rafal_rn  Dołączył: 13 Sty 2009
[rafal_rn] pierwsze fotki
początki z cyfrowym lustrem ;) jak to zwykle początki bywają trudne, ale z czasem człowiek
nabierze wprawy :) uwagi mile widziane :-P

1.



2.



3.



4.



5.



na razie bez obróbki (tylko to, co oferuje soft aparatu)
K100D Super + kit 18-55mm
 

Lechu67  Dołączył: 18 Gru 2008
Też jestem świeżutki, więc moje uwagi pewnie mocno amatorskie, ale na podstawie tego co udało mi się obejrzeć na forum to wg mnie tak :
1 - przeszkadza ta pierdółka w głębi i niebo za mało wyraziste,
2 - brak ostrości na zamku, niebo jw.
3 - ja dla mnie bardzo dobre, lubie takie klimaciki,
4 - fajne ujęcie, ale za szare
5 - dobre, ale budynki trochę za mdławe.
 
rafal_rn  Dołączył: 13 Sty 2009
ad. 1 ta "pierdółka" w głębi to bus, był na ręcznym, nie dało się przepchnąć :mrgreen:

co do nieba, to niestety od początku z tym walczę :-x nie jestem zadowolony, teraz pogoda kiepska to nie ma nawet na czym po testować :-(

4a



4b





i jeszcze z kompakta :-P Sony DSC-P8

6.


7.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
najfajniejsze 1,2,4b, choć i tak przeszkadzają mi gałęzie- wchodzą nieładnie na zamek, a pozatym przy 1 dało by się uniknąć zbednego asfaltu na dole, oraz gałęzi na górze kroczkiem wprawo. (może też bus by odjechał z kadru ;))
 
rafal_rn  Dołączył: 13 Sty 2009
co do tych gałęzi na 2 to chciałem sprawdzić, jak wyjdzie głębia ostrości, a że ogólnie fotka mi się podoba to ją wrzuciłem, na większym formacie pokazuje odległość, jak jest do tego "zamku" (urzędu:P) jak je zobaczyłem to przypomniała mi się taka radziecka zabawka (okulary do których się wkładało takie slajdy, sprawiały wrażenie, że obrazki były w 3D -stereoskop to się chyba nazywało)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
data na zdjęciu to już przegięcie :-?
 
rafal_rn  Dołączył: 13 Sty 2009
Artooro napisał/a:
data na zdjęciu to już przegięcie :-?


czasem trudno skatalogować większą liczbę zdjęć bez dat :-P mnie to nie przeszkadza, a na portretach, czy takich, które mają iść "na ścianę" dat nie wstawiam :-P raczej do tych mających charakter "dokumentu" z jakiejś wyprawy :-P
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Typowe zdjęcia typowego początkowego pstrykacza. Przeglądaj zdjęcia innych i rady jakie im się udziela a uczynisz postępy :) .
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Ekspertem nie jestem, sam mam dużo niedociągnięć, ale:

1 i 2 - krzaczory
3 - przydałoby się wyciągnąć cienie
4 - Taki sobie widok z okna. Na dodatek brzydka obróbka do bw, a raczej szarych szarości.
5 leci na prawo i przydałoby się lekkie wyciągnięcie cieni

powodzenia ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
6 jest dla mnie dobrym materiałem do obróbki, ale ta data kładzie na kolana całość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach