szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
[szymon_h]moje zdjęcia
witam!

czas cos pokazac... na poczatek moje pierwsze próby sprzed niecałego roku gdy wojowalem praktica i p30n...


1

2

3

4

5

6

7

zdjecia bw troche dziwnie wygladaja po zeskanowaniu... na papierze wygladaja troche inaczej, nie wiem czymu...

tyle na poczatke pozniej dodam cos nowszego :-)

pozdrawiam szymon

[ Dodano: 2009-02-18, 19:52 ]
jeszcze kilka z Gliwic...


8. zameczek piastowski

9.

10.

11.

pozdrawiam
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
1 jest bardzo dobre, szkoda tylko, że uciąłeś fragment skrzydła - krok w tył i byłoby i idealnie ;-) jakim filmem to robiłeś? pytam bo sam chcę zacząć z cz-b filmem i wywoływaniem,tylko jeszcze nie wiem na jaki film się zdecydować

2 jest średnie. Kiepski temat i szkoda też tej latarni/anteny (?) w tle. wydaje mi się, że lepiej by było gdyby znajdowała się obok statecznika, a nie była przez niego zasłaniana

na 4 przyjemnie się patrzy

7 podobnie jak pierwsze moim zdaniem jest bardzo udane, ciekaw tylko jestem jak wyglądało by w kwadracie, wydaje mi się też, że za dużo dołu ująłeś.


Na koniec najważniejsze, a w zasadzie powinienem był od tego zacząć. Nie dodawaj tylu zdjęć na raz, maksymalnie 5, a najlepiej 2-3. Nam będzie o wiele prościej komentować a Ty będziesz mógł dowiedzieć się czegoś o każdym zdjęciu które dodasz, teraz gdy wrzuciłeś 11 naraz to nikomu nie będzie się chciało wypowiadać na temat każdego z nich, większość pewnie nie wybierze kilku do których się odniesie i usłyszysz ogólny komentarz "jest dobrze/źle/jesteś odważny/ja bym tego nikomu nie pokazał" albo coś w tym stylu. A chyba nie o to chodzi.

Pozdrawiam
Buczo
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
czarno biale, jesli dobrze pamietam, to ilford pan 400. tego obcietego skrzydla tez zaluje ;-)
co do 7, to glownie to zdjecie mialem na mysli piszac ze skany dosc dziwnie wyszly, na papierze wyszly ladnie oswietlone sciany po bokach... tutaj troche za ciemno i niewiele widac.

faktycznie troche zaszalalem z iloscia, od nastepnego razu 2, gora 3 :-D

dzieki za opinie :-B

pozdrawiam szymon
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Niezła jest fotka nr 5 (z życia mrówek).

Trochę dużo wrzuciłeś zdjęć za jednym podejściem i trudno teraz po kolei omawiać każde. Generalnie powinieneś podciągnąć się jeśli chodzi o piony - na 4 i 10 szczególnie widać efekt walących się linii. Czasem można temu zaradzić już na etapie robienia zdjęć (np. dłuższa ogniskowa i fotografowanie z większej odległości), a czasem trzeba wesprzeć się programem graficznym (korekta perspektywy pionowej).
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
ciesze się ze co nie które z moich zdjęć sie podobaja :-) i licze na dalsze sugestie

co do walacych sie lini i przewracajacych budynkow - ostatnio zaczelo mnie to bardzo denerwowac i staram sie, jesli sie da, odejsc od fotografowanego obiektu, a jesli sie nie da ratuje sie programem graficznym. ale przy tych zdjeciach jakos o tym zapomnialem




12.

pozdrawiam
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Najlepsze 4 i 10 - w 1 i 12 przyciął bym niepotrzebną wg. mnie górę.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
szymon_h napisał/a:
ciesze się ze co nie które z moich zdjęć sie podobaja
Mnie się nie podobają :-P Ewentualnie 5 może robić za interesujące, ale pozostałe to bym do kosza wywalił.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
10 zdaje mi się takie impresjonistyczne no i ten napis "RUINY TEATRU" ...

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nie 5! Miałem na myśli szóstkę, ale one jakoś tak dziwnie numerowane ;-)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No ja też teraz ... zgłupiałem...
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
hehe... numerki pod zdjeciami! :-)

jesli mam byc szczery to jakies hmmm... 9/10 moich zdjec mi sie nie podoba... i jak je ogladam po wywolaniu albo na komputerze to sie zastanawiam po co je wlasciwie zrobilem. po prostu czegos mi w nich brakuje...

ale ciezko obiektywnie ocenic cos co sie samemu zrobilo dlatego pokazalem je na forum. :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Ze wszystkich wpadła mi w oko 4. Wydaje się jednak, że brakuje na niej jakości, jakby trochę była przymglona i miała za słaby kontrast. Przypomina słaby skan.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
no to jeszcze ostatnie i przerwa, jak sie podszkole dodam cos nowego :-D

jest to moja pierwsza proba zdjecia w technice... no wlasnie, nie pamietam jak sie to nazywa :-P nie rozumiem tylko czemu tyl samochodu jest ostry a przod nie


13
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
O, fajne to autko. Mogłoby być tylko ciutkę odsunięte od prawej krawędzi przy jednocześnie odrobinę szerszym kadrze. Kolorki miłe.

Co do tego fenomenu ostrości tylko części pojazdu, to myślę, że może to mieć związek z tym, że zdjęcie powstaje w jakimś określonym czasie, np. 1/500s. - przy krótkim czasie naświetlania jest chyba tak, że w danym momencie tylko fragment matrycy jest eksponowany. Kiedy była eksponowana część obrazu zawierająca tył auta, ruch aparatu zgrał się z ruchem tego obiektu. Póżniej zabrakło tej zgodności.

Sprostujcie, jeśli się mylę.

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Koteki, to zdjęcie było robione na 1/4 sekundy. A tył wyszedł ostrzejszy niż przód, bo auto ma napęd na przednie koła i wobec tego one szybciej jechały niż te tylne. Wobec tego przód jechał szybciej i wyszedł rozmazany.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sorry ale dla mnie wszystkie te zdjęcia są bardzo przypadkowe. Tzn. to co ukazują się nie broni, nie zainteresowuje (przynajmniej mnie marudę :) ), nie każe zastanowić się nad nimi dłużej.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A tak bardziej serio - to dlatego, że auto nie jest całe w płaszczyźnie równoległej względem płaszczyzny poruszania obiektywu/matrycy. Samochód oddalał się od fotografującego, i w związku z tym żeby całość zachować ostrą to by trzeba jeszcze dołączyć ruch śledzący w trzecim wymiarze. Być może zmiana ogniskowej podczas naświetlania by pomogła, ale nie jestem pewien.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Myślę, że ta różnica w ostrości wynika z tego, że tor jazdy nie jest prostopadły do osi optycznej obiektywu co dało wypadkowo zbliżanie się tyłu w zasięg ostrości, przód auto oddalał się od tego obszaru więc jest bardziej nieostry.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
:-B

 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Zdjęcie pierwsze oraz chyba zdjęcie 5 , chodzi o stary dworzec PKP , te kadry mi się podobają. Są niezłe. Bez rewelacji , po prostu niezłe. Gdybym miał wskazać zdjęcia , które przyciągają moją najmniejszą uwagę , to jest to chyba 4 ( widoczek ) i ruiny teatru.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach