gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
sdhc 4 giga - problem
otóż, zakupiłem karte sandisk sdhc 4giga, w aparacie działa jest ok, ale jak wyjme i włoze do czytnika hama card reader 19 in 1 to komputer jej nie widzi!
dla mnie to wygodna forma, wyjmuje z aparatu wkladam do czytnika itd, co zrobić skąd jakis sterownik ?
przegrzebałem net i nic :(

 
flaxalf  Dołączył: 22 Sty 2009
Próbowałeś z innym czytnikiem? Miałem podobny, też nie czytał, musiałem kupić nowy.
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
nie, mam tylko ten, karty sd czyta normalnie, a słyszałem ze do sdhc trzeba chyba sp3 mieć, a mam, i jakis driver ale za nic nie moge znaleźć........

moze ktos to juz przechodził i moze pomóc po to ten temat
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gilotyna napisał/a:
zakupiłem karte sandisk sdhd 4giga

Zapewne sdhc - czytnik musi obsługiwać sdhc aby ją przeczytać.
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
no własnie , wszedzie pisza że to kwestia drivera.... ale nie ma nigdzie...
 
flaxalf  Dołączył: 22 Sty 2009
Za plwk. Mój nie czytał pod XP SP3 ani pod Vistą.

P.S.
Napisałem podobny bo nie pamiętam czy to był 19 in 1 ale ...naście z całą pewnością.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
gilotyna, to nie jest kwestia drivera do czytnika, ani wersji windows. Czytnik musi obsługiwać karty sdhc.
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
będe jeszcze szukal i walczył, żeby zadziałał :) myśle ze skoro w k100d wystarczyło zrobić update z 1.0 na 1.2 żeby karty sdhc działały, więc w czytnikach tez tak powinno być. cóz póki co zamówiłem mały czytnik sdhc z allegro.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
gilotyna napisał/a:
myśle ze skoro w k100d wystarczyło zrobić update z 1.0 na 1.2 żeby karty sdhc działały, więc w czytnikach tez tak powinno być

Napisz gdy uda Ci się upgrade firmware'u czytnika :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
PiotruśP napisał/a:
Czytnik musi obsługiwać karty sdhc.

Przepraszam ale nie masz racji, każdy czytnik obsługuje karty SDHC pod warunkiem, że jest odpowiedni driver.
Przećwiczyłem to na swoim trzy letnim laptopie.
Nie wiem jak to jest z tymi wynalazkami 20 kilka w jednym.
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
Zdano napisał/a:
Przepraszam ale nie masz racji, każdy czytnik obsługuje karty SDHC pod warunkiem, że jest odpowiedni driver.

Driver czytnika wbudowanego w laptopie to któryś z plików na dysku. W przypadku czytników podłączanych przez usb driver "siedzi" w urządzeniu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
gilotyna napisał/a:
a słyszałem ze do sdhc trzeba chyba sp3
Nie jestem pewien. U mnie SDHC czytane są bez problemów nawet na Win98, nie mówiąc, że na XP SP2 i Viście beż SP również.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
arekc2000 napisał/a:
W przypadku czytników podłączanych przez usb driver "siedzi" w urządzeniu

To prawda i w przypadku np. SanDiska można ściągnąć uaktualnienia z ich strony, gorzej z takimi bez imiennymi.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dlatego do kart SDHC dodają małe czytniki, bo reszta ich "nie widzi"
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
XP Sp1 i też czyta bezproblemowo na jakimś badziewnym czytniku "Mint" pod USB za 6 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach