ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
[ederlezi] zdjęcia do oceny
Przedstawiam kilka swoich zdjęć zrobionych w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Komentarze mile widziane

1) Pentax K10d + kit


2) Pentax K10d + Helios 44m4 f/2.0


3) Pentax K10d + kit


4) Pentax K10d + kit
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Wszystkie fotki jak dla mnie są fajne, ale najbardziej podoba mi się 3.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
nie bede orginalny 3 najlepsze.
fajny portret ta 2
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
2 i 3 najbardziej przyciągają mój wzrok, ale z różnych powodów. Jeśli miałbym wybierać to wskazałbym na bardzo przyjemny portret na zdjęciu 2. Podoba mi się piękne rozmycie i ostrość oczu. Poza tym bardzo przyjemny wyraz twarzy dziecka. Naprawdę przyjemnie się na nią patrzy. Na 3 oczywiście niebo zwraca uwagę - tak niesamowite, że aż mam wątpliwości czy aby na pewno naturalne :) Kadr też całkiem fajny. 1 i 4 nie są złe, ale jakoś tak bez euforii do nich podchodzę :) Na 4 troszkę za słabe emocje na twarzach i poobcinane stopy a na 1 nie widzę powodu, dla którego zrobiłeś zdjęcie.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
1 może i trochę albumowe ale kadr dość dobry no i te płyty ...
2 fajny portrecik pokazujący całą miekkość otwartego Helioska,
3 najbardziej efektowne choć trochę mało wody (dół) - myślałem w pierwszej chwili, że to z Tall Ships
4 wygląda trochę jak fotka z ... kolonii czy obozu
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
seele napisał/a:
1 może i trochę albumowe ale kadr dość dobry no i te płyty ...
2 fajny portrecik pokazujący całą miekkość otwartego Helioska,
3 najbardziej efektowne choć trochę mało wody (dół) - myślałem w pierwszej chwili, że to z Tall Ships
4 wygląda trochę jak fotka z ... kolonii czy obozu


3 i 4 zdjęcie są z tej samej imprezy , Dni Morza 2008 w Szczecinie. Zdjecie pierwsze planuję powtórzyć raz jeszcze , założę Heliosa i ustawie f/2 z ostrością na płyty. Jak tylko model ( mój brat ) mnie odwiedzi. Zobaczę , czy uda mi się zrobić mniej albumowe. Kadr i układ płyt zostawię, myślę nad innym wyrazem twarzy , może patrzący się w obiektyw , rozmazany naturalnie małą głębią , mówiący coś w stylu "To są najlepsze płyty jakie znam"

Zdjęcie zrobione właśnie dla tych dwóch płyt. Początkowy zamysł to było zdjęcie na naszą klasę , ale myślę że chyba coś w sobie ma , tylko inaczej z tą przesłoną trzeba spróbować i z innym obiektywem.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
O! Mam tego Exodusa (Pinka Floyda oczywiście też). "The most beatufil day". Świetna płyta. Kurcze, muszę wreszcie ten przedwzmacniacz (czy co tam) gramofonowy spasować i czarnych płyt poszukać.
A zdjęcia jak zdjęcia. Na kolana nie rzucają.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
kndr napisał/a:
... a na 1 nie widzę powodu, dla którego zrobiłeś zdjęcie.


Zrobione dla tych dwóch płyt. Powtórzę to samo Heliosem na f/2, ostrością na płytach i z inną miną jak mnie model znów odwiedzi.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dobry pomysł z tą powtórką 1-go zdjęcia tylko potrenuj konwersje do bw i oświetlenie bo tu trochę jasno wyszło - no i otwarty Heliosek przy nadmiarze światła ma tendencje do blików i innych takich...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dla mnie 3, lubię takie widoczki.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Próba portretu koleżanki która wpadła na chwilę

5)


6)


7)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ederlezi, rozumiem, że na zdjęciu nr. 4 zrobiłeś rozmycie tła na komputerze?
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Eldred , nie pamietam , to stare zdjecie :-) Nawet do końca nie jestem pewny czy to na pewno był kit. Tak przypuszczam , ale równie dobrze mógł to być Helios.

A , już sobie przypomniałem.

To zdjęcie ma bokeh lekko "dorabiany" komputerowo , miałem wtedy założonego kita , to było podczas Dni Morza i nie miałem czasu na zmianę obiektywów. Tylko w jakim programie rozmyłem tło , już nie pamiętam.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pytałem bo kitem takiego efektu raczej się nie da uzyskać, no chyba że by miał f1.4 na kącie np 28-35mm. A jest całkiem przyjemnie dodany, gdybyś nie napisał, że to kit to bym się chyba nabrał. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ederlezi, popraw s912 na s800 bo nie widać nic.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
plwk, chyba obrazki z picassy się nie wczytują , spróbuję umieścic na inym serwerze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wczytują się - poprawiłem link do pierwszego.
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Dziękuję plwk, dopiero teraz załapałem o co chodzi z tym s800.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
z ostanich portretów najbardziej podoba mi sie ostani czyli 7
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
pinus, to tak jak wszystkim ( w tym modelce ) a mi jakoś najbardziej się widzi 5 , stąd też chciałbym posłuchać opini innych :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach