Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
[Marcinicus]Od czasu do czasu...
Witam. Ja rówież chciałbym pokazać kilka swoich fotografii. Nie jest to wielka twórczość, ale robienie zdjęć do dla mnie frajda.
Na początek trochę fotek z różnych zawodów sportowych:

1. Tamron-70-300


2.


3.


4.


5.


6. ZUIKO 40-150


7.

 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
1. i 4. podobają mi się najbardziej.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
2i 4 panowie wystąpili chyba za karę,nasi zawodowcy czasem też mają taki problem ;-)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
1 i 3 takie bardzo wygłaskane siakimś blurem
 

HolisOne  Dołączył: 31 Maj 2007
A pan w kurteczce z 2 pilnuje żeby wszyscy biegli :-) Szkoda że ten kadr nie jest trochę w prawo. Pamiętam takie zawody szkolne - ciężko było. Pasuje do tych biegów BW
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dzięki za komentsy panowie.

Cytat
1 i 3 takie bardzo wygłaskane siakimś blurem


Nic podobnego - obróbka sprowadziła się do zdjęcia kolorów, wyrównania poziomów i wyostrzenia.

Cytat
Szkoda że ten kadr nie jest trochę w prawo.


Zgadzam się...ale jest tam sporo pustki, nie wiem, czy taki kadr byłby lepszy.
 

HolisOne  Dołączył: 31 Maj 2007
Marcinicus napisał/a:
Zgadzam się...ale jest tam sporo pustki, nie wiem, czy taki kadr byłby lepszy.


Może żle to napisałem, ale chodziło mi o obrót w prawo aparatem. Tak żeby zmieścił się facio w kurteczce.

EDIT

wiem, łatwo powiedzieć patrząc na fotkę. Jak się robi takie zdjęcia czasem nie ma na to czasu. No i widzę że ktoś tam wbiegał na pierwszy plan. Najważniejsze to frajda z focenia.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Eee...pomyliło mi się coś, teraz zrozumiałem...ok.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
1. Świetne.
2. Zgadzam się z HolisOne.
A może tak:

3. NC
4. Dobre - ciekawe jaki był kadr w aparacie.
5. Hm... za dużo dzieje się w tle.
6. Dobre.
7. NC
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Bardzo fajne. 3 mi się najbardziej podoba.
A na 6 to skąd takie oświetlenie? Bo efekt super, tylko czy to natura czy komp?

No i pokazuj więcej
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Niezłe, ale...
w jedynce coś mi nie leży osobiście. Nawet nie centralny kadr. Ale gdyby tak wyciąć to puste dookoła? Albo tak tylko "górę" biegaczki? Sam nie wiem... ;-)
Wykadrowana 2 bez tego pustego z lewej jakby lepiej.
Trójka mi się wydaje lekko nudna. Jakoś ci kibice tacy nieciekawi. Ani ich znużenia, ani podekscytowania nie widać.
Cztery jest super!
Piątka dobra, choć trochę bałaganu z tyłu akcji, na trybunach i poza nimi.
Szóstka - taka nijaka IMHO. Może gdyby było więcej z prawej strony, na szerokim kątem bardziej - żeby było widać, gdzie się ta bramkarka ślepi. To mi by według mnie dodało zdjęciu atutów.
Siódemka wygląda na taki przypadkowy kadr. Kompletnie nie wiem, o co biega (to jakiś spot, ale w co grają?). Wzrok biega od lewej do prawej i się zdecydować nie może, co tu oglądać. Zwłaszcza, że "akcja" (sądząc po spojrzeniach) jest gdzieś całkiem indziej. Amputowane stopy i palce też walorów zdjęcia nie podnoszą. Choć to dziewczę z dwójką "złapane" świetnie!
Ale ja się nie znam i tak dalej. Poza tym wiem, że zrobienie niezłej fotki sportowej to dua sztuka - mnie się w każdym razie nie bardzo udaje ;-)
 

HolisOne  Dołączył: 31 Maj 2007
matb napisał/a:
Trójka mi się wydaje lekko nudna. Jakoś ci kibice tacy nieciekawi. Ani ich znużenia, ani podekscytowania nie widać.


A to oni nie czekają na sygnał startu? :-D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
HolisOne, może faktycznie? Ale o zdjęciu tego nie widzę. Nie wiem tylko czy to źle świadczy o mnie, czy o fotografii ;-)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Witam.
Cytat
HolisOne, może faktycznie? Ale o zdjęciu tego nie widzę.


HolisOne dobrze widzi ;-) To zawodniczki. Tyle tylko, że na tym szczeblu jeden ma majtki, drugi dresy, trzeci kurtkę...dlatego nie jest to jednoznaczne.
Jeżeli chodzi o fotki - niczego nie przerabiałem, nie dodawałem itp.itd. Warunki zastane. Kadry - jeżeli wycinałem to naprawdę tylko odrobinę. Co do "jedynki" chyba kadr jest ok, w ciaśniejszym byłoby "za duszno". Co do "siódemki" - może tak, ale przynajmniej fota nadaje się do konkursu "gdzie jest piłka? :-D ".
KaSeciak - no tak kadr fajny...skupia się bardziej na nastroju chłopca. Dzięki za uwagi.

[ Dodano: 2007-11-18, 21:42 ]
Zdjęcia z cyklu"Brunet (i nie tylko) wieczorową porą"... K10D

8


9


10
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
9 świetna. 10 również trochę do mnie gada.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
SMC 18-55

11
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
te efekty to dodane czy naturalne?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
10 również trochę do mnie gada.
Jarałeś coś? :roll:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Jarałeś coś?
Tak. Kartofle.
Cytat
te efekty to dodane czy naturalne?
Ale któe efekty? Chodzi Ci o baloniki, zoomowanie czy tipsy?
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
"Efekty" nigdy nie są naturalne same w sobie . No ale ok, na poważnie - Michu ma rację - wykorzystałem zoom i błysk na "drugą kurtynę"... Nie dodałem tego.

Poniższe zdjęcia przedstawiają moje miasteczko ( przyroda, archtektura). Fotki wykonałem Tamronem LD Di 70-300, wyjątkiem jest zacumowana łódka (smc-m 1.4/50)

12


13


14


15


16

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach