ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Dla mnie pierwsze. Ja tam nie lubie zbyt wyszukanych zdjec natomiast lubie tematy lotnicze.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
9. git! Tylko jakby jeszcze światło skoncentrować bardziej na krzyżyku?
10 i 11 to jak dla mnie takie wprawki w makro. Bardzo poprawne, ale czy coś więcej? Choć w 11 to BW "robi efekt".
Portrecik do rodzinnego albumu. Nie ma się czego wstydzić, ale żeby czymś szczególnie chwalić to chyba też nie.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
okej :-D przyjmuję i dziękuję :-) i zastanawiam się jak zrobić dobry portret :D Niektórzy radzą : "podstawowa zasada łam wszystkie zasady oprócz kompozycyjnych", inni żeby robić jak w książkach, poradnikach itp :-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
jutokintomi napisał/a:
okej :-D przyjmuję i dziękuję :-) i zastanawiam się jak zrobić dobry portret :D Niektórzy radzą : "podstawowa zasada łam wszystkie zasady oprócz kompozycyjnych", inni żeby robić jak w książkach, poradnikach itp :-)


To przykład jak robić genialne portrety: http://www.qstra.pl/# .
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
hmmmmm to trochę potrwa zanim zamieszczę coś podobnego.

[ Dodano: 2009-02-26, 20:49 ]
Zdjęcia Zdziś :-P Wszystkie zrobione Heliosem 44k-4 58mm

13.


14.


15. Sklejone ze sobą 4 zdjecia


16. tutaj link podam bo zdjęcie za długie by było. Jest to panorama z 14 zdjęć. Po sklejeniu długość wyniosła 15288 pixeli. Myślałem, że komp mi siądzie przy obróbce hehe

http://www.digart.pl/zoom/3241471/Panorama.html
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Bardzo podoba mi się 11 - świetny błysk, wyrazistość, obróbka do B&W i kadr. Podoba mi się też 10 - bardzo przyjemne tło i ciekawa kolorystyka. 9 - klimatyczne, również bardzo mi odpowiada - bardzo dobra wyrazistość i czysty kadr, temat jasny i klarowny, przyjemne w odbiorze. 12 - dla mnie słabsze niż poprzednie portrety - oczy zbyt blisko centrum i w efekcie dużo miejsca ponad głową.

[ Dodano: 2009-02-27, 13:19 ]
Gratuluję panoramy z linku. Dobra robota :) Czterokrotny reset kompa był tego wart, w moim odczuciu. Bardzo przyjemnie ogląda się tego typu panoramiczne zdjęcia. 13 - bardzo ciekawa poza modelki, ładny kadr, ale trochę szkoda mi tego centralnego kadrowania (choć bez przesady). Nie jestem przekonany do winietki, ale też specjalnie mnie nie odrzuca. 14 - niefortunna mina modelki, nie podchodzi mi w takim ujęciu. Chyba wolałbym znacznie większe wypełnienie kadru postacią. 15 - ciekawy kadr, krzyż w mocnym punkcie jest wyraźnym akcentem panoramy. Niestety razi mnie trochę ziarno na niebie i taka jakaś burość zdjęcia. Panorama z linku jest o wiele lepsza pod względem technicznym, choć tutaj krzyż jest bardzo dobrym motywem.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
Witam. Kolejne zdjęcia. Ostatnio miałem mało czasu aby fotografować. Bronię się w czerwcu i byłem, że tak powiem na bakier z pracą :oops: ale udało się wyrobić w terminach :d teraz tylko obrona została :-?
16. helios 44K-4


17. helios 44K-4


18. helios 44K-4


19. tutaj nie pamiętam albo helios + pierścienie albo exaktar 135 + 2x pierścienie


20.


21. Helios 44K-4
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
20. robiona na Kozubniku?? :-)
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
kropelki sa swietne
przy 18 moze za duzo góry
21 bardzo fajne
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
tak to jest Kozubnik :D
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Hm... 21 mi się najbardziej podoba. Na macro się nie znam, ale zdjęcia w tej serii ogólnie bdb, natomiast jak pisałem 21 najbardziej mi leży. Świetna obróbka B&W.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
22. Kit + zew lampa błyskowa


23. Kit + zew lampa błyskowa


24. Beroflex 400mm - Ciężko się foci zawody motorowe manualem :p


[ Dodano: 2009-06-25, 22:17 ]
25. KIT i zawody na Żarze :)


26 Helios zejście z Babiej Góry


27 Helios + moje prowizoryczne studio :P (czyli lampa błyskowa "studyjna" nowo wymalowany pokój + blenda biała :P )


28 jak wyżej


[ Dodano: 2009-08-29, 11:12 ]
29.


30.


31.


32. Zamek w Ogrodzieńcu :) 22.08.2009r. Widziałem tam kilku panów i jedną panią z Pentaxami.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Odnośnie tego zamku to hm tam gdzieś w okolicach wspinacze nie działają?
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
Kolejna porcja moich wypocin:-P

33.


34.


35.


36.
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
tak skromnie powiem, ze 31. jakos mi podchodzi bardzo. 35 - fajowy pomysl, kadr chyba poszedl za bardzo w prawo (krzak). 36 - nieeeezleee, tylko znow bym chyba z kadrem cos zachachmecil. Tyle, ze ja ogolnie to za bardzo sie nie znam :->
 

Foidekk  Dołączył: 27 Sie 2009
22 - fantastyczna, dynamiczna kompozycja, choć można by nieco przyciąć
36 - super !!! długo nad tym zdjęciem pracowałeś, tzn. ile robiłeś prób aż osiągnąłeś ideał ?
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Zdjęcia makro są super.
22 bardzo fajnie wyszło niebo i ciut mniej prawej strony by się przydało.
31 i 36 świetne. Zastanawia mnie jak uzyskujesz tak ładne niebo, filtr czy PS ?
33 zdjęcie miało być dynamiczne ? Jak tak to nie bardzo wyszło ale ogólny odbiór ok. Fajnie światło umieściłeś.
Też zaczynałem od fuji 6500 8-)
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
Foidekk prób było dużo :D cała łazienka zalana, jakoś trafić sobie nie mogłem do kieliszka :-P
DeKa 33 w założeniu miało być dynamiczne a wyszło ja wyszło. Zdjęcie robiłem w bardzo małym pomieszczeniu. Co do nieba to na obiektywie był polaryzacyjny założony. Później podciągnięty niebieski w programie do PEF-ów :)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
33.Ciekawie i dynamicznie mimo centralnego kadrowanie(obciąłbym dół).W czerni na bluzie brak szczegółów i dookoła niej jest biała poświata.
34.Niebo solidnie przesaturowane,obcięta stopa.
35.Z pomysłem,wyszło OK.Przeszkadza trochę ostry cień na koszulce modela i kolory nieba do korekty w dół+stempelkowanie paprochów.
36.Najbardziej mi się spodobało z tego setu :-)
ps.też lubię ruch na fotografii.
 

M0NIA  Dołączyła: 22 Wrz 2009
4,16-17,19,31,33-36
bardzo fajne zdjęcia :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach