Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tomecki, więcej napiszę jak go wreszcie potrzymam w ręce, a na razie wiem tyle co inni. Tyle że ja wad nie tłumaczę złą wolą czy zacięciem "marketingowym" producenta, a niejasnymi dla laika względami technicznymi:
- brak TTL
- brak symulatora przesłony
- brak wyzwalania zdalnego lamp (do naprawienia)
I jeszcze w sprawie ergonomii chciałbym widzieć parę więcej opcji w menu, niż te widoczne w instrukcji. Ale niezaprzeczalnie największą wadą jest fakt, że jeszcze go nie mam w ręcę (mimo że zamówienie złożyłem prawie miesiąc temu)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oczywiście miałeś na myśli brak TTL?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
- brak P-TTL
Tego by jeszcze brakowało :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
plwk, tak oczywiście, już poprawiłem :oops:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
- brak stymulatora przesłony

Panowie słuchajcie ja wogóle jestem całkowitym amatorem i stymulator to za cholerę z fotografią mi się nie kojarzy :mrgreen:
Może ktoś mi w skrócie powiedzieć co to takiego stymulator przysłony??? (świetnie brzmi) ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Wydaje mi się, że Bronkowi chodziło o symulator przysłony. Broni Pentaksa jak może, a Ty mu dokuczasz :mrgreen:
Co do stymulatora przysłony, masz rację, fajnie brzmi i w innej dziedzinie można by go zastosować :mrgreen: :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Może ktoś mi w skrócie powiedzieć co to takiego stymulator przysłony???
Może chodzi o to , że trzeba nacisnąć ten "nieszczęsny" guziczek AE-L przy szkiełkach M i K. Ale mogę się mylić.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Zdano napisał/a:
Broni Pentaksa jak może, a Ty mu dokuczasz :mrgreen:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tomecki, ... dzięki :oops: poprawiłem znowu. Ale wiesz, nigdy tak starego obiektywu nie miałem w rękach w którym to byłoby potrzebne, to i nawet nie wiem dobrze co to jest :oops:

[ Dodano: 2006-12-03, 21:10 ]
cholera, właśnie sobie przypomniałem że miałem nawet starsze ... ale system był trochę inny , 6x7 :-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Marketingowcy to w Pentaksie gatunek zagrożony, chyba to widać

Tu akurat się zgodzę. Patrząc na parę ostatnich lat to marketing Pentaksa był conajmniej dziwny, chociaż nie ma co porównywać naszego grajdoła z resztą świata. To, że w naszej prasie nadal nie uświadczysz reklamy Pentaksa (ostatnia jaką widziałem to reklama MZ-Sa w "Foto" dawno temu) to jest bardziej wina przedstawiciela a nie firmy.
Bronek napisał/a:
lampy "nie zagrożone przez konkurencję", znaczy twierdzisz że nikt nie robi lamp współpracujących z p-TTL? A Soligor, Sigma to pies?

Owszem np. Sigma 500 obsługuje P-TTLa, ale jak wyszła Kasetka, to okazało się, że lampa odmawia współpracy z aparatem (nie wiem czy Sigma coś zmieniła w tym względzie).
Bronek napisał/a:
Tyle że ja wad nie tłumaczę złą wolą czy zacięciem "marketingowym" producenta, a niejasnymi dla laika względami technicznymi:
- brak TTL
- brak symulatora przesłony

A tu akurat "chłyt marketindoty" to jedyna logiczne wytłumaczenie. Nie twierdzę, że mi to akurat pasuje, ale postaw się na miejscu producenta. Normalne, że na różne sposoby usiłuje wymusić od klientów kupowanie nowego sprzętu. Przecież nie zarobią na już raz sprzedanych obiektywach K i M. Z tego samego powodu niemal wszystkie Nikony skonstruowane po F80 nie pracują z manualami. Postaw sie na miejscu Nikoniarza, który mając kolekcję manuali musi kupić D200 lub D2X. I tak trzeba się cieszyć, że Pentaksy wciąż działają nawet z M42.

[ Dodano: 2006-12-03, 22:38 ]
tomecki napisał/a:
Bronek napisał/a:
- brak stymulatora przesłony

Panowie słuchajcie ja wogóle jestem całkowitym amatorem i stymulator to za cholerę z fotografią mi się nie kojarzy
Może ktoś mi w skrócie powiedzieć co to takiego stymulator przysłony??? (świetnie brzmi)

Aj, czepiasz się. ;-) Chodzi o ten pierścień z dzyndzlem, który ostatecznie zniknął w *ist.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Broni Pentaksa jak może, a Ty mu dokuczasz

Ja nigdy bym nie śmiał nikomu dokuczać, alę widzę że się zrobił mecz Bronek, kontra reszta świata, to żeby nie był sam bidulek (a jescze przecież nie ma kadyszki) to ja się zapisuje Bronku do twojej bandy :-B :-B :-B i niech ktoś tylko spróbuję coś złego o Pentaxie powiedzieć a w szczególności o Kadyszce, to go będę go wyzywał od zatwardziałych Nikoniarzy albo od Canoniarzy :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tomecki :-B :-B :-B :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
znaczy twierdzisz że nikt nie robi lamp współpracujących z p-TTL? A Soligor, Sigma to pies?

A propos współpracy K10D z Sigmą
http://manufactura.home.p...d81f2460f#25704
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano, sie rozumie :-B :-B :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
K10 ma banding na wysokich ISO.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Michu napisał/a:
K10 ma banding na wysokich ISO.


eee... to fajnie wlasnie ;-)

A jak w koncu z tą szybkoscia AF ? I nie chodzi mi o porownanie do starszych korpusow Pentaxa, tylko do konkurencji np. D80 czy 400D.
Mial ktos moze okazje porownac?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
djack, wiem, widziałem, i cieszy mnie że Sigma wzięła to na klatę.
Michu, pierdu-pierdu, banding .... to żeś prawdziwego bandingu nie oglądał.
pxm, na pewno wolniejszy od D200 i to tyle co wiem teraz :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm, - wlasnie w stodole mialem przyjemnosc "macania" K10D i jakiegos nikona (albo 200 albo 80)
AF w nikonie szybki - bardzo....wrazenie spotegowane cichym silnikiem SFW czy jakos tak....
ALE po podlaczeniu 50 nikonowskiej wedlug mojej oceny K10D jest rownie szybki.....
Czyli pisze o obiektywch na wiertarke......
(K10D + FA 50 1.4 / Nikon 50 1.8)
K10D - glosna wiertarka w porownaniu do nikona....
Nikon - jaki kretyn wymyslil taka obsluge ?....(dobra wiem ze to kwestia przyzwyczajenia) :-P

[ Dodano: 2006-12-04, 08:44 ]
tak naprawde trzeba poczekac na szkla usm made by pentax....
 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
tref napisał/a:
sskorpion napisał/a:
Mam pytanie dotyczące obiektywu kitowego 18-55 z K100D.
Czy można podpiąć ten obiektyw do MZ-50?
Podpiąć można wszystko, nawet patelnię z bagnetem K. Inna sprawa, czy będzie współpracowało. Pięćdziesiątka ma okrojony bagnet i z tego co wiem, szkła bez A nie bardzo się nadają. Ponieważ DA nie mają pierścienia przysłon, więc moim zdaniem odpada.
Z literatury:
Gdy nie wybrano pozycji "A", pomiar światła odbywa się tak jak dla przesłony w pełni otwartej. Dodatkowo, ze względu na brak pozycji "A" w obiektywach F i FA "Soft" pomiar światła z tymi obiektywami może być błędny., co za tym idzie w DA chyba też, zawsze będzie pełna dziura (nawet w Av)
Cytat dotyczy MZ-50 i podpinania do niego różnych szkieł


Do tej pory nie miałem okazji tego sprawdzić ale już mam. Obiektyw kitowy 18-55mm od K100D współpracuje z MZ-50 w pełnej automatyce włącznie z AF :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sskorpion napisał/a:
w pełnej automatyce
a co w Av, Tv, M? Jak jest z pomiarem światła - nie jest błędny? Choć może faktycznie, korpus pewnie uważa, że szkło jest ustawione na A.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach