sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, aa to i tak sie szarpneli, że w ogóle wzieli do testów, bo znając to wydawnictwo troszke od kuchni to ... albo nie będę pisał co dokładnie, ale właśnie test k10d jest dobrym przykładem tego co mógłbym napisać .. jak widze po kilku latach nic się nie zmieniło :-| ... pomyślałem czy może nie dałoby się "wymusić" jakoś jakiegoś sprostowania, ale chyba szkoda zachodu
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Przepraszam.Test obiektywu Sony był zamieszczony na Optyczne.pl
 

Ataman  Dołączył: 31 Maj 2006
Jako, że to szef podsunął mi tego PCiego z pseudotestem, (a ja go usilnie namawiam na firmowego K10) to zrobiłem naprędce mały tescik: wykadrowałem (po górach drzew) te sample i zlozylem 4 obok siebie... wskazał bezbłednie jeden jedyny najlepszy.. :mrgreen:
No i wyraził zdziwienie testem w PC.... :-D
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Podzielam opinie Sylwiusza dotyczaca testow w "kolorowych magazynach"
takich jak PC World Komputer. Zacytuje jedno zdanie z filmu Stuhra pt. Pogoda na jutro: "Co ty mi mozesz powiedziec, czego ja bym nie znalazla w internecie".
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
moze jakies bardziej wiarygodne porownanie ...
pn, poczytaj komentarze jakie wstawilem w watku "K10D w porownaniu z konkurencja" - sa tam oceny m.in. przez zawodowych fotografow uzywajacych 30D, D200 itd. Ogolnie podsumowujac te wrazenia:
- jakosc obrazu (kolory, dynamika, rozdzielczosc) lepsza w porownaniu ze wszystkimi w/w aparatami z tej polki, a nawet ...
- zdaniem niektorych przewyzsza aparaty z najwyzszej polki, na ISO 100
- znakomita szybkosc (dzialanie menu, wyswietlanie obrazkow, zapisu, AF itd.)
- dostepnosc znakomitych szkiel (inne systemy DSLR po prostu nie maja szkiel o jakosci odpowiadajacej Limited-om)
- stabilizacja, wszystkie pomiary i potwierdzenie ostrosci ze wszystkimi obiektywami, nawet manualnymi starociami
- znakomite ergonomia, uszczelnienia, wizjer i jakosc wykonania

Generalnie, poza sprawami ktore widac w specyfikacji (uszczelniania, duzy wizjer z pryzmatem, szybkosc itd.) wrazenia w porownaniu z ta "drozsza" konkurencja sa baaardzo pozytywne. Najwieksze wrazenie robila jednak jakosc obrazu. To gdzie K10D brakuje do konkurencji to:
- zdjecia sportowe (lepiej caly czas liderem jest D200 ze wzgledu na szybkostrzelnosc i szybkosc AF)
- zdjecia w wysokiej czulosci (lepiej sie nadaje 30D ze wzgledu na nizsze szumy w wysokich ISO, co jest oczywiste wziawszy pod uwage wiekszy rozmiar fotoceli w Canonie). Tutaj K10D moze w niektorych zastosowaniach nadrobic stabilizacja, wiec przewaga nie jest taka oczywista; wysokie ISO w K10D jest godne szacunku, lepsze niz w Nikonach D200 i D80.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Większa fotocela w 30D? Nie sądzę, by była to różnica rzutująca w sposób znaczny na szumy. To raczej zasługa małoprądożernego CMOSa.
Zreszta osobiście podejrzewam, że wszyscy się mylicie. Ja tam wierzę prasie...
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
W 30D jest nawet minimalnie mniejsza (w C jest crop 1.6, a w Pentaksie 1,5)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
kaes, matryca jest mniejsza, ale nie fotocela. Pamietaj ze 30D ma 8Mpx a nie 10
 
martini  Dołączył: 20 Lis 2006
ma 8mpx bo 30d to aparat dla amatorow, a pentax k10d to aparat dla profesjonalistow studyjnych.
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
martini napisał/a:
ma 8mpx bo 30d to aparat dla amatorow, a pentax k10d to aparat dla profesjonalistow studyjnych.

Dobry dowcip.

Sony, Nikon, Pentax chcieli by miec taka jakosc z 10mpx. CCD Soniaka jak ma Canon ze swojego CMOSA 8mpx...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
martini, sorry? Chcesz powiedziec ze roznica 12% w ilosci pixeli na boku zdjecia przesadza o studyjnym zastosowaniu aparatu :lol: A te uszczelnienia to pewnie na wypadek jakby sie martini rozlalo :?: :lol:

pn, sadzac po opiniach uzytkownikow sprzetu Canona i jednoczesnie K10D, Pentax bije Canona jakoscia, w niskich czulosciach oczywiscie. Ze wzgledu na sposob pracy, matryce CMOS maja mniej szumow w wysokich ISO niz matryce CCD, ale wcale nie maja lepszego obrazu w niskich. W CMOS poziom szumu wzrasta wolniej wraz ze wzrostem czulosci, to wszystko.

[ Dodano: 2006-12-01, 15:06 ]
Na powaznie, do studyjnych zastosowan sa po prostu potrzebne albo niskie czulosci (tutaj Pentax sprawdzi sie dobrze) i duuzo swiatla, albo wieksze matryce ("full frame" Canona albo MF)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Obled normalnie z tymi matrycami/szumami/czulosciami :-?

Niech wroci na forum atmosfera sprzed 3 miesiecy! :roll:

[ Dodano: 2006-12-01, 16:13 ]
Bronek, podziwiam Twoja krucjate przeciwko komukolwiek, kto podwazy jakosc Kadyszki :shock:

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dan, dobra, juz sie zamykam :oops: I tak wiecej nie mam do powiedzenia w tym temacie, szczegolnie jak komus sprawozdania uzytkownikow nie wystarczaja ... :-|

[ Dodano: 2006-12-01, 15:14 ]
no ale przeciez nie twierdze ze K10D to korpus doskonaly. Tylko ze ma wiecej mocnych punktow, niz ... no niewazne. Slabe tez ma.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan, ale przynajmniej w miarę w kupie się to trzyma, tzn. tylko parę wątków jest skażonych... chodź do HydeParku, tam fajnie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
:-) Skoro sam jestes zdecydowany, wiesz swoje, zdjecia Ci sie podobaja, to po kiego marnujesz energie, na tych, ktorzy doszukuja sie dziury w calym, albo najzwyczajniej cos im nie odpowiada? :-P Niesamowita empatia :-P Chyba za malo w Tobie zdrowego egozimu ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dan, bo mnie denerwuja :-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan napisał/a:
Niech wroci na forum atmosfera sprzed 3 miesiecy!

Poczekamy jeszcze ze 3 miechy emocje opadną, wszystko już będzie wiadomo, użytkownicy kadyszki znajdą w końcu te ukryte fe w swoich sprzętach i wszsystko wróci do normy do momentu pierwszego newsa na temat kajedynki.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
heh... ja mysle, ze Bronek to tajnos agentos Pentaxos from Tokios..... :lol:
Płacą Mu za reklame K10 :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pxm, rozszyfrowales mnie, teraz musze cie zabic :evil:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Bronek napisał/a:
pxm, rozszyfrowales mnie, teraz musze cie zabic :evil:


Zabijesz mnie szumami, czy aberracją chromatyczną z k10? :-P

;-)

ps. To ja juz sam zakuje sie w dyby... :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach