Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
People in the news 3rd

Maxymalne.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
dzerry, i co z tego, że prasowej?

może to właśnie byłby kunszt zrobić nie tylko dobre zdjęcie w tresci ale i estetycznie....

a owo zdjęcie ani w tym ani w czym innym mi nie odpowiada, otwórzcie oczy , jakbym ja zrobił te foty o kryzysie to pewnie by nawet na nie nie spojrzeli :) tak jak na wiele innych świetnych zdjęć, które oglądam na codzień nie znanych z WPP autorów... :) prasowo, kryzys temat roku OK ale mogli się bardziej postarać z doborem zwycięskiej fotografii

Gudzowaty jest dobrym fotografem to raz,a że za rok pojedzie do Etiopii lub Wietnamu i znów go zobaczymy w WPP to jestem pewien :)
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
dzerry, masz rację. Tylko, że dla mnie wygląda to tak, że jury wpierw wybiera wydarzenie, a potem szuka zdjęcia do niego pasującego. Oznacza to ni mniej ni więcej, że po prostu nie mogło wygrać inne zdjęcie niż ilustrujące obecny „kryzys” (*). Chyba należy to po prostu przyjąć do wiadomości. Fotografia prasowa bez podpisu jest często niewiele warta. To i tak lepiej niż niestety częsta i denerwująca sytuacja gdy o wartości zdjęcia decyduje podpis... autora.


(*) Piszę w cudzysłowie, bo obecna sytuacja nijak się ma do głębokich zapaści, jak chociażby ta z lat 30 ubiegłego wieku. I chwała Bogu. Tamta skończyła się wojną, ta w dłuższej perspektywie wyjdzie globalnej gospodarce na zdrowie. (kończę już ten mały OT).
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Demsey napisał/a:
jury wpierw wybiera wydarzenie, a potem szuka zdjęcia do niego pasującego
też mi się tak wydaje. Przy takiej ilości fantastycznych fotografii trzeba sobie jakoś radzić. Trochę mi to przypomina wybory miss world... dlaczego w 89 wygrała pani Kręglicka? (oczywiście nie ujmując jej urodzie ;-) )
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
General News: 1st prize singles
http://www.worldpressphot...&bandwidth=high
REWELACJA!
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Gudzowaty to bardzo dobry fotograf.
Troche śmieszy mnie podejście " ee tam robi takie foty bo ma bogatego tatusia, też bym tak potrafił jak bym miał bogatego tatusia ", " wygrywa ... bo daje w ..."
A ja jak bym miał bogatego tatusia to być może nie robił bym fotek tylko leżał na plaży w towarzystwie blondynki i brunetki.
Gudzowaty kocha fotografie i to widac na jego zdjęciach, w których jest pasja.




-Panie Tomaszu, nie każdy ma dzisiaj takie możliwości. Pan pochodzi z zamożnego domu...Mógł Pan studiować i robić, co Pan chciał...

Kiedy zaczynałem swoją przygodę fotograficzną to ta sytuacja nie wyglądała tak bajkowo. Dla mnie tak naprawdę fakt posiadania takich czy innych pieniędzy nie zmienia podstawowych zasad życiowych. Wykonuję normalną działalność zawodową. To jest praca, która również przynosi pieniądze, jak na rynek fotograficzny, bardzo duże. Fotografuję dla jednej z 4 największych na świecie agencji fotograficznych. Nie mam bardzo wybujałych potrzeb własnych, ale kiedy chcę zrobić prezent mojej żonie czy komuś z przyjaciół to satysfakcję mam wtedy, kiedy mogę to zrobić za pieniądze, które sam zarobiłem. Młynarski śpiewał kiedyś „róbmy swoje”. Jest jeden sposób, który prowadzi do sukcesu. To jest praca. Zaczynając swoją przygodę z fotografią, postawiłem na jedną kartę bardzo wiele. Dochodziło do tego, że 8 – 10 miesięcy w ciągu roku pracowałem gdzieś na świecie wykonując zdjęcia na zlecenie agencji. To bardzo ciężka praca i trudna do zaakceptowania przez rodzinę. Wracając do wątku finansowego, widzi się moje korzenie rodzinne, ale mało, kto zna fakty, że jestem piątym na świecie fotografem pod względem wyrabianego zysku dla agencji. Jestem jednym z najlepiej zarabiających fotografów. Jest ważne, aby uwierzyć w siebie, ale to jest za mało. Trzeba po prostu uczciwie pracować. Jest bardzo miło kiedy jakieś zdjęcie wygrywa konkurs, ale dla mnie największą przyjemnością jest kiedy to zdjęcie zostanie wydrukowane i kiedy ktoś kiedyś napisze do mnie z odległego końca świata: „ wiesz widziałem twoje zdjęcie i chciałbym go podarować mojemu dziecku, czy możesz mi je przysłać?” I piszą ludzie z różnych krajów. Piękna fotografia to efekt pracy zespołu ludzi, których łączy jeden cel. Docieramy do nieznanych obszarów, do prawdziwego świata, do ludzi żyjących na wysypisku śmieci, do dotkniętych głodem, do chorych na aids.


http://www.grandpressphot...-laureatem.html
http://www.grandpressphoto.pl/165,0,opinie.html
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Nie będę zakładał nowego wątku bo chyba nie warto. Żeby nie przeciągać jednak i głupot czasem nie na pleść, bo w końcu co ja wiem o fotografii, zapodaję linka do wyników Grand Press Photo 2009.

http://www.grandpressphoto.pl/352
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
ja napisze jeszcze pod wrażeniem dzisiejszego spotkania z Adamem Pańczukiem - reportaż w kategorii Ludzie i zdjęcie pojedyncze w Przyroda, że bardzo mi się te zdjęcia podobają. Adam zamiast być dziś na gali GPP był w Lublinie na Dniach Fotografii i pokazywał między innymi te zdjęcia, wykonane uwaga Pentaxem 67 :)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
karmazyniello napisał/a:
zapodaję linka do wyników Grand Press Photo 2009.


widziałem świetne zdjęcia :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
karmazyniello napisał/a:
Otworzyli archiwum :-D :!:

http://www.archive.worldpressphoto.org/


hmmm... od dziesiątek lat rządzi niezmiennie jedna tematyka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach