pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
6 - takie sobie
7 fajny efekt ale lepiej by bylo MZ gdyby linie wodące były z lewej strony
8 i 9 dosyć ciekawe
10 nie przemawia do mnie - fajnie taki efekt wyglada w mieście, budynki itp.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
6 - ciężkawo to wyszło, brakuje mi klarowności. Za dużo różnych rzeczy na tym zdjęciu, ciężko skupić spojrzenie na jednym.
7 - takie efekciarstwo mi się nie podoba choć powiem, że idziesz w dobrym kierunku. Bardzo lubię photoshopowanie ale nie tego rodzaju :) .
8 i 9 i 10 - polecam stosowanie filtrów połówkowych. W takiej postaci zdjęcia z ogromną czernią w cieniach mi się nie podobają. Twoje oczy tego nie widziały :evilsmile: .

Powiem, że widać, że poszukujesz i się starasz a to się ceni.
pozdrawiam
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
Cholera, wybaczcie, że tyle czasu mi to zajęło, ale uczelnia dała mi nieźle w kość. Teraz powinno być już lepiej ;)
10b. Przerobione nieco.... Lepiej?


Tak, wiem, w następnych dwóch kolory są potwornie przerysowane. Ale o to chodziło - kawałek lata w pseudo-zimowo-wiosenno-kijwiejakiej szarudze za oknem :)

11.


12



Pozdrawiam i obiecuje nie robić więcej takich przerw w odpowiedziach :)
Jakub
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Najbardziej podoba mi się 12 - ładne kolory, światło, uchwycona lekka przezroczystość owoców i ciekawy kadr. 11 za ciasno skadrowane - dla mnie wyszedł tu wielgachny kwiat pozbawiony subtelności. 10b - czasem przeróbki nie wnoszą wiele :)
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
Ot tak, żeby odświeżyć wątek, parę sztuk:
13.

14.

15. Jedno z moich pierwszych zdjęć
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Najlepsza 12 - naprawdę ładne zdjęcie, potem 14 no i ten strzał z łabędziem też dobry.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
15.ten strzał z łabędziem jest niesamowity.Chciałbym coś takiego zrobić stałką i z mniejszym GO.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Wg mnie: 14 , za ciekawą kompozycje , kadr się ładnie równoważy. 12 - nie wiem za co , po prostu podoba się. Łabędź - bo nie dość że udany strzał , to ja jeszcze lubię "lotnictwo" ;-)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
13 - 15 są dość przyjemne dla mnie. Wiem o co w nich chodzi :) Najbardziej podoba mi się 15 ze względu na uchwyconą akcję - fajny moment. 13 - ciekawie wyszedł ten industrialny zachód słońca :) 14 - niby proste i banalne, ale podoba mi się spokój w kadrze i rozkład kolorów.
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
Kndr - wschód, ale nie czepiajmy się szczegółów ;) okolice 5 rano, po imprezie z okazji zdania indeksu na koniec roku. Z tego samego spaceru jest też oświetlona słońcem ulica, którą wrzuciłem wcześniej - i jeszcze parę innych, które pewnie też wrzucę ;)

Kwiaty w 14 były w odległości ok 3-4m ode mnie, a wieże w linii prostej około 250m.

A z łabędziami jeszcze parę mam, latały nad stawem jak głupie i parę udało mi się trafić. Szkoda, że nie więcej - ale to był początek mojego fotografowania w ogóle.

Dziękuję wszystkim za komentarze, obiecuje solennie jutro dodać następne 2-3 zdjęcia. A wieczorem może nawet parę nowych, jeśli pogoda pozwoli. Okazuje się nawet, że nie szło mi do tej pory tak tragicznie, zawsze miło wiedzieć :]

Dobranoc :)
Jakub

[ Dodano: 2009-03-03, 13:56 ]
Zgodnie z obietnica, parę zdjęć:

15 .


16.


17. Na koniec taka ostra przeróbka:


Pozdrawiam i liczę na komentarze :)
Jakub
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Fotki 15-17 są dla mnie całkiem przyjemne. 15 - podoba mi się obróbka, kolory i wyrazistość. Dla mnie ładny kadr. 16 - ciekawy jestem jak wyglądałoby B&W. Kadr OK. 17 - dla mnie eksperyment w połowie udany. Biała tonacja jest ciekawa dla mnie, ale sposób wycięcia nie do końca mi pasuje. Widać pozostałości po oryginalnym tle. Generalnie, w moim odczuciu, mogłoby posłużyć jako część większej kompozycji.
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
15tka to HDR z trzech ekspozycji -1,0,+1 z ręki (nie miałem wtedy jeszcze statywu), potem przerobiony w photomatixie.

Ha, 16 w BW? Przyznam, że na to nie wpadłem. Jak się tylko dostanę do swojego osobistego komputera, to zobaczę co można z tego zrobić.

Co do 17 - fakt, tło mogłoby być lepiej wycięte, chociaż dla mnie to zdjęcie nadal ma pewien urok, może ze względu na to, że Ewelina to bardzo sympatyczna dziewczyna :) Mam jeszcze jedno w takiej białej tonacji (chociaż zrobione zdaje się miesiąc później), ale to jak wyżej - muszę wrócić do swojego osobistego mieszkania i zarazem komputera :)

Dzięki za komentarz.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie obraź się ale 15tka od strony obróbki jest fatalna.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Yakoub,
14 super, bez dwóch zdań
15 z łabędzie fajna, ta druga 15 już gorsza, szczególnie na chmurach widać, że coś z obróbką nie poszło.
16 fajna, ja bym moze obcial ten slup z prawej i moze faktycznie BW
17 obrobka raczej nieudana
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
kulten: A można wiedzieć, co konkretnie jest spaprane? Nie obrażam się, po prostu jak wiesz jak możnaby zrobić to lepiej, to chętnie posłucham :)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Yakoub napisał/a:
kulten: A można wiedzieć, co konkretnie jest spaprane?


Na maxa przesaturowana zieleń, jeśli hdr to w myśl definicji takich cieni z takimi czerniami być nie powinno. HDR polega na tym (prawidłowy dodam) by nie było widać że to HDR, na tym polega sztuka. Posiłkowanie się photomatixem to kiepski krok przy dość niskich umiejętnościach choć ludzie nie chcą tego zrozumieć. Tu masz przykład prawdziwych hdrow: link

pozdro
:-B :-B
 

incogutto  Dołączył: 25 Gru 2008
12-za kollory-takie przyciężkawe
druga piętnastka za niepokój(tutaj widzę koledzy czepiają się to zły hdr ,że tak się nie powinno robić itp-ale na pewno jest coś co każe się zatrzymać na tym zdjęciu
17-ja to bym jeszcze rozjaśnił-tak żeby linia twarzy z prawej całkiem znikła,żeby twarz stała się jeszcze bardziej umowna
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
w zasadzie to już nic nie mam do dodania
widać, że coś kumasz tylko kwestia wytrenowania
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
12 i 14 bardzo fajne
15 łabędź jest po prostu super
15 ładne kolory fajnie ten HDR wyszedł (a propo łabędź też ma nr 15)
16 dosyć ciekawe
17 fakna obróbka
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
Dzięki za komentarze wszystkim :)
Wybaczcie, że tak długo czasu mi zajmuje updatowanie tematu, ale czasu brak na wszystko ostatnio - niestety (a może na szczęście? :P) fotografia to nie moje jedyne hobby. Tak czy siak, pochwalę się następnymi trzema zdjęciami, wolno kopać ;)
18. Z Channel Mixera nic nie chciało mi dobrego wyjść, więc popełniłem coś takiego:

19. Drugie zdjęcie w takiej formie, moim zdaniem lepsze. Więcej nie mam, jakby ktoś pytał :)

20. I taki mały snapshocik popełniony w czasie jednego z moich rozlicznych hobby ;)


Pozdrawiam i miłego kopania :)
Jakub

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach