sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
najbardziej podoba mi się 2 i 3
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Najlepsza 7, a potem 5 ale na wszystkich trochę ostre i chyba twarde światło. Kadrowo odwrotnie tzn 5 lepsza - w 7 przyciął bym trochę góry i minimalnie z lewej.
Na jakiej ogniskowej robiłeś te zdjęcia?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Portret nr 5 zdecydowanie najlepszy.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
1 i 2 najbardziej mi się widzą ze wszystkich do tej pory pokazanych zdjęć. Zdjęcia z koleżanką za miękkie moim zdaniem i za zwykłe. Sorki. Za to 1 zdecydowanie się wyróżnia. A 2 jest miłe dla oka.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
seele napisał/a:
Najlepsza 7, a potem 5 ale na wszystkich trochę ostre i chyba twarde światło. Kadrowo odwrotnie tzn 5 lepsza - w 7 przyciął bym trochę góry i minimalnie z lewej.
Na jakiej ogniskowej robiłeś te zdjęcia?


Zdjęcie 7 na 50 mm , zdjęcie 5 na 55 mm. f/8 , kit. Zastosowano lampę FGZ 540 , błysk odbity od sufitu i odbłyśnik wysunięty w górę, palnik pionowo.

[ Dodano: 2009-02-19, 22:10 ]
kulten napisał/a:
1 i 2 najbardziej mi się widzą ze wszystkich do tej pory pokazanych zdjęć.


Masz na myśli zdjęcie z płytami ? W jaki sposób uważasz że się wyróżnia ? Chętnie posłucham szczerej opinii na temat tego zdjęcia. Dziękuję z góry za poświęcony czas.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Tak to z płytami, ma swój urok to zdjęcie, jest zabarwione pozytywnym przesłaniem.
A z dziewczynką bo ładna ostrość na włosach, które dodatkowo ładnie są ułożone. I tez niesie ze sobą pozytywną dawkę. Gdyby każdy miał takie zdjęcia rodzinne w albumie to byłoby świetnie .
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Zdjęcie 5 jest, według mnie, najlepsze. Ładna modelka :) Na 6 coś mi nie pasuje ze światłem - jakby zbyt mocne od góry. Dla mnie wyszły zbyt głębokie cienie w dolnej części policzków. Na 7 też mi coś nie gra ze światłem i brakuje błysku w oczach :)
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
8) Helios , f/4 - próba portretu na dworze, lekkie crossowanie cyfrowe.


9) Kit , f/5.6 - próba portretu w domu przy zabawie
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Modelkę masz rewelacyjną i portrecik na fotce 9 bardzo mi się podoba. Miękkie rysy, piękne duże wyraziste oczy i ładna obróbka do B&W. Na fotce 8 też bardzo fajny portret - szczery, zaraźliwy uśmiech. Podoba mi się. Obróbka nie do końca mi pasuje, choć nie mogę powiedzieć, że mi się nie podoba. Po prostu widzę na pierwszy rzut oka, że zdjęcie jest kombinowane i nie leży mi odcień skóry.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
8. moze przez to crossowanie zrobily sie przekrwione bialka oczu
9 fajne ale troche przeostrzyles oczy. Jeszcze dales rozjasnianie i rozmycie zeby zwrocic uwage na oczy.Ale fajne

Pozdrawiam
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
bardzo fajny portret na 9
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
9 super
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
9 super
10 troszkę za mało na dole. Gdzie to było zrobione?
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
a ja może trochę przekornie opowiem się za 1 ponieważ:
- bardzo leży mi kadr (jego czystość, estetyka)
- w zestawieniu z powyższym pasuje mi światło
- poprostu kompozycja wg. mnie jest najbardziej ciekawa

z pozostałych no cóż... widać jakiś zamysł ale też jakby pośpiech w robieniu zdjęć, tak z grubsza to:
2 - nie pasi mi kadr ani światło, tło psujące efekt
7 - kadr uważam za totalną pomyłkę
9 - kadr do przyjęcia ale światło masakruje modelkę

myślę (jako amator!), że wiecej uwagi powinieneś przykładać do światła i kompozycji ale totalnej tragedii nie ma ;-) , trochę pracy przed Tobą
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kndr napisał/a:
a na 1 nie widzę powodu, dla którego zrobiłeś zdjęcie.

no jak to? toz to okladka nowego albumu autorstwa brata! 8-) , moim zdaniem dodac tylko tytul/nazwisko i dawaj na polki w empiku!
ale zarty na bok... ;-)

2. nic dodac nic ujac
3. tez uwazam, ze troche za malo wody u dolu, ale poza tym, respect
4. popracowalbym nad ramionami dziewczyn, zwlaszcza pierwszej od lewej, miekszy pedzelek chyba zalatwilby sprawe doriabianego bokeh do calkowitej nierozroznialnosci miedzy pre- a post-produkowanym
9. kolejny udany portret, ale cos mi z tylu glowy kolacze, ze troche faktury skory brakuje, za gladkie lico, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia do ogladania twarzy przynajmniej muśnietych czasem :), a moze to troche "promieniujace" policzki (przynajmniej na moim monitorze, co tez ma znaczenie).
w kazdym razie juz teraz zaopatrzylbym sie w pozwolenie na bron, bo za 10 lat, to sie inaczej od amantow nie bedzie dalo opedzic... :D
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
kndr napisał/a:
...a na 1 nie widzę powodu, dla którego zrobiłeś zdjęcie


może powodem było to, że człowiek ze zdjęcia w końcu znalazł coś co go kręci
mieć w ręku starą, zdartą płytę tak kultowego zespołu... BEZCENNE, kndr może nie zdajesz sobie sprawy ale rekord sprzedaży albumu "The Dark Side of the Moon" do dziś nie został pobity (chyba, że coś się zmieniło :-/ ). Na liście bestsellerów "Billboardu" wisi od ponad 1500 tygodni! Radzę posłuchać tego albumu od deski do deski (tylko nie odleć :evilsmile: ). Polecam jeśli szukasz muzy zatrzymującej czas.
Wracając do fotki to oprócz człowieka 3mającego w rękach wiekopomny album ja dostrzegam pewną aurę, pewien błysk jakiegoś podniecenia, oszołomienia (coś jakby dziecko otwierające prezent) i to jest dla mnie wystarczającym powodem wyzwolenia migawki. Technicznie nie wszystko musi być wymiziane.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
10) Portret nie koniecznie na wesoło przy zabawie

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Przedostatnie (które jest bardzo ładne) dużo lepsze niż ostatnie.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
OT
Artooro, co nie oznacza, że krytycy nie zjechali Pink Floyd`ów.
Po dzień dzisiejszy poniektórzy mówią/uważają, że PF, to takie niezbyt - technicznie granie, a większość swoich płyt nagrali w erze "walenia murów".
Podaż, czasowa koniunkura na towar...
Co by troszku wyjaśnić, słucham ich prawie na co dzień:-)
PS
Lubię popatrzeć na zdjęcie nr 2 i 4.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
11) To samo co zdjęcie nr 8 tylko w BW , może będzie lepsze


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach