andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
cerfes napisał/a:
Cytat
Nie rozumiem, to zdjęcie Wam się podoba?
nie, jest kiepskie. jak wiele zdjęć z nagrodzonych WPF.

Mi też się nie podoba. Zresztą to Photo of the Year 2008 też nie - nie widzę w nim nic nadzwyczajnego! :-/ Może ktoś mi wyjaśni, dlaczego akurat to wygrało?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
andrusz bo w zdjęciu nie tylko to co widać się liczy ;-)

Co było najważniejszą rzeczą w 2008 roku i od czego się zaczęło? Teraz spójrz na kontekst. Policjant ze spluwą w ręce sprawdza czy ludzie wyprowadzili się z domu który utracili z powodu załamania rynku kredytów hipotecznych. Jak gdyby ci ludzie byli przestępcami. Myślę, że to zdjęcie jest ważne, nie jest istotne czy jest „ciekawe” czy „dobre technicznie” on porusza. Opowiada dramatyczną historię. Czy powinno wygrać inna sprawa, kwestia optyki, kwestia nastawienia jurorów… IMHO duże znaczenie w odbiorze ma odpowiedź na pytanie co Twoim zdaniem w 2008 było najbardziej poruszające czy też najważniejsze…
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Żaba napisał/a:
Opowiada dramatyczną historię. Czy powinno wygrać inna sprawa, kwestia optyki, kwestia nastawienia jurorów…

No właśnie... nastawienie jurorów... Gdzieś tam widziałem jeszcze jedno zdjęcie (street) z komentarzem, że kryzys w USA... I co z tego, skoro zdjęcie bardzo średnie.

[ Dodano: 2009-02-13, 22:19 ]
Żaba napisał/a:
IMHO duże znaczenie w odbiorze ma odpowiedź na pytanie co Twoim zdaniem w 2008 było najbardziej poruszające czy też najważniejsze…

Ale pamiętaj, że to konkurs fotografi! :-P
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Pan z kanapka to kwintesencja korporacji :-)


Prawie tak jakby zdjęcie zrobił Martin Parr...
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
już wiele razy przekonałem się, że "jury" lubi dawać niezrozumiałe werdykty... mam wrażenie, że tylko po to by pokazać, że oni widzą w tym coś tak niezwykłego i niesamowitego,czego inni nie widzą...........:) ale coz.. przeciez tak czy inaczej, fotografia to coś w czym nie ma jak dla mnie konkurencji...

bo czy można powiedzieć, że ktoś lepiej czuje, albo lepiej patrzy?... nie ma najlepszego fotografa ani najlepszego zdjęcia imho....są jednostki wybitne i będą ale najlepszego nie sposób wskazać
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Oj oj, no właśnie, co z tym jury? Żadnego pojęcia o fotografii prasowej, brak poczucia estetyki, jednym słowem amatorzy, szczególnie p. Hurn, jak on w ogóle trafił do tego Magnum? Podejrzana sprawa. No i znowu ten Gudzowaty.. musiał dać komuś w łapę, nie ma mowy, żeby taka nędza dostała jakąkolwiek nagrodę.
Trzeba zdecydowanie pomyśleć nad nową formułą głosowania w takich plebiscytach - o, na przykład ankieta na forum Pentaksa. Już to widzę: miejsce pierwsze - portret z fisheye'a, drugie - człowiek idący chodnikiem (tzw. street).
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
spirit napisał/a:
Oj oj, no właśnie, co z tym jury? Żadnego pojęcia o fotografii prasowej, brak poczucia estetyki, jednym słowem amatorzy, szczególnie p. Hurn, jak on w ogóle trafił do tego Magnum? Podejrzana sprawa. No i znowu ten Gudzowaty.. musiał dać komuś w łapę, nie ma mowy, żeby taka nędza dostała jakąkolwiek nagrodę.
Trzeba zdecydowanie pomyśleć nad nową formułą głosowania w takich plebiscytach - o, na przykład ankieta na forum Pentaksa. Już to widzę: miejsce pierwsze - portret z fisheye'a, drugie - człowiek idący chodnikiem (tzw. street).


Posmiales sie, a teraz cofnij sie do poczatkow konkursu i popatrz co kiedys wygrywalo.
Jak dla mnie, najlepsze z tego roku to to:
http://www.worldpressphot...&bandwidth=high
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
[rK] napisał/a:

Jak dla mnie, najlepsze z tego roku to to:
http://www.worldpressphot...&bandwidth=high


Dla mnie też. Wg. jury nr 2 i nie doszukiwałbym się w tej ich decyzji motywacji oceny innych niż te przyjęte w założeniach konkursu.

A co do zdjęć z poprzednich edycji, czy to nie świadczy raczej o fotografach?

 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
spirit

może lepiej powiedz nam tu wszystkim co takiego jest w tym zdjęciu, które wygrało... nagrodę główną? Dlaczego nie któreś inne z wielu świetnych wyróznionych zdjęć..naskrob coś sensownego na ten temat, może da to więcej pożytku niż słowna błaznenada pod płaszczykiem przewidywalnej pseudoironii ;)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
spirit napisał/a:
A co do zdjęć z poprzednich edycji, czy to nie świadczy raczej o fotografach?


No wlasnie nie wiemy z czego wybieralo jury. Inna sprawa, ze mi by do glowy nie przyszlo, zeby wyslac cos takiego:


 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Mnie spodobało się irracjonalne spojrzenie chińczyka:
http://www.worldpressphot...&bandwidth=high
PS
Zdjęcie Guzowatego jest ok, MZ.
Find And Take
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
pawel_swinarski napisał/a:
spirit

może lepiej powiedz nam tu wszystkim co takiego jest w tym zdjęciu, które wygrało... nagrodę główną? Dlaczego nie któreś inne z wielu świetnych wyróznionych zdjęć..naskrob coś sensownego na ten temat, może da to więcej pożytku niż słowna błaznenada pod płaszczykiem przewidywalnej pseudoironii ;)


Ja mam powiedzieć? A to dlaczego? Jak kiedyś już zasiądę w tym jury to wtedy swoje decyzje będę uzasadniał i będzie to może miało jakąś wartość. Nie interesują mnie komentarze dyletantów dotyczące takich konkursów i sam staram się tego nie robić.
A może lepiej Ty nam powiedz co jest nieuzasadnionego w tegorocznych werdyktach jak już zacząłeś ten temat? ;-)

pawel_swinarski napisał/a:
bo czy można powiedzieć, że ktoś lepiej czuje, albo lepiej patrzy?... nie ma najlepszego fotografa ani najlepszego zdjęcia imho....są jednostki wybitne i będą ale najlepszego nie sposób wskazać


:-> Słuchaj, to Ty może napisz do jury, że ten konkurs jest niepotrzebny i sprawa twoich wątpliwości sama się załatwi.

 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
quasi napisał/a:
Mnie spodobało się irracjonalne spojrzenie chińczyka


No tak. Fajne. Ale to chyba do agencji reklamowej a nie do konkursu fotografii prasowej?
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
spirit

mówię o zdjęciu, które wygrało...

nie popisuj sie
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
pawel_swinarski napisał/a:
spirit

mówię o zdjęciu, które wygrało...


Co mówisz? Że nie wiesz, dlaczego wygrało? Nie jesteś w jury - nikt od ciebie nie oczekuje komentarza. Możesz sobie za to pomarudzić na forum.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
[rK] napisał/a:
No tak. Fajne. Ale to chyba do agencji reklamowej a nie do konkursu fotografii prasowej?

A któż wyznacza te ramy i klasyfikacje. "Ty i ja", znaczy my - ludzie.
Co to oznacza :?:
Konkluzji nie będzie.
Innymi słowy dobrze, że są - te zdjęcia - a wybieramy samodzielnie.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
spirit, i marudzę bo od tego jest to forum by wyrażać własne zdanie, nawet jeśli nie jest się w jury :) a to zdjęcie prawdopodobnie wybrane zostało na chybił trafił ... wybacz ale nie należę do osób, które z zachwytem zjadłyby g****, gdyby przygotował im je na talerzu jakiś mistrz kuchni dla żartu :)

aloha :)
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
pawel_swinarski napisał/a:
spirit, i marudzę bo od tego jest to forum by wyrażać własne zdanie, nawet jeśli nie jest się w jury


Spoko, wyrażaj. Nie bronię jury, ty masz swoje kryteria oceny, oni mają swoje. Sugerowanie jednak, że wybrali zdjęcie na chybił trafił i że są niekompetentni jest idiotyczne.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wiecie co, wystarczy że słowo "najlepsze" zastąpicie "mnie są najbardziej podoba" i nie będzie problemu. Dyskutujmy o zdjęciach, a nie o kryteriach ocen, zielonych stolikach i spisku korporacji artystyczno-dziennikakarskich.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
WPP - konkurs fotografii prasowej - czy to tak naprawde ciezko zrozumiec? Zwycieske zdjecie to bardzo dobry wizualny komentarz do glownego wydarzenia roki 2008. Po prostu. Zdjecie prasowe poiwnno opowiadac historie, a nie porywac estetycznie. Czy wy naprawde myslicie, ze jury zlozony z ludzi na codzien oddychajacych fotografia prasowa kieruje sie jakims koniunkturalizmem i wybiera zdjecia wg jakichs tajnych kluczy?

A tak na marginesie, to Gudzowaty dal w lape jak nic. Poza tym, wy wiecie ile Polaroid 55 kosztuje? Gdyby nie tatus, na pewno nie byloby go stac. Gdybym mial tyle kasy, na pewno bym lepsze zrobil :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach