Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
gryze sie z myslami o ...
jest oferta nowego od producenta (jakas resztka magazynowa? to ostatni egzemplarz). Jezeli sie na niego szarpne (bo jest drogie) to mozliwe ze nowe body bedzie musialo poczekac :-( . Wydaje sie ze 50/1.2 (na cyfrowym body) to byloby rewelacyjne szklo portretowe, sadzac po ogniskowej i jasnosci, czyli cos na czym mi zalezy. Macie jakies doswiadczenie z tym szklem?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
o kurczę, kiedyś (parę lat temu można bylo kupić na aukcjach, teraz prawie się nie widuje), ale nówka to wogóle odlot. Nie napiszę o jakości z własnych doświadczeń, bo nie miałem, ale ze słyszenia to fajne szkło. Wszystko jednak kwestia ceny (skoro mówisz, że musisz się szarpnąć, to niech doradzą bardziej kompetentni). Powiesz za ile?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
400GBP :-/

[ Dodano: 2006-11-30, 15:49 ]
Tutaj cos znalazlem http://www.photographyrev...x-50_mm_89_9_mm
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja tam się na portrecie nie znam, ale przy zdjęciach portretowych musze przymykać moje 1,7 do 2,8 bo mi wychodzi oko ostre a nos już nie. Ja bym nie kupił - ale jak pisałem - ja się nie znam.

DOF dla 50 przy 2m: f2,8 - 17cm; f2 - 12cm; f1,4 - 9cm

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
chyba pojde za ta rada "Regarding the Pentax lens in question, you are not paying for additional quality, you are paying for additional, cutting edge speed. If you don't need it, don't buy it, you're wasting money." i dam sobie spokoj . I dla zapomnienia sprawy :-B Sumienie (albo zona) by mnie zagryzlo gdybym tyle wydal na szklo ...

[ Dodano: 2006-11-30, 15:53 ]
Tutaj jest ta oferta http://www.srsmicrosystem...sp?id=65&Page=2
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alkos miał K 50/1.2 - to ta sama optyka co A, ładnie sie uśmiechnij do niego - to może cos powie
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tzn. na Limiteda wydalem wiecej i zona mnie nie uszkodzila, ale zaplacilem za co innego ... no wlasne.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
400GBP


Duzo za duzo. W japonii chodza po 1600pln... usmiechnij sie moze do Piotra B. :-)

A co do szkla - GENIALNE bez dwoch zdan.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdaje się, że LTD kupiłeś 31 tak? Nie masz stopki. Ja będę robił portrety 77ka w przyszłym tygodniu i zobaczę co i jak przy takiej ogniskowej (ale chyba na f2,0, a nie na 1.8) Wtedy mogę się wypowiedzieć, a Ty może popatrz na to:
link do giełdy
Możesz mi coś zamówić ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, stopke zrobie jak bede mial nowe body, jakos nie chce sie glosno przyznawac do deesa, gdy za 2 tyg .... :-D

[ Dodano: 2006-11-30, 16:20 ]
alkos, a mozesz rozwinac? Kupowalbym dla portretu na K10D/istDS - bardzo plytka GO, odpowiednia ogniskowa. Recznie ostrzenie zupelnie nieprzeszkadza, przeslona A jak najbardziej pozyteczna. Tylko ta cena ... cholera, bardzo drogie i bardzo rzadkie szklo, ze tez nie mogli go nizej wycenic ... :-?

[ Dodano: 2006-11-30, 16:24 ]
tref, o dzieki za linka. Przypomniales mi ze 50/1.4 mozna miec znaaacznie taniej, a roznica w GO bardzo niewielka.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
GO moze nie roznica, ale inna plastyka z 1.2 z pelnej dziury.
BTW
Na ebay.com i ebay.de sa 2 sztuki ale emki nie A na jedna jest licytacja, wiec trudno powiedziec na druga jest kup teraz chyba za 400eur. jak mnie pamiec nie myli.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
MKw, no wlasnie ta pelna dziura 1.2 jest kuszaca, tylko czy ona dla mnie ma wartosc 400GBP :?: chyba nie ...
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Za taka kase to bym sobie dal na luz, ale ogladalem sporo fotek z tego szkla i bardzo mi sie podoba. Moze kiedys cos sie trafi. Jakies pol roku temu na australijski ebayu poszla wersja a za +/- 380 dolarow, ale nie mialem kasy :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, - to jest troszke tak ze kusi 1.2 ale wedlug mnie szybko zaczniesz przymykac do 1.4 1.8 -tylko dlatego zeby miec troche wieksza GO bo czesto "klientela" wyjdzie z GO bo wlasnie lekutko sie kiwnela.....albo troszke ty......
Ja mam 1.4 FA - i A 1.7 - wedlug mnie to szastanie kasa wydawac taka forse... na 1.2
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
No to decyzja podjeta, nie bede sie musiał tłumaczyć żonie z zakupu :-D Wystartuję do tej 50/1.4A, zobaczymy. tref, dzięki za cynk!
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
K 50 1.2
Na ebayu w stanach dostępna jest wersja K -ale to trzeba by się do Jarka uśmiechnąć :->

http://cgi.ebay.com/Penta...1QQcmdZViewItem
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
kwarc, A lepsza (wygodniejsza).
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
Bronek ,A lepsza : fakt -wygodniejsza bo nieco mniejsza no i ma styki ;ale K też ma swoje zalety- konstrukcja: metal i szkło do dziś robi wrażenie :-) bo optyka to niemal to samo
Pozdrawiam ciepło
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
tref, dzięki za cynk!
eh, a już chciałem kupować... Nie no ja się teraz wożę strasznie z kasą. Wszystko bym kupił, tylko za co? jedno słowo, krótkie,wyrażajace wszelkie emocje, mniej rażące od zwykłej kur*wy, brzmiące, swojsko, okrągle, nawet podwójnie półkoliste - DUPA

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, o kurcze, przepraszam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach