react  Dołączył: 25 Sty 2009
Raven napisał/a:
react, nie obraź się, ale czerpanie wiedzy naukowej/fachowej z programów na Discovery ma taki sam sens jak opieranie badań naukowych na artykułach np. z gazety "Wiedza i Życie".
Czasami po prostu wystarczy zdroworozsądkowe myślenie.

Na temat Czarnobyla powstało tyle mitów, że zwykłemu człowiekowi ciężko odróżnić prawdę od fałszu i dlatego trzeba na wszystko patrzeć z przymrużeniem oka.

Np. sprawa wzrostu zachorowalności na daną chorobę. Po katastrofie przeprowadzono wielokrotnie więcej badań niż zwykle, to i wykryć było więcej. Oczywiście promieniowanie też miało wpływ, ale czasami mniejszy niż mogłoby się wydawać.

Sprawa śmigłowca wykręcającego się pod wpływem promieniowania to już szczytowe osiągnięcie mitomanów.


pisałem przecież ze zawadził nie przeczytałeś tego ?
po 2 nie przeczytałeś ze wiedzy nie naczerpałem na Discovery ani z gazety tylko z filmu zgranego z TVP 2 na VHS w 199* roku o nazwie "Dzwony Czarnobyla" po trzecie porostu pytam a odpowiadasz skutecznie i adekwatnie ośmieszając lekko mnie a zarazem przecząc to co przed chwila napisałeś ...po czwarte ja nie twierdze ze helikopter się zgiął czy łopata (STOPIŁA) się od promieniowania... pisze to co mówią w tym filmie .. przedstawiłeś i przedstawiliście dowody ze tak nie może być i jest git... a to co pisze to po prostu pytam z ciekawości co wy na to i właśnie wywnioskowałem polekku już ze lekko plątasz się w tym co piszesz ale to takie moje zdanie pedagogiczne ....
jednym słowem dawaj jedziemy do Czarnobyla a potem na :-B

pozdro...
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
Chłopy,
Nie ma sie co klucic !! Trzeba tam jechac i sami ocenimy :-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Cichajta już... czas w drogę ruszać a nie się wykłócać.

[ Dodano: 2009-02-19, 17:41 ]
arekc2000 napisał/a:
gorky napisał/a:
Ja bylem w Zonie

A zrobiłeś sobie piknik na skraju drogi? ;-)

Ja biorę kiełbaski. Kto weźmie musztardę?
 

react  Dołączył: 25 Sty 2009
ja się nie kłócę....
jak się będę kłócił każdy to na forum zauważy uwierzcie :mrgreen: :-P


ja wezmę krewetki :lol:
a kto bierze browary ?

w pracy mamy częsty kontakt z Ukrainą mamy tam swoje przedstawicielstwo...
pogadam z naczelniczka co tam jeździ ze 5 razy w miechu do nich dowiem się może cusik ... dziś jej w pracy nie było....
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
panowie z biurem podróży...to lipa...moich 2 dobrych znajomych było widziało siedziało (5 dni koszt około 1500zł ) było ich w sumie 15 osób.ale pomieszkiwali u ludzi...nie mam czasu dziś pisać wszystkiego konkluzja jest taka że kumple wymiękli.powiedzieli że klimat+pustka+cisza+opowiadania wieczorami=zaj... horrorek ... mówią że te miejsce tworzy taką atmosferę że człowiek czasami nie wiedzieć czemu wpada w panikę/boi się nie wiadomo czego.
btw.jak coś to się pisze...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
gajos007 napisał/a:
mówią że te miejsce tworzy taką atmosferę że człowiek czasami nie wiedzieć czemu wpada w panikę/boi się nie wiadomo czego.

To prawie tak jak miastowi w lesie ;-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Cytat
ednym słowem dawaj jedziemy do Czarnobyla a potem na :-B

Byle nie ichniejsze, bo nie chcę potem świecić przy sikaniu... ;-)
 

react  Dołączył: 25 Sty 2009
Znajoma dała odpowiedz...

Niestety nie ma wglądu do innych biur podróży .. jedynie do niektórych... ale oni tego nie organizują .. sami też nie zrobią takiej wycieczki...dodała jednak by szukać w biurach warszawskich tam prędzej....
jednakże jak się czegoś dowie cokolwiek da znać ...

pozdrawiam...
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja myślę, że chyba najlepiej będzie uderzać do Krakowa.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Czemu sądzisz, że do nas? My bidna prowincja jesteśmy, ponoć nawet w warszawie nie ma kierunkowskazów na Kraków :-P .
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Bo wyśta są najbliżej a to już nie perwszy wypad organizowany przez wasiejsze biuro :-P
 

react  Dołączył: 25 Sty 2009


DLA ZAINTERESOWANYCH
 
arecki2009  Dołączył: 27 Kwi 2009
czarnobyl wyjazd
ja byłem tam już 2 razy i właśnie jadę tam ponownie. Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć to tutaj jest więcej informacji:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=468875#468875

PZDR

Arek

[ Dodano: 2009-11-12, 20:25 ]
relacja z naszej ostatniej wyprawy foto/wideo z Czarnobyla i całej strefy znajdziesz tutaj:

http://www.podniesinski.pl/portal/?p=1915

Pozdrawiam

Arek

[ Dodano: 2010-08-30, 11:57 ]
I wyprawa do Czarnobyla LINK
II wyprawa LINK
III wyprawa LINK
IV wyprawa LINK

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach