Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Wiecie, mnie się tak skojarzyły dwa zdjęcia kryzysowe...



oraz



Trochę nasuwa mi się jedna myśl: „Jaki kryzys, taka fotografia...”
 

boberski  Dołączył: 18 Cze 2008
zwycięzcą należy pogratulować i życzyć by ich zdrowie psychiczne miało się jak najlepiej: P takie moje zdanie dotyczące wpp

 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
Eldred napisał/a:
A są i gazety z zupełnie innymi artykułami, jak np. "moje dziecko", "chip", "claudia" czy "strażnica"


Dobre, nieźle się ubawiłem :-B
Oczywiście nie miałem zamiaru kwestionować potrzeby istnienia tego typu reportażu, wręcz przeciwnie, chylę czoła przed wszystkimi którzy z narażeniem życia relacjonują nam wydarzenia z za linii frontu.
Chodzi mi tylko o zachwianie proporcji, ja już nie mogę, nie potrafię ... i co gorsza nie ma jak uciec przed zalewem tych tragicznych informacji, które przykro to stwierdzić sprzedają się najlepiej. Tracę wiarę w człowieka.
Mówiąc o trendach miałem na myśli to, że nieszczęście jest przenoszone i cenione na innych polach w fotografii.
Weźmy np. konkurs pt. "Człowiek" , w ciemno można założyć że zdjęcie szczęśiwego szkraba (genialne naturalnie i nie koniecznie na rowerku ;-) ) przegra z nawet mocno przeciętnym zdjęciem menelka, no chyba że będzie np upośledzone (dziecko oczywiście), i to mnie irytuje :-?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Demsey napisał/a:
Wiecie, mnie się tak skojarzyły dwa zdjęcia kryzysowe...
Bo i tem kryzys ma zupelnie inny wymiar. Jak juz zestawiac, to ja bym raczej tak zestawil:


 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
dzerry, masz rację — dużo lepsze zestawienie ;-) . Skąd jest to pierwsze zdjęcie?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Demsey napisał/a:
Skąd jest to pierwsze zdjęcie?
Tego samego autora co zwycieskie, ktore ty pokazales. Oba sa czescia tego samego cyklu, ktory tez zostal nagrodzony.Druga nagroda za 'Stories' -> http://www.worldpressphot...&bandwidth=high
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Ja zawsze ceniłem sobie WPP za to, że zdjęciom przyświecał jeden cel: "TEMAT". A tematu w dzisiejszym świecie fotografii zdaje się być coraz mniej. Króluje ogromna praca włożona w obróbkę, triki i sztuczki photoshopowe, HDR'y, składanie panoram. Nie chcę być źle zrozumiany, sam bardzo lubię te techniki, ale łatwo się w tym "zgubić". WPP jest lekcją pokory i zwróceniem uwagi na to co w fotografiach jest najważniejsze.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
A pan z kanapka i kubkiem Wam sie podoba?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Cytat
A pan z kanapka i kubkiem Wam sie podoba?
Jakoś szczególnie nie przemówiło do mnie to zdjęcie :->
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
dzerry. No tak... ja pokazałem zdjęcie, bo zdobyło Grand Prix. Swoją drogą moim zdaniem niezasłużenie — są wśród laureatów lepsze zdjęcia.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
ja nigdy nie zdobędę Grand Press Photo
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
pawel_swinarski napisał/a:
ja nigdy nie zdobędę Grand Press Photo


Jak tak dalej pojdzie to moze to o Tobie dobrze swiadczyc.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pan z kanapka to kwintesencja korporacji :-)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
dzerry napisał/a:
Pan z kanapka to kwintesencja korporacji :-)


Tak. I zarazem mistrzowsko zlapane. Nie dalo sie zrobic lepiej tego tematu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A które to z kanapką i kubkiem? Bo chyba nie umiem znaleźć :-/
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
matb

dzerry napisał/a:

Tomasz Wiech, Poland, Gazeta Wyborcza Krakow.


mi też się to zdjęcie podoba, rozbawiło mnie... normalnie samo życie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
[rK] napisał/a:
dzerry napisał/a:
Pan z kanapka to kwintesencja korporacji :-)


Tak. I zarazem mistrzowsko zlapane. Nie dalo sie zrobic lepiej tego tematu.
Nie rozumiem, to zdjęcie Wam się podoba?

[ Dodano: 2009-02-13, 19:18 ]
Za to niezła jest ta historia z muzealnym autobusem włącznie
http://www.worldpressphot...&bandwidth=high
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Cytat
Nie rozumiem, to zdjęcie Wam się podoba?
nie, jest kiepskie. jak wiele zdjęć z nagrodzonych WPF. Spójrzcie ile zdjęć tam ma wielkie winiety i sztucznie aż do granic dobrego smaku podciągnięty kontrast. Dobre zdjęcie broni się bez kontrastu i winiety, moim zdaniem WPF odcina kupony od tych samych nazwisk co roku. Widziałem przez ten rok dużo lepszych zdjęć reportażowych, niestety nie ma ich na WPF
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
EDIT: Przemyślałem. Zdjęcie z korporacji dobrze oddaje jej klimat, faktycznie tu się zgadzam. Nie pasuje mi natomiast jako fotografia, nie lubię takiej 'estetyki'.

[ Dodano: 2009-02-13, 19:24 ]
O, cerfes rozbił mi post :-P

[ Dodano: 2009-02-13, 19:25 ]
cerfes napisał/a:
Widziałem przez ten rok dużo lepszych zdjęć reportażowych, niestety nie ma ich na WPF
Ale o tym dyskutowaliśmy na forum i uznaliśmy, że faktycznie rusza
http://www.worldpressphot...&bandwidth=high
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dla porównania, grafika/zdjęcie (głównie zdjęcia) roku w wikipedii, prawdopodobnie chodzi o zdjęcia na licencji creative commons, dużo baardzo ciekawych i w duużej, ogromnej wręcz rozdzielczości, jak np, cała góra Mont-Tremblant w Quebec (kanada) w rozdzielczości 15,000x1609, jak również makra, portrety i jedno ze zdjęć z tegorocznego WPF właśnie.
LINK

[ Dodano: 2009-02-13, 21:06 ]
Chodzi o zdjęcia udostępnione a nie koniecznie zrobione w tym roku, także są też i bardzo stare zdjęcia z II Wojny Św. i np. zdjęcie Ansela Adamsa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach