z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
[z_miodem] moje zdjecia
Witam kolezanki i kolegow
kilka zdjec na poczatek - Wy juz wiecie co z tym zrobic;]
1. Amigo ;) (samsung digimax s500)

2. (kasetka + M50/1.7)

3. (kasetka + smc28-70/4)

4. (kasetka z krotkim kitem)

5. (kasetka + pentacon 135MC ale moge sie mylic)


pzdr
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
Z miodem, 1 i 2 - płasko emocjonalnie i nie opanowane światło, chłopaczek ginie w kadrze - nie widać też jego oczu, 2 w dodatku szaro-szare - pewnie miało być B&W ;-)

3 lepsza ale... tylko trochę (dalej brakuje emocji, światło trochę chyba przypadkowe...

4 najlepsze z serii - ciekawe - podoba mi się :lol:

5 - kadr z potencjałem - ucięta skała w moim prawym rogu psuje jednak kompozycję, troszkę też mz mało kontrastu.

W każdym razie dawaj dalej ;-)

PZDR
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Dziś mogę mieć "dzień pastwienia się nad fotografami". No to do dzieła :evilsmile: :
1. Cień na oczach - to chyba źle. Kompozycja się nie broni - tak IMHO. Cóż interesującego jest w tej pustej ścianie?
2. Mnie się wydaje, czy ostrość nietrafiona? Zdjęcie takie bez wyrazu - fajniej by było chyba z innego kąta pokazać - taką drogę wyznaczoną opadłymi liśćmi. Teraz wygląda na kompletny przypadek, a mir z tyłu temu zdjęciu MZ nie pomaga.
3. Pokaleczyłeś chłopaka tnąc mu te nogi tak trochę bez sensu.
4. Interesujące. Te postacie jakoś giną zupełnie, a może byłoby warto je wydobyć - tylko nie wiem jak ;-)
5. Nie ten kadr, nie to światło.
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
Rafal K, matb - dzieki za komentarze :-B
tak jak teraz patrzę na te zdjęcia to faktycznie popełniłem - ten, tego ten - tak jakby pstryki... co prawda zdjęciom 2, 3 i 4 starałem sie poświęcic więcej czasu - ale... no właśnie chyba za mało...

Mam jeszcze kilka zdjęc, które chciałbym pokazac (kurde to wciąga :mrgreen: ) - ale bez przesady, na razie trzy. Poza nr 6 w reszcie drażni mnie tło... stad tez sa B&W (a przynajmniej mialy byc;-)
6. (k100d + M50/1.7)

7. (k100d + bodaj chinon 70-200)

8.(k100d + smc 28-70/4)


pozdrawiam cieplutko
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
8. mi się najbardziej podoba. W 7. takie tło może być, ale przesunąłbym się trochę w bok, żeby samochód w centrum trochę psuje kompozycję.
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
djack - 8-mke sam też bardzo lubię, choc syn zażyczył sobie wtedy, żebym zrobił zdjęcie cukierkowi :-D
Siódemka z kolei to jedno z pierwszych zdjęc jakie zrobiłem kasetka (choc nie jestem na 100% pewien, ze z tym szkłem - mogłem coś pomylic :-/ no ale mniejsza o szkło) w kazdym razie wspomniany pojazd hamował przed rondem i patrząc na to zdjęcie w kolorze nie idzie oderwac oczu od świateł stopu... kurde, a było zrobic krok w lewo...
Rafal K, matb - no to mi Panowie daliście z tą 5-tką... :-B - wróce do tego ;-) mam nadzieję w niedalekiej przyszłości (raptem pół godzinki drogi)

A tymczasem kilka z serii "ptaki przyrody" ;)
wszystkie z kasetki + smc M135/3.5 / crop'y a jakże ;-)

9. I Sekretarz


10.

nie drażnią Was te krzaki na dole?

11.


12.

(siedziało i siedziało to ptaszysko na tym "prawie bilboardzie" tak jakby specjalnie czekało aż mi slepia zaczna łzawic, albo baterie całkiem padną, ale chyba sie opłaciło wytrzymac.
milej nocki :-)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
ptasiory świetne, zwłaszcza 10 i 12
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Z_miodem, ta latarnia z 1 serii zdjec to wyglada mi znajomo.
Czy to nie jest zatoka Firth of forth naprzeciwko Edynburga???

Lupus
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
gelopa - szkoda, ze 10-tki nie naswietliłem lepiej... zdjęcie zrobione w okolicy południa, ja stałem na północ od ptaszyny...

CanisLupus napisał/a:
Z_miodem, ta latarnia z 1 serii zdjec to wyglada mi znajomo.
Czy to nie jest zatoka Firth of forth naprzeciwko Edynburga???

5 z geografii :mrgreen: dokładniej to w okolicy miejscowości Elie nad wspomnianą zatoką

Nigdy ptaki nie były moimi ulubionymi zwierzakami, ale zacząłem na inne inaczej patrzec odkąd popełniłem im kilka pstryków... czytałem na forum, że aparat leczy również podskakiwanie na widok pająków ;-)

Poniżej zdjęcie - w sumie chyba niczym sie nie wyróżnia (za duzo ludzi, dopiero po chwili widac co przedstawia), ale zazdroszcze tej pani ujęcia ;-) I to jej opanowanie...
13.

Jak sądzicie - gdyby zostawic panią i ptaszka w kolorze, a resztę widowni w B&W - pomogłoby samemu zdjęciu?
miłego dnia :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
spróbuj

bo na razie to ciężko w pierwszym momencie ptaszysko zauważyć
w tej chwili można powiedzieć że to jest zdjęcie w stylu:
"when you see it, you will shit bricks" ;-)
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
z_miodem napisał/a:
Jak sądzicie - gdyby zostawic panią i ptaszka w kolorze, a resztę widowni w B&W - pomogłoby samemu zdjęciu?
miłego dnia :-)


tylko nie to, może nieco odsycić żeby wizualnie się główny motyw wybijał, może delikatnie rozmyć, wszystko tylko nie kolor+bw, bardzo łatwo przejść tym krokiem przez granicę photoshopowej tandety
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
czas na nastepne fotki ;-) - dzis delikatny rozrzut tematyczny :mrgreen:
14. k100d + krotki kit + polar


15. kasetka, smc 135/3.5


16. ME Super + smc 50/1.7, filtr zielono-żółty, ilford panF 50, wołany w łazience w d-76, potem jakis superhiper skaner w punkcie foto w supermarkiecie, "obróbka" w faststone


pzdr
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
14. Ładny widoczek, chociaż troszkę bym rozjaśnił i dodał kolorków

16. Dobre, chociaż mi osobiście przeszkadzają wszechobecne paprochy. Gryzie się to IMO z nowoczesnym strojem modelki - gdyby była ubrana a'la lata 70-80 to by byłą gitarra :) No, ale ja się nie znam :>
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
14 piękne miejsce, którego totalnie nie wykorzystałeś. Balans bieli do poprawki. Za ciemno, zbyt mocny kontrast. Nie wygląda byś to zdjęcie cokolwiek poprawiał po wypluciu przez puszkę mimo, że ewidentnie istnieje taka konieczność. Tu masz przykład jak od strony obróbki powinno to prawidłowo wyglądać, podobny klimat tyle, że z Walii link (zdjęcie zapożyczone od tego pana: link 2. Warto naśladowac innych.
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
Apropos 14 - fakt nie poświęciłem w lightroomie temu zdjęciu zbyt wiele czasu, ale - kurcze - u mnie ta 14-stka tak żle nie wyglądała... przynajmniej do wczoraj - spróbowałem ponownie skalibrowac monitor i chyba widze co macie na mysli :-/

kulten napisał/a:
Tu masz przykład jak od strony obróbki powinno to prawidłowo wyglądać, podobny klimat tyle, że z Walii

a czy to czasem nie jest hdr? (o którym zresztą nie mam pojęcia) - tak tylko pytam. Podoba mi się - nie ukrywam :-)

Yakoub napisał/a:
16. Dobre, chociaż mi osobiście przeszkadzają wszechobecne paprochy. Gryzie się to IMO z nowoczesnym strojem modelki - gdyby była ubrana a'la lata 70-80 to by byłą gitarra :) No, ale ja się nie znam :>

Moda nie jest moja mocną stroną ;-) A paprochy - ja lubię; szczególnie, że te akurat są "własnoręczne" :mrgreen:

dzięki za komentarze :-B

Dziś trochę nieba ;-)

17. k100d + taki stary, straaasznie wielki i ciężki tamron (M42, bodajże 80-220/4)


18. k100d + krótki kit, polar


19. k100d + SMC M 135/3.5


20. kasetka + smc 28-70/4


pozdrawiam
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
z_miodem napisał/a:

a czy to czasem nie jest hdr? (o którym zresztą nie mam pojęcia) - tak tylko pytam. Podoba mi się - nie ukrywam :-)


To nie jest Hdr tylko prawidłowo pstryknięte zdjęcie z użyciem szarego filtra połówki i właściwe obrobione.

Zdjęcie 1 to na razie najbardziej prawidłowe jakie tutaj pokazałęś i całkiem niezłe. Troszkę za dżo tej czerni na dole, można skorygować używając Dodge tool w PSie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
z_miodem napisał/a:
czas na nastepne fotki

A mnie zdecydowanie najbardziej podoba się Twój avatar :mrgreen:
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
kulten napisał/a:
Zdjęcie 1 to na razie najbardziej prawidłowe jakie tutaj pokazałęś i całkiem niezłe.

Raz do roku to się i garbaty wyprostuje :mrgreen: , ale dziękuję :-)

kulten napisał/a:
Troszkę za dżo tej czerni na dole, można skorygować używając Dodge tool w PSie.

Gdyby skorygowac dolną częśc, widac by było pewnie więcej szczegółów dachu budynku, co wg mnie zepsułoby zdjęcie - nie wiadomo by było na co patrzec: na niebo czy na ten dach.

rychu napisał/a:
A mnie zdecydowanie najbardziej podoba się Twój avatar :mrgreen:

rozłożyłeś mnie na łopatki :mrgreen:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sorry, przez idiotyczną klawiaturę z szwankującym klawiszem wkradł się błąd. Pisałem bowiem o zdjęciu nr 18 :mrgreen: .
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
a to tam nie było dachu :mrgreen:
BTW - to jest to samo miejsce jak na 14-stce, północny kraniec jeziora Loch Ness w miejscowości Dores, na prawdę przepiękne miejsce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach