy E.), czasem Siemensa.
Wg mnie warto dołożyć do zmywarki z Fuzzy Logic (ładne marketingowe określenie trybu AUTO :)). 150-200 PLN a wygoda wielka (sam dobiera temperaturę i czas mycia do zabrudzenia naczyń).
Co do zmywarki w ogólności to powiem, że jak urządzaliśmy mieszkanie, to miałem wielką wojnę zmywarkową (a po co nam to, takie drogie (jak kupowałem to jeszcze drogie było), w rekach nie chce Ci się myć, ty leniu, możemy za to mieć to i to, bla bla bla). Nie dałem się i kupiliśmy, i teraz moja miła jest wielkim orędownikiem tego rozwiązania - właśnie toczy podobną wojnę ze swoją Mamą, która robi remont. Właściwie to teraz jest sprzęt równie niezbędny jak pralka :). Niech to będzie największym argumentem, że warto :).
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
Gdybym ja mial w domu zmywarke, to bym juz nic nie robił chyba... 8-)
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Widzę, że każdy poleca to co ma :)
No to ja AEG
Ale generalnie to szkoda, że zmywarki "gastronomiczne" są brzydkie i drogie.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Od 2 lat w domu stoi Ariston - do zabudowy, z przednim panelem meblowym. proste urządzenie,bez "wodotrysków",a skutecznie działa. Panel sterujący ( kilka klawiszy i 2 kontrolki) znajduje sie na górnej krawędzi drzwiczek, zatem chowa się pod blat.
Na marginesie uwag o użytkowaniu: marketingu tabletek do zmywarek zwykle pisza,że tabletka załatwi wszystko. W prakryce przy twardej wodzie i tak trzeba dodawać soli lub kalgonu.
darius_Er napisał/a:
Gdybym ja mial w domu zmywarke, to bym juz nic nie robił chyba

U nas jest problem,kto włozy do zmywarki i potem wyjmie. :-D
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
A u mnie w domu funkcjonuje zmywarka Marysia. Co prawda nie wypadało nam jej zabudować dlatego jest wolnochodząca ale sprawdza się już wiele lat. :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Viator napisał/a:
Co do zmywarki w ogólności to powiem, że jak urządzaliśmy mieszkanie, to miałem wielką wojnę zmywarkową (a po co nam to, takie drogie (jak kupowałem to jeszcze drogie było), w rekach nie chce Ci się myć, ty leniu, możemy za to mieć to i to, bla bla bla).

Ha-ha-ha u mnie było podobnie. Tylko nie chodziło o cenę, a o to, że mamy małą kuchnię i przez zmywarkę musiało być mniej szafek albo zlew jednokomorowy, a w jednokomorowym źle się zmywa przecież. No to tłumaczyłem, że po to ma być zmywarka, żeby to zmywarka zmywała. No i mamy zlew jednokomorowy. Fakt, że jak coś trzeba umyć w rękach to jest średnio wygodnie, ale jednak również moja żona stała się wielką zwolenniczką zmywarki.

A zmywarkę mamy Siemensa i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.

 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Oprócz marki, zwróć uwagę na to ile kompletów można jednorazowo włożyć. Ja mam Aristona, szer. 45cm - bo innej nie udało by się upchać w kuchni. Dla trzyosobowej rodziny taka wielkość wystarczy, a i jest oszczędniejsza od większych modeli. Jak mam większą imprezę to nawet na trzy razy muszę ładować ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
pawcio napisał/a:
Widzę, że każdy poleca to co ma

Ja mam ARDO i gorąco jej nie polecam :-D Przychylam się też do opinii, że 45cm to za mało. michal5150, robisz niezłe imprezy.
 
ramcin  Dołączył: 24 Paź 2007
ja miałem wcześniej Electrolux 45cm, teraz mam AEG'a 60cm
45cm wystarcza dla pary, ewentualnie na początek przy dziecku, potem to trzeba codziennie włączać, bo pełna (czasami nawet dwu krotnie)
60 starcza mi teraz na dwa dni przy normalnym użytkowaniu - jak dla rodziny to zdecydowanie 60cm

ja nie używam tabletek bo nie lubię, wolę proszek ale z tym problemu niema, nabłyszczacz to uzupełniam raz na 4-5 miesięcy butelka, a sól raz na kwartał pudełko

Aeg i electrolux to to samo, tylko z tego co pamiętam to kolor inny w środku.
W elextrolux'sie miałem program ECO, brał mało wody, ale zmywanie trwało ponad 3 godziny, teraz w Aeg mam program Auto który bada "jakość" brudnej wody i sam dobiera intensywność zmywania i powiem że ten program jest ok i gary wychodzą czyste (no oprócz przypalonych patelni które trzeba myć na Intensiw)

Jeszcze fajnie jak by miała funkcje z możliwością zmywania tylko jednego kosza, górnego lub dolnego - niestety moja tego niema a czasem ta funkcja by sie przydała
 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Zmywarka tylko BOSCH - jak masz miejsce w kuchni to 60-tka - ja mam 45-tkę i starcza na 1,5 dnia. Nie zawracaj sobie głowy różnymi bajerami, dziesiątkami programów itp. i tak będziesz używał jednego lub dwóch programów. ;-)
 
jungli
[Usunięty]
U mnie od wiekow Bosch-Siemens-Aeg na zmiane z Electroluxem, to chyba 2 niezniszczalne korporacje w AGD, a wczesniej bladzilem po roznych niby to ladnych cudakach....

hej
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jacekh napisał/a:
Zmywarke mam Bosh. Ma ponad 2 lata i jest zaje....
Mam dokładnie odwrotne wrażenia. Wiecznie ma jakiś problem. ALe może moja jest jakaś tref'na skoro inni chwalą?
:-P
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Moi Drodzy,

Dziekuję za wszystkie sugestie. Rzeczywiście zastanowie sie nad 60-tką.
 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
Jeśli masz miejsce to tylko 60ka. Mieszkam sam z żoną, i gotujemy tak w kratkę, a i tak nie zamieniłbym się na 45. Po prostu zapuszczamy co kilka dni. 45 ma znacznie mniejszą pojemność, a zużywa prawie tyle samo energii/wody.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach