Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
W przypadku obrabiania zdjęć różne mogą być cele. Jedni mogą dożyć do jak najlepszej dokumentalnej jakości zdjęcia, inni do bardziej „artystycznej” ekspresji, w której nie wszystko zawsze jest wyraźne. W przypadku tego zdjęcia mi podchodzi bardziej ta druga opcja i tylko to chciałem stwierdzić.

A jako że zostałem wywołany do tablicy, tutaj jest moja propozycja:
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Demsey, zwróć tylko uwagę co stało się z tłem na tym zdjęciu, zwłaszcza z prawej strony. Kompletny brak szczegółów, jedno wielkie przepalenie. No ale to już Twój zamysł. Ja jestem na nie, wolę nieco bardziej "naturalną" obróbkę.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Demsey napisał/a:
jedni mogą dożyć do jak najlepszej dokumentalnej jakości zdjęcia, inni do bardziej „artystycznej” ekspresji, w której nie wszystko zawsze jest wyraźne.

Każdy może schrzanić cokolwiek i powiedzieć, że to dzieło sztuki i taki był od początku jego zamysł. Nie chcę być złośliwy, ale do bardziej "artystycznej ekspresji" dążą bardzo często ci, którzy nie opanowali podstawowego warsztatu. Łatwo być oryginalnym "artystą", trudno solidnym rzemieślnikiem.
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Benek, masz całkowitą rację. Może być — i często jest — tak jak mówisz. Niemniej w przypadku tego zdjęcia rzemieślnicza obróbka mająca na celu odwzorowanie szczegółów do mnie nie trafia. Po prostu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach